Coupe za <30 000zł

27 Lip 2018, 16:06

Cześć, jako że w oko strasznie wpadła mi Laguna Coupe 2.0T to postanowiłem zmienić samochód. Model niestety dosyć mało popularny ale zbajerował mnie swoim wyglądem z tyłu, wnętrzem i bajerami. Niestety z tego co widzę to ofert niewiele. Dzwoniłem do jednego z Łodzi, ale jak się okazało nawet nie warto jechać bo parę osób już oglądało i już na start trzeba włożyć z 2 tys. Robiłem do tej pory około 8-9 tys. km rocznie ale mam nadzieje że znajdzie się teraz więcej miejsc gdzie można pojechać. Myślicie że w takim budżecie jest co oglądać? Chciałem kupić E92 albo A5 no ale E92 to tylko 325, a tfsi do mnie nie przemawia. Dwumiejscowe niestety odpadają. Jednocześnie strasznie szkoda mi sprzedawać mój samochód bo sporo w niego włożyłem i wiem czym jeżdzę.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez Hado, 27 Lip 2018, 16:52, edytowano w sumie 1 raz
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

27 Lip 2018, 16:12

Jaki budżet? Bo ponad 30k to może być 35k albo 60k.

Boisz się wkładu 2 tyś? Tyle to ludzie wsadzają do aut za 5-10k, a Ty chcesz kupić samochód za 30 tyś, do tego Coupe i z mocnym silnikiem!

E92 czy A5 wyjdą drożej w utrzymaniu niż Laguna.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Lip 2018, 16:54

Poprawiłem już nazwę tematu, 2 tysiące tam mniej więcej trzeba włożyć w blacharkę ponieważ z tego co rozmawiałem to odpryski na masce i purchle na drzwiach i progach, do tego klocki, tarcze i zaciski z tyłu. Na zdjęciach z tego linku co podałem coś wnioskujecie? Gość mówi że najwyżej w niektórych miejscach może być ~200 mikronów ze względu na drugi lakier. Że wszystko jest w porządku, dawno nie kupowałem żadnego auta i sam też nie wiem o co dokładnie pytać przez telefon. Targować się póki co nie zamierzam ale liczę że te 10% spuści z ceny. Niby ma udokumentowane wszystko przez ASO ale podrobić też nie jest ciężko.
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Lip 2018, 10:10

Daj sobie spokój, opcji bezwypadkowy brak.
200 mikrometrow to moze byc element wspawany i pokierowany.

Tutaj masz z fajnym przebiegiem:
https://www.bilbasen.dk/brugt/bil/renau ... 2d/3699913
Niestety pewnie daleko.
A sprawdzic je (przebieg, bezwypadkowosc) mozesz tutaj:
www.samochodyzdanii.pl
tomekdk
 

28 Lip 2018, 10:14

On tam już sporo stoi niestety i na mobile
de chyba też wisi. Raczej szukam czegoś w Polsce
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Lip 2018, 10:18

Bo to malo popularne auto, ale w Danii nie ma praktycznie powypadkowych na rynku, takze masz pewne auto, które mozesz dodatkowo prześwietlic. Przebieg tez bajka.
W tym komisie pracuja Polacy, takze latwy kontakt.
Oczywiście Twoja decyzja.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości
    W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego ...

28 Lip 2018, 10:36

Hado jak masz blisko to jedź i zobacz bo zaznaczenie opcji bezwypadkowy ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. Do tego 200mn nie jest czymś co skreśla auto ponieważ w ch często maluje się nawet drobne obcierki i odpryski lakieru. Do tego wiele firm posiada różne grubości lakieru więc tak naprawdę może być 140 i może być 190. Możesz być pewny że w ch nikt nie spawał, klepał itp.bo to są u nich dramatyczne koszty. Jeżeli już to pewnie miał usterki techniczne + jest poparany farbą co u nich podnosi cenę. Ty natomiast możesz to wykorzystać do negocjacji. Żeby Cię uświadomić co do serwisu w ch to podłączenie do kompa i sprawdzenie błędów nissana 350z kosztowało 440chf.!!! więc coś nie musi być złomem żeby było sprzedawane. Oczywiście przyjmij że auto nie było należycie serwisowane nawet w aso w ch. No i trzeba zwrócić uwagę na przebieg. Graniczna odsprzedaż aut odbywa się w większości przypadków przy 220tyś.km. ze względów prawnych.

Ogólnie nie bój się braku opcji bezwypadkowy, negocjuj cenę, sprawdź stan i ciesz się jazdą.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10437
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Lip 2018, 10:41

Weryfikowalem masę samochodów, te bez opcji bezwypadkowy w 99% mialy nieciekawa historie.
Nikt nie pisze, ze auto z opcją bezwypadkowy w PL takie bedzie.
Ale... co kto woli.
tomekdk
 

28 Lip 2018, 10:42

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Mam do tego auta około 200km. Miernika niestety nie mam, jedynie prosty interfejs elm327 . Jak będę miał okazję to się przejadę i zobaczę z czym to się je. Ale docelowo liczę że spuści te 10% ze względu na to że nie chce naruszać budżetu na serwis i opłaty. Ciekawi mnie bardzo fakt że to osoba prywatna która sprowadza auta więc obstawiam że umowa będzie bezpośrednio na Szwajcara i będzie do zapłaty też pcc i sprzedający może umyć sobię od tego rączki.

Żeby opłacało się dla mnie sprowadzić ten samochód z Danii który podałeś musiałbym cenę zbić do minimum 6500 euro i załatwić kogoś z lawetą bo niestety nie mam czasu jechać aż tak daleko i to kupowanie w ciemno
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Lip 2018, 11:05

Tomek zjedz snikersa i przestań głupoty gadać... :D mam na podwórku 15 aut na sprzedaż w żadnym nie jest zaznaczina opcja bezwypadkowy i w większości pewnie sprzedam je znajomym :ok:
W tamtym tyg.sprzedawałem nissana 350z za 21k.bez opcji bezwypadkowy, malowane były 2 elementy i 2 cieniowane. Nyska miała uszkodzoną głowicę koszt naprawy 4k. Czyli ktoś to zrobi, pojeździ 2-3lata i sprzeda za 25k. A jak kupiłby pod miernik to zapłaciłby 37-38k a potem 30tu by nie wziął. Jazda ta sama a koszt prawie 10k.większy. A jak pomalowałby maskę i zaznaczył opcje bezwypadek to jakaś duszyczka mogłaby prawnie sobie pojechać. Więc zaznaczenie opcji bezwypadek odbywa się przy nowych drogich autach żeby janusza polskiej motoryzacji można było włożyć na minę. Bo janusz przyjeżdża lata z miernikiem i odkrywa Amerykę a bidok nie wie że wjechała cała ćwiartka na oem mastykach a wsjo było pomalowane z opcją pod miernik za którą się dopłaca 200zł.za element. Potem sobie myśli no jak to przecież tomek lazał szukać bezwypadek.

P.s
W kwietniu sprzedawałem lexa 15letniego z malowankami klient był tak zawzięty że zamówił przegląd w aso i ... usłyszałem "zjawiskowy".

Hado nie przejmuj się mikronami przypilnuj żeby nie był ulepiony szpachlą, zobacz pod maską, w bagażniku, podłogę a miernik wypożycz no i nie napalaj się bo może będzie ok.a może nie ok. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10437
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Lip 2018, 12:02

szybki napisał(a):Hado nie przejmuj się mikronami przypilnuj żeby nie był ulepiony szpachlą, zobacz pod maską, w bagażniku, podłogę a miernik wypożycz no i nie napalaj się bo może będzie ok.a może nie ok. :ok:


do tego stwierdzenia trzeba się stosować, pamiętajcie że auta lakieruje się nie tylko z powodu wypadków :!: A nawet jakby był uszkodzony przodem, wymienione lampy, zderzak, chłodnica to co w tym złego? takie auta trzeba już dyskwalifikować? bez sensu

grunt aby nie był to ulep
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Lip 2018, 12:11

Osobiście nie uważam że to nic jeżeli był lakierowany bądź coś z blacharki było wymieniane pod warunkiem że było to zrobione dobrze i nie jest nawalone szpachli która potem potrafi pękać
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Lip 2018, 18:58

Hado napisał(a):On tam już sporo stoi niestety i na mobile
de chyba też wisi. Raczej szukam czegoś w Polsce


bo jest drogi dla statystycznego polskiego janusza który szuka ceny
a tu jeszcze dojdzie koszt wyjazdu, prom 1100 pln, paliwo 1000-1500pln, laweta przy okazji przy 1 aucie może ktoś za 1700zł przywiezie, do tego opłaty, akzyza 1000zł, a 500euro przy 1 aucie i to z małym przebiegiem Ci nie zejdą...może 200
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie