Co zrobić po sprzedaży samochodu?

Co zrobić po sprzedaży samochodu?

03 Gru 2018, 12:43

Hej.
Sprzedałam wczoraj samochód. Byłam dzisiaj w ubezpieczalni z umową kupna sprzedaży, pani powiedziała,że to nie wystarczy i,że muszę jeszcze donieść wzór odstąpienia od umowy OC. OC było wzięte na 4 raty, ja spłaciłam tylko dwie, było wzięte w uniratce. Czy wtedy gdy ja wypowiem oc to nowy właściciel zostanie bez ubezpieczenia i będzie musiał je wykupić? Czy ja dostane wtedy jakiś zwrot składki? Jak to załatwić najlepiej, nie chce żeby przychodziły do mnie wezwania do zapłaty.
paulina48
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Paź 2018, 23:24

Re: Co zrobić po sprzedaży samochodu?

03 Gru 2018, 21:32

Witam
Na załatwienie formalności rejestracyjno - ubezpieczeniowych zarówno kupujący jak i sprzedający mają termin do 30dni.
Wszystko zależy jak uzgodniłaś kwestie OC z kupującym
W sensie kupujący może dalej kontynuować twoje ubezpieczenie, wtedy u brokera piszą aneks do polisy z nowymi danymi właściciela.

Albo kupujący rezygnuje z twojej polisy i zawiera sobie nową, wtedy Ty musisz zrobić wypowiedzenie do tej polisy (i pewnie tak to jest w Twoim przypadku z tego co opisujesz) podpiąć ksero umowy K-S i wysyłasz drogą elektroniczną lub listowną, najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
Wypowiedzenie możesz napisać nawet i odręcznie, nie ma na to jakiś specjalnych wzorów. Za niewykorzystany okres OC a opłacony, TU powinno ci przeliczyć i wypłacić $$$.
To że pani w tzw ubezpieczalni nie chce Ci tego przyjąć wcale się nie dziwię jak się u niej nie ubezpieczałaś, ale wszystko można zrobić samemu.
Jeżeli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytanie to weź swoją polisę, zapisz jej numer i tam masz numer telefonu na infolinię, zadzwoń i tam już Ci wszystko podpowiedzą co dokładnie musisz zrobić żeby wszystko było OK.
andrewb25
Zaawansowany
 
Posty: 863
Rejestracja: 23 Lis 2009, 18:45
Miejscowość: małopolskie

Re: Co zrobić po sprzedaży samochodu?

04 Gru 2018, 11:19

dokładnie wypowiedź polisę OC, bo będzie się to za Tobą ciągęło...
romank21
Nowicjusz
 
Posty: 9
Rejestracja: 04 Gru 2018, 11:16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenia emisji CO2 na 2021 rok - kary dla producentów samochodów Ograniczenia emisji CO2 na 2021 rok - kary dla producentów samochodów
    Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromnych kar za sprzedawanie zbyt wysoko emisyjnych samochodów są już nikłe. W ubiegłym roku średnie emisje większości marek wzrosły ...
    Toyota Hilux Rugged X, Rogue i Rugged Toyota Hilux Rugged X, Rogue i Rugged
    Przez 50 lat osiem generacji Toyoty Hilux budowało reputację tej niezniszczalnej terenówki. Teraz za jej modyfikację zabrała się Toyota Australia, oferując specjalne wersje Rugged X, Rogue i Rugged. Hilux najnowszej ...

  •