Ładne autko za 8-15 tyś

27 Sty 2015, 21:47

Witam.
Jako że za półtora roku chciałbym kupić pierwszy samochód, to już teraz chcę znać już kilka, które będą mi odpowiadały.
Najlepiej, gdyby posiadał kilka z tych cech:
-typ: sedan / hatchback / coupe
-skrzynia: manual
-Benzyna
-Moc 125-170km
-Użytkowanie: Mieszane, 65% miasto, 35% trasa
-Rocznik min. 1998 (najlepiej nowszy)
-Unikalny (aby dało się nim "wyróżnić")
-Im mniejsze spalanie, tym lepiej
-Cena: aktualnie od 8 do 15 tyś (najlepiej kilka propozycji, jeszcze nie wiem jakim budżetem będę dysponował)

Mam kilka typów:
Honda Accord VI
Mazda 6
Ford Mondeo Mk III
Opel Vectra C
Toyota Celica
Audi a3 8L
Opel Astra G Bertone
Lexus IS 200

Co mi polecicie?
Pozdrawiam
BejitaSan
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

27 Sty 2015, 23:02

Najpierw zbierz pieniądze a potem myśl o aucie skoro zab1,5 roku chcesz kupić dopiero auto. To jest moja rada.
Pozdrawiam :)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Sty 2015, 23:09

Mazdą, fordem, hondą, vectrą i ałdi raczej się nie wyróżnisz. Z twoich propozycji najciekawiej wygląda lexus tylko tutaj górna część budżetu. Auto bardzo trwałe. Celica to też ciekawa opcja lecz silniki lubią popić olej. Z resztą to samo chyba tyczy się astry, która to będzie najtańsza zarówno w zakupie jak i w eksploatacji. Ale nie oszukujmy się opel to opel, a lexus to lexus. I to właśnie na tym drugim bym się skupił
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

28 Sty 2015, 09:04

Moim zdaniem za szybko skupiasz się na szukaniu konkretnego modelu. Życie i oferta na rynku aut używanych (stan aut do kupna) i tak to wszystko co wymyśliłeś postawi na głowie.Zapewniam cię o tym.
Miałem kolegę,który rzadko zmieniał auta (10 lat) i postanowił że za kilka miesięcy kupi sobie używaną Octavię ,czarną ,kombi z 1,8T i najlepiej z lpg. Jak przyszło co do czego to był smutny,gdyż takiego auta nie znalazł do kupna,nie znalazł też w inny kolorze i wogóle wszyscy takiego auta szukają. A mówiłem mu wcześnie,że tak się auta nie wybiera. Trzeba rozszerzyć spektrum poszukiwań na kilka innych modeli i kupować bez zbytnio długiego zastanawiania się to auto,które się znajdzie w dobrym stanie.
W końcu kolega kupił...Peugeota 307 w kombi... Życie.
Jakktoś myśli,że aut na sprzedaż w dobrym stanie jest multum i można sobie przebierać w kolorach ,to się myli. 85% aut z oferty nie nadaje się do kupna,bo to problematyczne śmieci z dziwną historią i uszkodzeniami i z jakimś "haczykiem".
Wtedy się kupuje to,co się znajdzie w normalnym stanie i nie wybiera się za bardzo znaczka na masce... :yes: To są polskie realia w autach używanych.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sty 2015, 15:07

artur73 napisał(a):Moim zdaniem za szybko skupiasz się na szukaniu konkretnego modelu. Życie i oferta na rynku aut używanych (stan aut do kupna) i tak to wszystko co wymyśliłeś postawi na głowie.Zapewniam cię o tym.


Zależy mi na tym, aby zdobyć do tego czasu jak najwięcej informacji, szczególnie o wadach i zaletach danego samochodu. Dzięki temu będę wiedział, czego unikać, a co jest rozsądnym wyborem.

artur73 napisał(a):Wtedy się kupuje to,co się znajdzie w normalnym stanie i nie wybiera się za bardzo znaczka na masce... :yes:


Nie dam sobie wmówić, że nie znalazłbym kilku porządnych egzemplarzy Mazdy 6 czy Mondeo. Nie chce wybierać sobie jednego modelu, którego bym szukał w dobrym stanie. Wole wybrać kilka, i wziąć najlepszą opcję.

tomek70 napisał(a): Ale nie oszukujmy się opel to opel, a lexus to lexus. I to właśnie na tym drugim bym się skupił

Patrząc aktualnie na allegro, to Lexusa ciężko by było dostać ;/

A może powie mi też ktoś, jakich samochodów powinienem się wystrzegać?
BejitaSan
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

29 Sty 2015, 13:05

A czy każdym samochodem trzeba się wyróżniać? Nie rozumiem tego toku myślenia,płacisz za wyróżnianie się,za znaczek czy za bezaawaryjność,komfort i wygodę? Moim zdaniem to drugie i wyróznianie się z tłumu na siłe kupując starszego Lexa mija się z celem chociaż auto jest faktycznie jak najbardziej godne polecenia ale nie za 8 czy 10 k.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kody tablic rejestracyjnych w krajach członkowskich UE
    Obecnie tablice rejestracyjne w całej Unii Europejskiej są zunifikowane. Dzięki rozporządzeniu Rady (WE) nr 2411/98 z dnia 3 listopada 1998 powstało pojęcie euroband (lewy niebieski pasek na tablicy rejestracyjnej - europasek). ...
    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...