Coupe/Sedan do ~16.000 zł minimum 150KM.

26 Sty 2015, 20:51

Witam użytkowników tego forum :).

Obecnie jeżdzę Astrą F - samochód trzyma się całkiem przyzwoicie jak na swój wiek i przebieg (~400.000 km), ale czas się przesiąść na coś nowszego, mocniejszego i z lepszym wyposażeniem i jakością wykończenia.

Samochód mam zamiar kupić na wiosnę (kwiecień-maj), lecz już teraz chcę się poradzić w kierunku jakich modeli mam się kierować. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie można mieć wszystkiego w tym budżecie...

Paliwo: benzyna/benzyna + LPG (w ostateczności - patrz roczny przebieg)
Roczny przebieg: max 10.000 km
Rocznik: 2000+
Spalanie: Max 12-13L w mieście.
Użytkowanie: 80% miasto / 20% trasa
Ilość przewożonych osób: zwykle jeżdżę sam, czasem w 2-3 osoby.
Silnik: ~2.0, max 2.5l
Skrzynia: koniecznie manual
Napęd: bez znaczenia
Bagażnik: nie mniejszy niż obecny, ponieważ wożę w nim kilka rzeczy.

Oczywiście samochód ma być w miarę bezawaryjny, ale nie chcę też samochodu który będzie zabijał cenami części. Mocowo chcę minimum +- 150KM, bo czasem mam ochotę poczerpać przyjemności z jazdy (oczywiście w granicach rozsądku!), a i wyprzedzanie obecnym samochodem nie jest przyjemne - brakuje mocy i momentu obrotowego. Jeśli o czymś zapomniałem, to napiszcie, postaram się odpisać.

Moje typy to:

Hyundai Coupé - II generacja, tutaj celowałbym w 2.7 V6. Bardzo mi się podoba, fajna sportowa sylwetka. Wnętrze też wydaje mi się przyjemne. Słyszałem że auto niedoceniane, warte rozważenia.

Volvo C70 - stylistycznie średnio, jakość wykonania i wyposażenie na + dla mnie. Również silniki są podobno bardzo dobre. Obawiam się tylko ceny części/napraw. Czy jest to składak jak V40 i S40 (Renault/Mitsubishi)?

Astra G Bertone/Coupé - jeden z moich faworytów - dość przyjemna sylwetka, części jak w astrze G, więc tanie i dość rzadko spotykany na drogach. No i ocynk (obecna asterka niestety choruje na korozję :( ) Tutaj jedyny rozsądny wybór to chyba 2.0 Turbo? Ciężko trafić na dobry egzemplarz?

Toyota Celica - VII Generacja. Wizualnie mi się podoba, we wnętrzu mniej. Podobno 1.8 już jeździ przyzwoicie, ale ma jakieś problemy ze zmiennymi fazami rozrządu?

Lexus IS 200 - tylny napęd, fajny wygląd i podobno niezawodny. Jakość wykończenia też niby bardzo dobra. Podobno do tego auta lepiej brać 3.0 R6 niż 2.0 R6, lecz wersja 3.0 wykracza poza mój budżet :no:

Saab 9-3 II SS - najbardziej skłaniam się właśnie ku temu modelowi - fajne silniki 2.0t (podobno łatwo poddać je tuningowi), przyjemna sylwetka, niezłe wyposażenie. Słyszałem negatywne opinie na temat pisków i trzasków plastików we wnętrzu. Coś mi się obiło o uszy, że jest spokrewniony z Vectrą C.

Vectra C - raczej nie trafię na wersję po FL i z silnikiem o przyzwoitej mocy (poza budżetem). Słyszałem o problemach z elektryką i ogólnie z awaryjnością.

Peugeot 406 Coupe - podobno kolejne niedoceniane auto. Mimo że jestem trochę sceptycznie nastawiony do francuzów, to owy model przypadł mi do gustu - zarówno pod względem sylwetki, jak i wnętrza. Silnik 2.0 wydaje mi się troszeczkę za słaby, a V6 sporo palą. Jak z awaryjnością?

Mazda 6 I - tata jeździ takową i jest bardzo zadowolony, pomijając że rdzewieje :( . Na wersję MPS raczej mnie w budżecie stać nie będzie, co z wersją 2.3L? Warty uwagi ten silnik?

Do głowy przychodzą mi jeszcze: Honda Accord VI, Honda Civic Coupe.

Odrzuciłem:

Mazda RX-8 - bardzo duże zużycie paliwa i oleju silnikowego, większość egzemplarzy czeka remont silnika. Sylwetka super, fajny patent z drzwiami.

BMW E36/E46 - kojarzą mi się (niestety) z młodymi gniewnymi. Jestem trochę uprzedzony do BMW, choć nie wiem czy słusznie. Aczkolwiek chciałbym coś innego i mniej popularnego niż często widywane "bety" na mieście.

Audi TT I - wizualnie ok, silnikowo też fajnie. Jakość wykończenia jak to w audi :) Jednak auto jest malutkie, bagażnik też malusieńki, a i do 16.000 chyba nie mam co liczyć na fajny egzemplarz nawet z podstawowym silnikiem.

Odpadają również Alfy Romeo.

Jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje, to proszę podawać. Ogółem mam trochę mętlik w głowie i nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu przy kupnie auta, z którego nie będe zadowolony, które nie spełni moich oczekiwań.

Pozdrawiam :ok:
Ostatnio edytowany przez BuShMaN, 26 Sty 2015, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
BuShMaN
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Lexus SC430

26 Sty 2015, 21:25

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] np

[link do oferty na Allegro wygasł] np

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] np

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] np

[link do oferty na Allegro wygasł] np
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

26 Sty 2015, 21:36

BuShMaN napisał(a):BMW E36/E46 - kojarzą mi się (niestety) z młodymi gniewnymi. Jestem trochę uprzedzony do BMW, choć nie wiem czy słusznie. Aczkolwiek chciałbym coś innego i mniej popularnego niż często widywane "bety" na mieście.

Wsiądź do bety coupe e36 2,5 lub 2,8 i wtedy zobaczysz jakie to super auto
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sty 2015, 21:52

1. Mondeo trochę taki "tatusiowóz", aczkolwiek silnik fajny, wnetrze przyjemne. Natomiast wygląd zewnętrzny mi niestety nie pasuje. Już bardziej podoba mi się jego następca choć też taki tatusiowaty :D.

2.3.4. Z wyglądu całkiem całkiem, silnik V-ka, więc na plus. Jak awaryjność?

5. Preluda fajna, nie brałem pod uwagę.

Czemu polecasz auta ~10K? Nie ma nic wartego uwagi bliżej 15.000 zł?

@krzysiek4000

Sąsiad ma E36 w coupe. Raz się przejechałem. Auto fajne, zrywne, no i ten tylny napęd. Aczkolwiek tak jak wspomniałem chcę coś mniej popularnego niż E36/E46 którymi jeździ sporo osób. Nie chcę być kolejnym w BMW.No i rocznikowo średnio - auto ledwo 3 lata młosze od mojego leciwego opla. Tak jak mówiłem rocznik minimum 2000-ny.

Pozdrawiam.
BuShMaN
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Lexus SC430

26 Sty 2015, 22:04

Ode mnie Cougar
[link do Otomoto wygasł]
Lepiej poszukać 2.5 v6 ale teraz na otomoto nie ma nic zdatnego :no: Instalacja LPG do 2.5 v6 to koszt 3.5k więc z 10 robi się już 13.. :ok:
A tu niepozorne kombi, pewnie też odpadnie
[link do Otomoto wygasł]

Na temat MG wypowie się kirin88.
PS. Szkoda że e46 odrzucasz :(
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Sty 2015, 22:18

"Czemu polecasz auta ~10K? Nie ma nic wartego uwagi bliżej 15.000 zł?"

A po co przepłacać za nie wiadomo co, skoro można mieć stosunkowo młode autko za dobry pieniądz? :)
Ew zainteresuj się Hondą Accord VI 1.8 VTEC ([link do oferty na Allegro wygasł] np) lub szukać Civica 1.8 VTi - tylko w tym przypadku z rocznikiem będzie ciężej, ale jak masz możliwość to na własną rękę sprowadzić :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zegarek Nissan Nismo Watch
    Nissan przedstawia pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą. Nissan zostanie pierwszym producentem samochodów, który opracował zegarek smartwatch stworzony ...

26 Sty 2015, 22:30

Powiem tak. Przy miesięcznych przebiegach 500-600 km nie wiem czy opłaca mi się zakładać gaz. Osobiście wolałbym auto trochę droższe, ale bez LPG. Przy obecnym samochodzie zysk gaz benzyna to 120 zł/miesiąc.

Co do twoich propozycji - Cougar fajna opcja, aczkolwiek wnętrze taki sobie. V6 to fajna sprawa, bardzo podoba mi się gang takich silników.

Focus też fajny, taki sleeper. Natomiast na kombi jeszcze nie czas - zgłoszę się raz jeszcze za kilka lat jak będe zakładał rodzinę. Słyszałem że focusy I rdzewieją.

@Kieł

Poprostu będę miał do wydania +- kwotę podaną w temacie. Oczywiście mam odłożoną kwotę na pakiet startowy, chodzi mi tylko o kwotę na sam samochód.

A co sądzicie o moich propozycjach? Któraś jest warta rozważenia? Może któraś z odrzuconych?

Jeśli lepiej wydać te 10-12 zł zamiast 16, to wyprowadźcie mnie z błędu :)

Pozdrawiam :)
BuShMaN
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Lexus SC430

26 Sty 2015, 22:55

Z wyjątkiem Lexusa (w manualu) to reszta nijaka, a nie lekko sportowa... tutaj prym wiedzie bmw w tym budzecie... nawet ciężko o cos fajnego z 1.8t... jak nie chcesz takiego bmw jak wszyscy maja to kup E30. W tym budzecie znajdziesz cos fajnego.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

26 Sty 2015, 23:06

Nie no bez przesady Jigsaw golfa czy a3 z 1,8 turbo dostanie za 15 tysi bo a4 i paska nie polecam bo kiepski zawias ew polecam skodę Octavię I z tym samym silnikiem.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sty 2015, 23:21

Może źle się wyraziłem o tym "lekko sportowe". Chodziło mi o auto z całkiem mocnym silnikiem (czyli dla mnie minimum 150KM), które będzie sprawnie przyspieszało, da się nim bezproblemowo wyprzedzać, i będzie się nim w miarę przyjemnie jechało na trasie.

Nie oczekuję przyspieszenia do setki <7s i super wozu do ścigania się. Chcę aby miało przyjemny, sportowy wygląd, całkiem mocny silnik i przyzwoite wnętrze.

Tak jak mówiłem mam mętlik w głowie, bo chyba za duży wybór tych samochodów i sam już nie wiem co wybrać.

Powiem tak. Średnio się widzę w BMW. Fajne silniki, fajne wykończenie, tylni napęd, ale jednak coś od tego auta mnie odrzuca.

@Krzychu

Miałem okazję przejechać się Paskiem B5 FL z 1.8T i według mnie to już idzie bardzo fajnie :ok: Hatchbacki raczej odpadają, chciałbym coś choć trochę większego. Octavia to tatusiowóz - więc raczej nie.
BuShMaN
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Lexus SC430

26 Sty 2015, 23:27

No to mamy lekki problem gdyż z sedana z 1,8 turbo to tylko jeszcze Toledo albo zobacz na passata lub a4 b5 jak nie przeszkadza ci wielowachacz który lubi paść po około 40 paru tysiącach.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sty 2015, 23:29

A Laguna II FL 2.0T?

PS. Masz chyba błąd w profilu, bo nie było 1.4 75KM :?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Sty 2015, 23:36

Krzychu napisał(a):
BuShMaN napisał(a):BMW E36/E46 - kojarzą mi się (niestety) z młodymi gniewnymi. Jestem trochę uprzedzony do BMW, choć nie wiem czy słusznie. Aczkolwiek chciałbym coś innego i mniej popularnego niż często widywane "bety" na mieście.

Wsiądź do bety coupe e36 2,5 lub 2,8 i wtedy zobaczysz jakie to super auto
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Ta pierwsza E36 moim zdaniem za tania jak na sprowadzoną. Takie E36 są droższe w Niemczech, ceny powyżej 25tyś, to normalne zjawisko, a takie średnie zaczynają się do 14-15, czyli ile on musiał za nią dać, po odliczeniu wszystkich kosztów?
Druga na pierwszy rzut oka ciekawa i to rarytas w tym kolorze. Ciekawe jak w rzeczywistości wygląda.
No ale autor oodrzuca BMW, w sumie szkoda, ale fakt, są to dość popularne auta na naszych drogach.
Popieram propozycje Cougara, ciekawe i na prawdę rzadko spotykane auto. Lexus też fajne auto, chodź akurat do mnie nie przemawia. Na plus na pewno należy zaliczyć dużo bezawaryjność.
Z bardziej normalnych aut, to wspomniane 1.8T np w Seacie Leonie.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

26 Sty 2015, 23:48

@ Krzychu

Nie musi to być 1.8T, nie musi to być VAG. Jestem raczej przeciwny samochodom z grupy Volkswagena. A4 kiedyś mi się podobały, ale to było kupę czasu temu.

@Koniu

Laguna raczej nie. Podoba mi się Laguna III w coupe, ale nie ten budżet.

Mam takie oznaczenie na bloku, nawet niedawno sprawdzałem dla pewności.

14NV, benz. R4/8, Gaźnik Pierburg 2E3, 1398 cc, 75 hp (56 kW; 76 PS), 110 N·m (81 lb·ft), SOHC 9.4:1

Żeby nie robić mętliku to może rozgraniczmy to na dwie części - oddzielnie coupe i oddzielnie sedan. Z waszych propozycji które rozważam (resztę odrzuciłem):

Coupe: Ford Cougar, E36/E46

Sedan: MG ZT/ZS, Honda Prelude, E36/E46, Accord.


@Krzychu

Mondeo mi się nie podoba wizualnie niestety :no:
Ostatnio edytowany przez BuShMaN 27 Sty 2015, 00:01, edytowano w sumie 2 razy
BuShMaN
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Lexus SC430

26 Sty 2015, 23:55

To może jakiś mondeo mk2 st200,
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010