Czujnik położenia wałka rozrządu VW Polo 1.4 44KV 2000rok

27 Mar 2021, 19:42

Witam, nie wiem czy taki temat był czy nie ale proszę o pomoc.
Posiadam VW Polo 1.4 2000 rok 44KV
Zaświecił mi check engine po sprawdzeniu błędu pokazuje ze to przez czujnik położenia wałka rozrządu wiec pytanie do was brzmi, gdzie znajduje się ten czujnik jeśli mogli byście wysłać zdjęcie albo dokładniej opisać.?
MisiekRPK
Nowicjusz
 
Posty: 7

27 Mar 2021, 20:05

U Ciebie powinien taki czujnik być chyba w aparacie zapłonowym lub gdzieś obok. Załączyłem zdjęcie silnika z zaznaczonym na zielono aparatem zapłonowym.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

27 Mar 2021, 20:51

MisiekRPK napisał(a):Posiadam VW Polo 1.4 2000 rok 44KV
Czyżby kod silnika AKK lub AUD ? Jeśli tak to nie jest w aparacie zapłonowym bo go tam nie ma. Podaj numer błędu bo wtedy można określić czy rzeczywiście czujnik jest do wymiany.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Mar 2021, 22:02

Z tego co tu pisze to chyba AUD
MisiekRPK
Nowicjusz
 
Posty: 7

27 Mar 2021, 22:20

Trochę tych błędów jest . Skasuj , pojeżdzij i zobacz co wróci . Błąd 16725 w tych motorach żle wróży . Ale tak jak mówiłem kasuj i w drogę a potem ponowny odczyt i relacja tu na forum.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Mar 2021, 22:53

Własnie błędy cały czas wracają te same, błędy były usuwane kilku krotnie i cały czas to samo no i najbardziej prawdopodobne było by to ze jest to od czujnika położenia wałka rozrządu
MisiekRPK
Nowicjusz
 
Posty: 7

27 Mar 2021, 23:41

Dlatego interesuje mnie gdzie on się znajduje bo może warto by było go wymienić i check by nie świecił.
MisiekRPK
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Mar 2021, 09:36

Są błędy ważne i mniej ważne . Są błędy które spowodują powstanie innych . Pytanie które spowodują zaświecenie kontrolki silnika . Masz wypadanie zapłonu cylinder 4 . Trzeba zrobić aby nie powstawał . Świeca , przewód , cewka . Nie wykluczone że pomiar ciśnienia sprężania da światło dla rozwiązania tego błędu . Następne błędy związane z czujnikiem położenia wału korbowego . Ich występowanie może generować również błąd czujnika wałka rozrządu . O ile kojarzę obydwa są zasilane tym samym napięciem + 5 V . nie zaszkodzi sprawdzić . Wskazane sprawdzić ustawienie rozrządu , tylko że może się zdarzyć sytuacja jak tak jak w moim temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... highlight= Z tym że tutaj silnika nie dało się uruchomić
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna