Corolla e11 1,6 G6R (prośba o ocenę)

21 Kwi 2016, 12:35

Witam,
Znalazłem dość przyzwoicie wyglądającą rolkę i planuję się wybrać po nią ale chciałbym wcześniej jeszcze prosić byście rzucili okiem czy coś nie budzi Waszego niepokoju :D
Zdjęć jest sporo. Wrzucam całość.

Co z tą rdzą w drzwiach? Jakie byłyby koszty doprowadzenia tego auta blacharsko do rozsądnego stanu? O zderzaki się nie martwię bo to pierdoła.

Z góry dzięki za opinie i pomoc.
Link do zdjęć:
http://imgur.com/a/THkGA
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2016, 13:08

A ile ma kosztować to auto?
Według mnie jest po dzwonku zrobione na sztukę kiedyś tam... zdjęcie progu od góry sugeruje strzał w bok i to z możliwymi wycinkami progów a kto wie czy nie podłogi... ogólnie nie wiem czy nie dałbym sobie spokój bo mam świadomość co to znaczy poprawiać głupich blacharzy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Kwi 2016, 13:11

5 tysi.
Jak mogę zweryfikować ew strzał? Jak ma być po strzale to trochę lipa bo mam do kolesia 300km.

Coś jeszcze widzisz?
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2016, 15:18

http://imgur.com/a/qfFzn

Więcej fotek. Ktoś kto ma to tym jakieś pojęcie się wypowie? Co było robione i czy udolnie czy nieudolnie? Jakie mogą być koszty tej zabawy by to doprowadzić do ładu?
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2016, 16:05

problem polega na tym że był robiony próg i to max kiepsko... niby takie nic ale jak sobie przeliczysz to na robociznę, części + nie wiadomo co zostało ukryte to robi się konkretna kwota...

Ogólnie auto może jakby było za 3k... tak żeby przeznaczyć 1k na blacharę (liczone cienkim ołówkiem) + 1,5k starter+podróż itp. to wtedy może zamknąłbyś się w 6k...

A jak jesteś napalony na tak daleką jazdę to może przepłać minimalnie i jedź do DE?

p.s

I jeszcze jedna sprawa to ciekawe jak ktoś dbał o auto ze to mu nie przeszkadzało bo mogę mieć bałagan ale dziury w progach na samym wejściu.... :no:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Kwi 2016, 16:19

Jestem napalony na ten konkretny model. Za wymuskany egzemplarz mogę zapłacić i 7k z górką jakąś ale cholernie ciężko znaleźć ten model (e11 1,6 G6R)

Czyli zrobienie tego progu liczmy 1,5k czy całej blachy łącznie z tym nadkolem to wyjdzie jeszcze więcej?
Powiem wprost. Mam kasy na naprawy ale nie chcę wbić się na minę.

Rolkę miałem już wcześniej. Też e11 z silnikiem 1332 ale biedny egzemplarz w korbotroniku i bez klimny (liftback) i kochałem to auto :D
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mała historia znaków drogowych
    Czy wiecie, że na samym początku, ponad sto lat temu, kiedy to Polska odzyskała niepodległość, wprowadzono pierwsze znaki drogowe. Było ich aż... sześć W latach 30 wprowadzono kolejne 6 znaków : Przed pierwszą wojną ...

21 Kwi 2016, 16:46

Ostatnio była ładna G6:
[link do oferty na Allegro wygasł]
ale 5drzwi.

Lepiej poczekaj na zadbany egzemplarz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] zobacz jakie ładne egzemplarze się co jakiś czas pojawiają. :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

21 Kwi 2016, 16:50

300km jechać po prawdopodobnie hebla szkoda nerwów,czasu i kasy..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Kwi 2016, 20:36

Kieł liftback odpada.
Polifty też odpadają bo to już nie jest ta jednostka. vvti ma lepsze osiągi i spalanie ale niższą żywotność niestety.

Kolejna sprawa, że szukam wersji japońskiej bo jest tam (minimalnie ale jednak) lepsza blacha. Cały dowcip polega na tym, że ja wiem czego szukam i niestety ale ciekawe egzemplarze pojawiają się na allegro bardzo rzadko.

Przeszukam zaraz mobile.de i zobaczę jak to tam wygląda chociaż na takiego tripa zwyczajnie nie mam raczej czasu. I kasy mi szkoda bo 600 a 1600km to jest jednak duża różnica :D no i helmuty są drogie
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2016, 22:25

fenwind napisał(a):Przeszukam zaraz mobile.de i zobaczę jak to tam wygląda chociaż na takiego tripa zwyczajnie nie mam raczej czasu. I kasy mi szkoda bo 600 a 1600km to jest jednak duża różnica :D no i helmuty są drogie


3/4 aut sprowadzam z helmutowni/Be i trochę CH zawsze przepłacam ale nigdy nie żałuje i raczej nie tracę bo jeżeli po zrobieniu 50tyś.km. wezmę 1000zł mniej niż dałem to znaczy że nie tracę :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Kwi 2016, 09:23

Oto lista aut z helmutowni (dalej się serio nie opłaca już jechać)

Gradacja cen w dół. Niżej taniej.
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]

Najtańsza sztuka (1600euro) to 7 tysi + opłaty tysiak + waha pół tysia + startowy i dobiję prawie do 9 kafli i to też cieńkim ołówkiem.

Twardo szukam.
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Maj 2016, 08:20

Blisko i tanio a blacharkę można obejrzeć.
Mina?
http://www.tuwodzislaw.pl/ogloszenia,pilnie-sprzedam-tanio-okazja-,ogl39-52-5-120500-1.html
Obdrapańców się nie boję. Gorzej jak był skłądany z 3 :)
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999