Co ok.10-12k?

12 Sie 2006, 12:23

witam. tata sie szarpnal i powiedzial, ze moze mi kupic samochod :) kwota, jaka podal to ok. 10k, ale w razie czego, troche pewnie dorzuci, albo ja siegne do mojej rezerwy. z tego, co patrzylem, za taka kwote mozna kupic np. golfa III, astre I, mazde 323, mazde xedos, megane. co myslicie o tych samochodach? z wymienionych najbardziej podoba mi sie mazda xedos, ale slyszalem, ze kiepsko z mazdami takimi starymi(wszystkie wymienione auta oczywiscie nie pierwszej nowosci - roczniki ok.96), szczegolnie z zawieszeniem i sporo trzeba w nie wkladac. znalazlem tez duzo ofert volvo v/s40(to marzenie moje) w cenie ok. 13-14 tys.(przebieg ponad 150 000, rocznik 96). czy ktos wie, jak spisuja sie te samochody w takim wieku i przy takim przebiegu? chodzi o to, ze nie zarabiam i nie bede mial raczej pieniedzy na cotygodniowe remonty, tym bardziej, ze czesci do volvo sa drogie.

samochod wykorzystywany bedzie glownie na dojazdy na uczelnie lub inne wycieczki po miescie, tak wiec dobrze, zeby malo palil. zdaje sobie sprawe, ze za te pieniadze cudow sie nie kupi. silnik nie musi byc bardzo mocny, dobrze za to, zeby byl mozliwie jak najoszczedniejszy(moze gaz?). z gory dzieki za rady. pozdrawiam.

jeszcze jedno. co sadzicie o hyundaiach? patrzylem na model coupe(chyba FX to sie nazywa, nie wiem dokladnie - chodzi o ten model posredni miedzy tiburonem, a s-cuope) i tez by sie miescil w zadanym przdziale cenowym.
jerzykiler
Nowicjusz
 
Posty: 2
0

12 Sie 2006, 17:15

Hm... pieszesz że chciałbyś samochód oszczędy tani w eksploatacji, z podanych samochodów najlepszym rozwiązanieb byłby VW GolfIII 1.6 z gazem. Tak naprawdę dużo oszczędniejszym i tańszym w eksploatacji tym bardziej że nie pracujesz byłby samochód Seicento, za pieniądze które możesz przeznaczyć kupić można jakiegoś 5latka i to czasem już z założonym gazem i silnikiem 1.1 całkiem dynamiczne. Części są tanie i wszystko do niego dostaniesz bez żadnego problemu w bardzo rozsądnych granicach cenowych...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0

12 Sie 2006, 17:53

tu ten Artek ma racje!
Podobania to mozna miec - jak s ie ma durzo forsy!
A jesli stary to nigy zadnego Gof III- tam jest sztywna laga w zawieszeniu z tylu( jak i w ciento i innym dziadostwiez klasy jeszzce mniejszych) wiec to sie nadaje do wozenia kartofli a nie ludzi zwlaszcza po PLskich drogach!
nAJLEPIEJ MALY td!

Rygel
Koreance sa lepsze niz jewropejskie a wyposazenie ich zalezy od klasy i modelu choc "popsuc" mozna kazdy zmieniajac olej co 15 tys km..???
he!he!
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0

12 Sie 2006, 19:32

Według mnie również najlepszym rozwiązaniem z wymienionych przez Ciebie będzie Golf III.Z tym silnikiem co polecił kolega Artek na gazie faktycznie nie bedzie duzo palił, a częsci do niego są łatwo dostępne i nie drogie.Auto w miare się zbiera, zwinne, dobrze wykonane jakościowo, dobrze się nim jezdzi po mieście i przyjemnie sie je prowadzi.A jeżeli ma to być auto już naprawde takie tanie w eksploatacji no to tutaj też racja, ze SC.Fiat, więc baaardzo taniutkie części,a z silnikiem 1.1, przy tak małej masie dobrze się zbiera.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska
0

12 Sie 2006, 20:32

a ja polecam ci Mazde 323 będziesz zadowolony,a na drugim miejscu Golfa 3 ale jak już to 1.8+gaz
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

12 Sie 2006, 20:40

Według mnie japoński nie będzie zdawał egzaminu osobie nie pracującej, która oczekuje oszczędności, no ale moze się mylę. :wink:
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    Najlepsza taksówka na świecie? Hybryda!
    Był czas, gdy w Polsce, Niemczech i wielu innych krajach Europy na ulicach dominowały taksówki z silnikami Diesla, a jednym z najczęściej wybieranych samochodów był Mercedes W124. Dziś taksówkarze na ...

12 Sie 2006, 20:43

tata sie szarpnal i powiedzial, ze moze mi kupic samochod

no przecież kolega napisał ,że ma sponsora :!: :idea: .
myślę ,że później też pomorze :wink:
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

12 Sie 2006, 20:52

:) no rzeczywiscie tak powiedzial, ale niestety powiedzial tez, ze na paliwo sam sobie bede musial zarobic :( dlatego tez lepiej, zeby jednak byl oszczedny...
jerzykiler
Nowicjusz
 
Posty: 2
0

12 Sie 2006, 21:15

arek_89 napisał(a):Według mnie japoński nie będzie zdawał egzaminu osobie nie pracującej, która oczekuje oszczędności, no ale moze się mylę. :wink:

----------tzn ,ze japiec nie jest oszczedny..???
he!he!
cosik sie wam tu kicka tow Artek.
One wlasnie naleza do najoszzcednbiejszych a do tego znacznie trwalsze i niezawodne od kazdego jewropejskiego nie mowiac o Scheisse szwanzowskim.
A w przyapdku "Golf III- to przeciez sztywna laga De Dion w tylnim zawieszeniu - czyli tam gdzie wlasnie powinno byc niezaleznie- gdyz to od tylu zalezy komfort jazdy i jakosc trzymania sie drogi! a na domiar zlego to ludowy nemecki Dreck!

zas mazda to KIA-Ford wiec tutaj niewiele jest dobrego tyle ze mazda - jak i honda ZAWSZE MIALY SWIETNE ZAWIESZENIE W KAZDYM MODELU!
A 323 TO cOMPACT!
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0

12 Sie 2006, 21:42

burus napisał(a):A w przyapdku "Golf III- to przeciez sztywna laga De Dion w tylnim zawieszeniu - czyli tam gdzie wlasnie powinno byc niezaleznie- gdyz to od tylu zalezy komfort jazdy i jakosc trzymania sie drogi! a na domiar zlego to ludowy nemecki Dreck!
Mamy tu ograniczony budżet taka była propozycja biorąc pod uwagę ceny za jakie można kupić te samochody oraz przystępność cześci tak więc mazda odpada bo po pierwsze jest droga przy zakupie po drugie droższa od golfa w eksploatacji bo nie ma tak dostępnych części.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0

13 Sie 2006, 09:57

burus napisał(a):tzn ,ze japiec nie jest oszczedny..???
he!he!
cosik sie wam tu kicka tow Artek.
One wlasnie naleza do najoszzcednbiejszych a do tego znacznie trwalsze i niezawodne od kazdego jewropejskiego nie mowiac o Scheisse szwanzowskim.

Tu sie zgodzę, tak japończyki są bardzo trwałe i niezawodne, ale cena zakupu będzie większa, części itd, bo za jakość trzeba płacić!
burus napisał(a):A w przyapdku "Golf III- to przeciez sztywna laga De Dion w tylnim zawieszeniu - czyli tam gdzie wlasnie powinno byc niezaleznie- gdyz to od tylu zalezy komfort jazdy i jakosc trzymania sie drogi! a na domiar zlego to ludowy nemecki Dreck!
zas mazda to KIA-Ford wiec tutaj niewiele jest dobrego tyle ze mazda - jak i honda ZAWSZE MIALY SWIETNE ZAWIESZENIE W KAZDYM MODELU!

Kupując auto, nie zwraca się całej uwagi na zawieszenie (chodź jest bardzo ważne, bo od niego zależy komfort jazdy), liczy się ogólny stan techniczny, a w Golfie napewno każdy znajdzie wiele plusów, a nawet jeśli zwraca się tak wiele uwagi na zawieszenie, to dla przykładu, za cenę amortyzatora i jakiegoś drobnego podzespołu w japońskim, zrobimy całe zawieszenie w Golfie!
A więc chyba japończyk nie zda za bardzo egzaminu osobie o ograniczonym budzecie.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska
0