Cordoba - Przerywa, traci moc, wzrasta spalanie

08 Wrz 2014, 09:59

Witam

Od 2 tygodni zauważyłem w moim Seacie Cordoba 1.6 75KM silnik 1F z 1996 r. że podczas jazdy na rozgrzanym silniku traci moc i przerywa, zauważyłem też wzrost spalania o jakieś 10%. Posiadam w nim instalacje LPG lecz zaobserwowane objawy występują podczas jazdy na LPG jak również na Pb.
Powyższe problemy objawiają się dopiero po przejechaniu około 60 km w zakresie od 2500 do 3200 obrotów, wcześniej i na innych obrotach auto sprawnie się porusza. Jeżdżę głównie w dłuższych trasach i właśnie to zauważyłem. Na krótkich kilkukilometrowych dojazdach do pracy nic się nie dzieje.

Dodam że jakieś pół roku temu wymieniałem filtr powietrza, filtr kabinowy, świece i przewody zapłonowe bo przegryzł mi je jakiś gryzoń. Miesiąc temu zmieniłem też olej i filtr oleju.

Proszę powiedzcie co może być przyczyną tych usterek lub jaką drogą iść w celu jej zdiagnozowania ?

Pozdrawiam
pawelec
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 132
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Cascada - efektowny kabriolet na każdą pogodę
    Nowy Opel Cascada to elegancki, czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z wysokiej jakości miękkim dachem. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), ...
    Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...