Czas na zezłomowanie pojazdu po zakupie bez rejestrowania "

Czas na zezłomowanie pojazdu po zakupie bez rejestrowania "

18 Cze 2012, 17:12

Witam, jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie. Chciałbym kupić jakiś samochód, coś w stylu 126p lub Ciquencento żeby sobie pośmigać po polach. Zakup ze złomu odpada, tam mi nie sprzedadzą kompletnego, gość powiedział, że się nie podstawi bo to auto teoretycznie nie istnieje i on może mieć problemy. W zasadzie go rozumiem. Pozostała opcja kupienia fury od kogoś prywatnego, ale bez umowy mi nikt nie sprzeda a zakup z umową wiąże się z płaceniem OC, a na co mi takie koszta jak nim nie będę po drodze jeżdźić :( Wiem, że jak na umowie kwota nie przekracza 1000 zł to nie płacę skarbówki. W związku z tym pytanie: Czy mogę kupić autko na umowę, nie rejestrować go na siebie, pojeździć trochę i zezłomować nie ponosząc kar i kosztów? Jeśli tak to ile mogę takie auto "trzymać"? Czy jak nie rejestruję go na siebie to czy muszę płacić OC? I czy nie będą mi robić problemów na stacji demontażu mimo iż będę miał umowę? Proszę o odpowiedź bo sprawa jest dosyć pilna :D

Pozdrawiam
dayer41
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Czas na zezłomowanie pojazdu po zakupie bez rejestrowani

19 Cze 2012, 09:23

Teoretycznie możesz kupić auto na umowę i go nie przerejestrować. Ale umowy są dwie - dla kupującego i sprzedającego. Sprzedający napewno pójdzie z umową do WK zgłosić sprzedaż. Pójdzie tez napewno zgłosić sprzedaż do swojego ubezpieczyciela. A ten, jak nie wypowiesz umowy w ciągu miesiąca przyśle ci druczek do zapłaty. Możesz wysłać w dniu kupna rezygnację z tej polisy ( masz takie prawo przecież ) ale jest duże prawdopodobieństwo, że cię znajdą w centralnej ewidencji i się okaże że nie masz OC a wtedy zapłacisz karę.
Natomiast przy złomowaniu auto nie musi być przerejstrowane na ciebie. Ważne jest, że masz umowę KS.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Cze 2012, 09:37

W celu spełnienia wszystkich nieodzownych warunków złomowania pojazdu , powinieneś na końcu swoje kroki skierować również do WK. Tam niestety zażądają aktualnej , opłaconej polisy OC ważnej na dzień złomowania.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Cze 2012, 12:00

O właśnie - zapomniałem o tym :wink:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Cze 2012, 12:32

A czy po zakupie muszę od razu iść do WK zgłosić kupno? Bo jeśli tak to pewnie każą przerejestrować, a jeśli nie to na złomie mogą mi nie przyjąć niestemplowanej umowy.
dayer41
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

19 Cze 2012, 22:35

dayer41 napisał(a):A czy po zakupie muszę od razu iść do WK zgłosić kupno?

Przeciez wyzej masz wyraznie napisane:nie musisz iść do WK w celu przerejestrowania samochodu..
Umowa k/s nie musi byc nigdzie stęplowana.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna podróż Twojego psa Bezpieczna podróż Twojego psa
    Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent posiada kompleksową ofertę akcesoriów, dbających o bezpieczeństwo czworonożnych ...
    Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11