Co kupić do polerki?

24 Sie 2011, 13:45

Jak w temacie, zastanawiam się nad 2 produktami:
1. Pasta Tempo
2. Turtle Wax Ice

Wiem, że jedno to pasta a drugie to wosk, ale słyszałem bardzo dużo opinii na temat tego wosku (szybko i łatwo można wypolerować samochód, bardzo łatwo się poleruje, można nim zrobić wszystko oprócz szyb), i że efekt (połysk) jest taki sam jak po paście przy której trzeba się naprawdę napocić żeby był widoczny efekt. Co o tym sądzicie ?
radek8
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Dolny śląsk

26 Sie 2011, 09:06

Jeżeli chcesz aby był efekt to najlepiej najpierw przytnij troszkę lakier pastą ścierną taką jak tempo, Farecla G6, a dopiero potem użyj wosku. Nałożenie wosku na wypłowiały lakier nie przyniesie rezultatu.
Mecoer121
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: Warszawa
Auto: VW Passat 1.9

27 Sie 2011, 20:41

zalezy jak bedziesz polerował maszyną czy recznie jak maszyną to pasta g 3 i nastepnie jakiś wosk wiadomo ze maszyną do polerki bedzie lepszy efekt tępo jest za gruba do polerowania całego lakieru nie polecam . jak recznie tez polecam pastę g 3 tylko ze bedziesz musiał sporo czasu na to poświecic pozdrawiam.
damian0213
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: olsztyn

31 Sie 2011, 19:20

Dzisiaj chciałem kupić wosk w paście ale sprzedawca doradził mi aby kupić w płynie też dobry, który bardzo dobrze schodzi i wszyscy go chwalą i przez to zgłupiałem i mam dylemat. Czym tak naprawdę to się różni, bo producenci wypuszczają na rynek woski w paście które są najlepsze ze wszystkich a zaraz obok stoi inny wosk w płynie też z tej samej firmy i też jest on najlepszy. O co z tym tak naprawdę chodzi ? Czytałem na forum ostatnio o woskach, większość zachwala woski w paście ale są też opinie wg których bardziej opłacalne są te w płynie, i przez to mam duży dylemat. Pomóżcie.
radek8
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Dolny śląsk

01 Wrz 2011, 08:47

Ja z doświadczenia mogę polecić paste tempo,dzięki niej uzyskałem dobre efekt i jestem zadowolony. Ale poczytaj trochę o kosmetykach do auta i będziesz wiedział więcej w temacie,bo tych produktów do pielęgnacji jest naprawdę sporo.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

01 Wrz 2011, 17:54

Pasta tempo daje dobry efekt ale na krótko. Najlepsze są woski z naturalnym woskiem palmowym Carnauba. Przyjemnie się nakłada a i efekt pozostaje nawet po kilku myciach. Do polerki najlepsza jest farecla g3 (ręczne polerowanie jest masakrą, najlepiej to zrobić maszynowo) potem jakaś wykończająca pasta/mleczko, wosk i autko lśni 8) Pamiętaj, że przy każdym mechanicznym polerowaniu zbiera się mikronowa warstwa lakieru i nie należy tego robić zbyt często. Raz na rok to już lekka przesada.
LukVanDud
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Honda Accord CE7, 1.8i 115KM

01 Wrz 2011, 19:21

Ok, a jeszcze jedno. Robiłem przegląd w piwnicy, znalazłem coś takiego:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Czy ktoś tego używał i może się na ten temat wypowiedzieć i czy jest to do wszystkich lakierów ? Wiem, że to jest mleczko a nie pasta, ale chciałbym się dowiedzieć co mam w piwnicy :)
radek8
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Dolny śląsk

02 Wrz 2011, 13:48

Wachs - wosk do karoserii, dauer - długi efekt ...
Spróbuj gdzieś na niewidocznej częsci - zobaczysz jaki jest efekt .
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011