Czas na zezłomowanie pojazdu po zakupie bez rejestrowania "

18 Cze 2012, 18:12

Witam, jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie. Chciałbym kupić jakiś samochód, coś w stylu 126p lub Ciquencento żeby sobie pośmigać po polach. Zakup ze złomu odpada, tam mi nie sprzedadzą kompletnego, gość powiedział, że się nie podstawi bo to auto teoretycznie nie istnieje i on może mieć problemy. W zasadzie go rozumiem. Pozostała opcja kupienia fury od kogoś prywatnego, ale bez umowy mi nikt nie sprzeda a zakup z umową wiąże się z płaceniem OC, a na co mi takie koszta jak nim nie będę po drodze jeżdźić :( Wiem, że jak na umowie kwota nie przekracza 1000 zł to nie płacę skarbówki. W związku z tym pytanie: Czy mogę kupić autko na umowę, nie rejestrować go na siebie, pojeździć trochę i zezłomować nie ponosząc kar i kosztów? Jeśli tak to ile mogę takie auto "trzymać"? Czy jak nie rejestruję go na siebie to czy muszę płacić OC? I czy nie będą mi robić problemów na stacji demontażu mimo iż będę miał umowę? Proszę o odpowiedź bo sprawa jest dosyć pilna :D

Pozdrawiam
dayer41
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Cze 2012, 10:23

Teoretycznie możesz kupić auto na umowę i go nie przerejestrować. Ale umowy są dwie - dla kupującego i sprzedającego. Sprzedający napewno pójdzie z umową do WK zgłosić sprzedaż. Pójdzie tez napewno zgłosić sprzedaż do swojego ubezpieczyciela. A ten, jak nie wypowiesz umowy w ciągu miesiąca przyśle ci druczek do zapłaty. Możesz wysłać w dniu kupna rezygnację z tej polisy ( masz takie prawo przecież ) ale jest duże prawdopodobieństwo, że cię znajdą w centralnej ewidencji i się okaże że nie masz OC a wtedy zapłacisz karę.
Natomiast przy złomowaniu auto nie musi być przerejstrowane na ciebie. Ważne jest, że masz umowę KS.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Cze 2012, 10:37

W celu spełnienia wszystkich nieodzownych warunków złomowania pojazdu , powinieneś na końcu swoje kroki skierować również do WK. Tam niestety zażądają aktualnej , opłaconej polisy OC ważnej na dzień złomowania.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4751
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Cze 2012, 13:00

O właśnie - zapomniałem o tym :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Cze 2012, 13:32

A czy po zakupie muszę od razu iść do WK zgłosić kupno? Bo jeśli tak to pewnie każą przerejestrować, a jeśli nie to na złomie mogą mi nie przyjąć niestemplowanej umowy.
dayer41
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Cze 2012, 23:35

dayer41 napisał(a):A czy po zakupie muszę od razu iść do WK zgłosić kupno?

Przeciez wyzej masz wyraznie napisane:nie musisz iść do WK w celu przerejestrowania samochodu..
Umowa k/s nie musi byc nigdzie stęplowana.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niesprawne hamulce - plaga na polskich drogach
    Instytut Transportu Samochodowego zbadał popularne w Polsce płyny hamulcowe. Wyniki badań są zatrważające. Wiele z nich nie spełnia wymaganych norm. A polscy kierowcy często nie zwracają uwagi na to, co płynie w układach ...