Co polecacie wybrać? Passata B5 w dieslu czy w benzynie?

24 Lut 2009, 17:32

Stoje przed trudnym dylematem, ogladam auta juz od ponad 3 miesiecy i ciezko jest kupic cos naprawde zadbanego w cenie do 21-23tys zł jesli chodzi o passata B5. Przeważnie są diesle 1.9TDi ale za w miare dobrego diesla, nie wytłuczonego i w miare zadbanego te 23-24 tys trzeba niestety dać. Odwrotnie jest z benzyna, tu znowu jest wiecej zadbanych egzemplarzy, i już za 18tys zł można kupić przyzwoite 1.8 w benz. Nie wiem co robić, diesla szybciej sprzedam, bo wiadomo ze wiekszosc ludzi patrzy na ekonomie a benzyne?? i co byscie doradzili, brac passata z 98 roku w 1.9 TDI za 20tys, czy passata z 98 roku za 17tys w 1.8 benz. ??

slyszalem ze ten samochod w benzynce zjada portfel, czy to prawda?
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

24 Lut 2009, 18:07

1.8 w benzynie ma te swoje 125 kucy ale zeby tym jechac w miare dynamicznie trzeba go strasznie krecic za to dieselek 1.9 TDI 110KM bardzodobrze daje rade sobie z tym autkiem sam mam taki motor i bardzo go chwale :D Zawsze sie morzerz targowac moj stal za 22900 a kupilem go za 21k
Jesli benzyna w passku b5 to tylko 1.8 TURBO
POZDROVWIONKA
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

27 Lut 2009, 10:28

No spalanie mówi samo za siebie - Passacik w dieslu 1.9TDI 110km spali ci około 7l, a w benzynie 1.8 125km ok. 10l.
Różnica w osiągach również istnieje
1.9TDI 110km - 11,4s / 196km/h
1.8 125km - 10,9s / 206km/h
Wg. mnie najlepszym wyjściem dla ciebie byłby silnik 2.0 115km
Spalanie ok. 9l, a osiągi to: 11,2s / 200km/h
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

27 Lut 2009, 12:25

Ja w tym wypadku tez stawiam na 1.9 TDI,bo to bardzo dobre silniki!Znalezc tylko nie zajezdzonego i w dobrym stanie!Gdybys pytal o 2.0 Tdi to tego bym nie chcial,napewno.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

27 Lut 2009, 22:08

Jeśli chciałbyś sprowadzić auto z niemiec to ja doradziłbym benzynę bo niemcy kupują diesle do firm (bo oszczędne) i nienajlepiej o nie dbają a benzyniaki kupują do domu(prywatnie) i tu się bardziej troszczą o te auta.
Jeśli to ma być z polski to Raczej diesel bo ciężko je zajechać(benzyniaka chyba szybciej sie zajedzie na polskich drogach), a remonty(ewentualne) nie są drogie.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

27 Lut 2009, 22:12

No tak, ale euro jest teraz straaaassssznie drogie i nie opłaca się sprowadzać samochodu...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...

27 Lut 2009, 22:48

20k zł za passata 98r. to stanowczo za duzo :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

28 Lut 2009, 09:33

Dlaczego??
VW Passat jest dobrym "prawie niezawodnym" samochodem, którego kupuje wiele polaków... A pozatym VW-y zawsze trzymały cenę i trzymać będą nadal, ponieważ jest to marka ciesząca się w Polsce jako-taką popularnością... A więc wg. mnie to nie jest nic dziwnego, że tyle kosztuje...
No chyba, że ty znajdziesz passata b5 z 98r z dieslem 1.9 TDI za 10k wyglądającego na bezwypadkowego i z racjonalnym jak na ten wiek i silnik przebiegiem...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

01 Mar 2009, 13:59

Musze przyznać że jednak macie racje, diesle strasznie tzymają cene, obejrzałem już dwie benzyny 1.8 i 1.8 T, i 3 diesle. Jak jest passat w dieslu "od Niemca" w cenie ok 18tys zł (bez opłat) (zreguły 97-98 ) auto jest kosmicznie "wytłuczone", da sie zauważyć po wnętrzu tego samochodu, powycierane i zmeczone, osobiscie nie chciałbym kupic takiego auta. Za w miare dobry egzemplarz trzeba dac ok 21-23 tys zł ( rocznik 98-99). Natomiast benzyna to jakby inna bajka tego samego auta, oglądałem sprowadzanego passka 1.8 z '98, ładny na felgach VW, jedynie bez climatronic :( lakier nie zmeczony, dodatkowo ładne jasne wnetrze, praktycznie jak nowe (albo bylo tak dobrze wyprane, albo poprzedni wlasciciel jezdzil tylko w weekendy :)), podobnie inna benzyne 1.8 T ztymze ten egzemplarz byl z '96 ale w skorach!! . I za cene 18tys to mozna miec juz ladna benzyne z 97-98, a nie wytluczonego dieselka, ale wszystko pcha mnie w strone diesla :/ jednak chcialbym zeby to byl diesel, ekonomia.... jechalem juz 1.8 i niestety bez turbo chodzi podobnie jak ten 1.9 TD ztymze nie ma tej turbodziury ponizej 2000 obrotow. Ciagle sie zastanawiam, jedyny sens w kupnie tego auta w dieslu to dobry zadbany egzemplarz dlatego skladam kase i ogladam, benzyny naprawde kusza ale niestety cena paliwa.
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

01 Mar 2009, 17:03

A założyć gaz?Fakt niby koszt 3-4tyś ale po 30-40 tyś km już się zwróci i będą same oszczędności.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

01 Mar 2009, 18:20

za malo jezdze aby robic taka inwestycje w LPG, i dwa to potem auto z LPG jak i w benz jest duuzo trudniej sprzedac niz diesla, wiem bo mialem juz dwie benzyny, i wszystko jest ladnie do momentu sprzedazy, ludzie bardzo neichetnie patrza i chca miec benzyniaka, jedyny powod to stan i cena auta, swoje obecne poprzednie auto Citroena picasso w 1.8 sprzedawalem ponad 3,5 miesiaca i ciesze sie ze wogole udalo mi sie go sprzedac, stan byl tip top ale kazdy marudzil ze wolalby diesla itd i musze oposcic ze 3tys to moze kupi (tacy sa Polacy) .I i tym razem tez kusi mnie benzyna jesli chodzi o B5 ale rozsadek kaze juz diesla.
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

08 Mar 2009, 14:03

witam po raz kolejny i odswiezsam temat bo kupilem już passata ale mam pytanie. No wiec auto zakupilem ale troche z innej bajki niz wogole planowalem bo to passat B6 2.0 TD z 2005 roku w sedanie. Kupilem w TD bo właściciel zapewniał że to auto nie spali wiecej niz 7l/100km, jak sie okazuje passat bierze w miescie ponad 8,5l ropy bez wlaczonej klimy i innych bajerow. W trasie przy predkosci 130-140km/h na komputerze pokazuje 7l, aby zejsc do 6l trzeba jechac 100km/h :/. Czy tak powinno byc czy z autem jest poprostu cos nie tak, bo jak na diesla wydaje mi sie zdecydowanie za duze to spalanie w tym silniku??
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

08 Mar 2009, 15:55

Ty sprawdz lepiej czy Ci oleju nie bierze a nie litr za duzo ropy.
To jest 2.0TDI 140KM czy 170KM? Bierzesz go na komputer i dobry znawca juz Ci ustawi mieszanke
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

08 Mar 2009, 22:23

140 KM, narazie autem zrobilem zaledwie 600km, poziom oleju jakos zauwazalnie nie ubyl.
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

09 Mar 2009, 19:40

No to gratulacje.. Oby ci się dobrze jeździł :P
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz