Co zrobić po sprzedaży samochodu?

Co zrobić po sprzedaży samochodu?

03 Gru 2018, 11:43

Hej.
Sprzedałam wczoraj samochód. Byłam dzisiaj w ubezpieczalni z umową kupna sprzedaży, pani powiedziała,że to nie wystarczy i,że muszę jeszcze donieść wzór odstąpienia od umowy OC. OC było wzięte na 4 raty, ja spłaciłam tylko dwie, było wzięte w uniratce. Czy wtedy gdy ja wypowiem oc to nowy właściciel zostanie bez ubezpieczenia i będzie musiał je wykupić? Czy ja dostane wtedy jakiś zwrot składki? Jak to załatwić najlepiej, nie chce żeby przychodziły do mnie wezwania do zapłaty.
paulina48
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Paź 2018, 22:24

Re: Co zrobić po sprzedaży samochodu?

03 Gru 2018, 20:32

Witam
Na załatwienie formalności rejestracyjno - ubezpieczeniowych zarówno kupujący jak i sprzedający mają termin do 30dni.
Wszystko zależy jak uzgodniłaś kwestie OC z kupującym
W sensie kupujący może dalej kontynuować twoje ubezpieczenie, wtedy u brokera piszą aneks do polisy z nowymi danymi właściciela.

Albo kupujący rezygnuje z twojej polisy i zawiera sobie nową, wtedy Ty musisz zrobić wypowiedzenie do tej polisy (i pewnie tak to jest w Twoim przypadku z tego co opisujesz) podpiąć ksero umowy K-S i wysyłasz drogą elektroniczną lub listowną, najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
Wypowiedzenie możesz napisać nawet i odręcznie, nie ma na to jakiś specjalnych wzorów. Za niewykorzystany okres OC a opłacony, TU powinno ci przeliczyć i wypłacić $$$.
To że pani w tzw ubezpieczalni nie chce Ci tego przyjąć wcale się nie dziwię jak się u niej nie ubezpieczałaś, ale wszystko można zrobić samemu.
Jeżeli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytanie to weź swoją polisę, zapisz jej numer i tam masz numer telefonu na infolinię, zadzwoń i tam już Ci wszystko podpowiedzą co dokładnie musisz zrobić żeby wszystko było OK.
andrewb25
Zaawansowany
 
Posty: 708
Rejestracja: 23 Lis 2009, 17:45
Miejscowość: małopolskie

Re: Co zrobić po sprzedaży samochodu?

04 Gru 2018, 10:19

dokładnie wypowiedź polisę OC, bo będzie się to za Tobą ciągęło...
romank21
Nowicjusz
 
Posty: 9
Rejestracja: 04 Gru 2018, 10:16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

  •