Crossovery do 120k

10 Sie 2020, 19:58

Witam, szukam nowego auta (salonowe, ewentualnie powystawowe) w leasing na firmę do 120tys. Obecnie jeździłam Renault Clio 1,2 z 2015 roku. Szukam czegoś trochę większego, tak aby zmieścić większy wózek (dla noworodka). Podobają mi się crossovery jak Mazda cx-3 (ten szczególnie), Honda HR-V, T-Cross/T-Roc czy Toyota C-HR. Martwi mnie jedynie silnik, ponieważ 2 razy w tygodniu robię dziennie 120km (2 x 60km w jedną stronę po drodze ekspresowej ), a w pozostałe około 40km, więc zależy mi na wygodnym i w miarę dynamicznym pokonaniu trasy. Silniki 1.2 z 115 KM ( np. w Toyocie C-HR) brzmi słabo jak na takie spore maszyny. Co myślicie, co polecacie?
Ostatnio edytowany przez mike, 10 Sie 2020, 20:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce. Zwracaj większą uwagę gdzie zakładasz wątki
Doshee
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Sie 2020, 12:52

Doshee napisał(a):brzmi słabo jak na takie spore maszyny
Wbrew pozorom to są małe auta. One tylko sprawiają wrażenie większych niż są w rzeczywistości.
Silnik taki jak wymieniłeś daje sobie radę choć demonem prędkości nie jest ale spokojnie sobie poradzi na drodze ekspresowej z takim samochodem.
W przypadku C-HR celowałbym w Hybrydę tam masz trochę więcej koni i auto lepiej sobie radzi. W Twoim budżecie jest już osiągalna.

Przy maździe CX-3 masz silnik 121KM o pojemności 2.0 i on sobie spokojnie radzi z tym samochodem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Sie 2020, 14:23

Magia turbiny, gdyby wsadzić taką do Seicento to mógłby konkurować z Colt CZT :wink: Auto waży troszeczkę ponad tonę, a przy hybrydzie masz dwa silniki - elektryczny i spalinowy, więc trzeba brać pod uwagę moc obu.

Z resztą tak wyglądają dzisiejsze auta - mały silnik, turbina i w efekcie auto szybko jeździ oraz mało pali :ok:
VWpolo
Nowicjusz
 
Posty: 35