Czy auto z ogłoszenia jest wart tych pieniędzy?

25 Gru 2015, 12:01

jaroslaw76 wklejam Ci linka do corollki, cena wygląda na zaczepną do targowania... :D
http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/s ... 101#szczeg

Auto totalnie bezawaryjne, nawet trudno wymienić coś co może być groźne dla kieszeni.
Spalanie pb około 7l spalanie lpg od 8l do 9l bez eco głupot. Jezeli jest dobry stan to już na tym aucie nie stracisz.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Gru 2015, 12:12

7 klocków za Corolkę przedliftową bez klimy i z 1.4? Bój się Boga :shock:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Sam się zastanawiałem, ale nie spełnia wymagań kobiety...
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

25 Gru 2015, 12:19

Matko jedyna upadli na głowę z tą ceną..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Gru 2015, 12:34

Żółtek napisał(a):7 klocków za Corolkę przedliftową bez klimy i z 1.4? Bój się Boga :shock:


Dlatego napisałem że trzeba targować... no i jeszcze jeden temat co wolisz w cenie rynkowej strupka za 4,5-5k czy coś w idealnym stanie za 6k... te 1-1,5k robi dużą różnice???
Tak naprawdę jest to cena dobrego serwisu więc wystarczy że w droższej opcji będą sprawne hamulce i opony a koszt 1k już na dzień dobry się zwraca...

BarolNaprawdę uważacie że jeżeli coś na alledrogo kosztuje 4,5k to zapłacenie w aso 6k to jest dużo???

To może naświetle dokładniej żeby nasi mędrcy (pani M :naughty: )się nie denerwowali:

Corollka 1,4 przy 190tyś.km. będzie wymagać wymiany rozrządu, co 40tyś.km. będzie wymiana łączników gumowych w zawieszeniu, przy 230tyś.km. przy ostrej jeździe poleci sprzęgło...
Więc gwarantuje Wam jeżeli zapłacicie za dobrą sztukę 6k gdzie hamulce/opony/łączniki będą ok to robiąc nią następne 100tyś.km. zajmujesz się tylko serwisem bieżącym nic więcej...

Zawsze kupuję tak auta czyli przepłacając to magiczne 1,5k i jest ok. :ok:
Pamiętajcie osoba nie mająca kasy na auto i nie znająca się na mechanice powinna korzystać z ofert jak najpewniejszych a nie z jak najtańszych :ok:

P.S

Osobiście dziwię się osobom szukających czegoś taniego bez preferencji na wygląd że nie korzystają z takich ofert które minimalnie droższe na starcie dają oszczędność x2.
Gdzie tak naprawdę ta zasada dotyczy starych aut i nowych i drogich i tanich... :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Gru 2015, 12:48

Szybki, Corolka 1.4 bez klimy przedliftowa i bez gazu to max 3-3,5k za strupka, może 4-4,5 za igłę - po prostu auto tak biednie wyposażone i wcale nie najlepiej jeżdżące nie jest tyle warte. Kumpel ostatnio chciał sprzedać swojego Civica VI igłę (130kkm, pierwszy właściciel, regularnie robiony na ori częściach w większości, zaraz po zmianie rozrządu i oleju, 2 kpl opon) i więcej jak 4k mu nie dawali, bo klimy i gazu nie było, a to był liftback, IMO samo nadwozie sporo praktyczniejsze od HB. Cena tego co dałeś jest 2x za wysoka i tyle, skoro za 6k można kupić zagazowane G6 z 2 kpl opon, gazem i w dobrym stanie. Wiadomo, coś w niego trzeba będzie włożyć, ale to jest praktycznie inne auto - poza skorupą wszystko inne.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

25 Gru 2015, 12:54

szybki napisał(a):Pamiętajcie osoba nie mająca kasy na auto i nie znająca się na mechanice powinna korzystać z ofert jak najpewniejszych a nie z jak najtańszych
ten cytat powinien witać wszystkich nowoprzybyłych do tego działu :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Gru 2015, 13:12

Żółtek napisał(a):Żółtek


Co do wyposażenia to się zgodzę że w najtańszych opcjach jest lipa... i też przyznam że mam dosyć dziwne podejście w tej kwestii bo dla mnie liczą się tylko względy bezpieczeństwa i zwracam uwagę na poduszki, systemy itp. ale np: już na klimę nie zabałdzo... :D

Mimo wszystko wolę mały przebieg i brak wypasu niż duży przebieg i wypas... :mrgreen:
Szczególnie że umówmy się :naughty: ale wypas w autach klasy starej corollki jest dosyć wątły więc jest kwestia tej nieszczęsnej klimy.

Dlatego dalej twierdzę że cena 5-6k za idealną corollke e11 jest ok. bo e10ka kosztuje około 4k w dobrym stanie.

Dam może prosty przykład miałem paseo wyszło około 5,5-6k zrobiłem nim przebieg :oops: (nie pamiętam ale trochę :D ) sprzedałem je za 5k. w ciągu jednego dnia, mój kolega nowy nabywca pojeździł pół roku i dał ogłoszenie na allegro pierwszy klient i sprzedany za 5k... no i co z tego że można kupić paseo za 3k jak i tak trzeba je podrobić... a tak przypuśćmy ja straciłem 1k ale zrobiłem przebieg, kolega również pojeździł i nic nie stracił i następny nabywca też to uczyni... bez straty chyba że nie będzie dbał o auto :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Gru 2015, 13:35

Ja podam prosty przykład Astry G którą ostatnio wrzucałem w jednym temacie,auto z 2003roku wystawione za 8900zł czyli normalna cena ale auto ma podobne wyposażenie do tej Corolli (również brak klimy i korbotronik) i zainteresowanie praktycznie zerowe..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Gru 2015, 16:33

Panowie zadałem sobie trudu :D i zobaczyłem wszystkie propozycje e11z alledrogo to poniżej 4k już jest kategoria "idź i nie wracaj" :D aż oczy szczypią :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Gru 2015, 22:19

Brak klimy
jaroslaw76
Początkujący
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 15 05 2005
Auto: Nie mam

26 Gru 2015, 21:07

Klima nie jest dla bajery w moim przypadku. Najdłuższy korek w którym stałem był z Jastarni do Redy,45 km !!!!!!!! ! I w ciągu lata często się powtarzał(pracowałem wtedy w Helu). A tradycyjny,prawie codzienny zaczynał się od Chałup,15 km. Teraz jeżdżę przez Władysławowo do Karwi itp. i są codzienne korki. Czasami kilometr-dwa a czasami większe.Wystarczy że trochę się pogoda popsuje i już jest "pozamiatane"!!! To są miejscowości nadmorskie i w zasadzie codziennie jest jakiś korek. A stanie nawet w krótkim przy temperaturach jakie były latem to jest masakra,szczególnie po pracy! A ma być cieplejsze lato jeszcze. Gdy jeździłem w kierunku Gdyni itp. to problemu takiego nie miałem. Korki jak wszędzie,od czasu do czasu. Ale jadąc na półwysep lub do Karwi to jest tragedia. Mało tego nawet jak nie ma korków to przejechać przez miejscowość pełną ludzi zajmuje nie raz kilkanaście minut! Ulice są opanowane tak samo jak chodniki. Jak ktoś był tu na wczasach to wie o czym mówię. Obecnie bez klimy w tych rejonach to masakra. Zresztą w tych czasach mieć klimę to standard. Widać po autach z ogłoszeń. Z początku szukałem tylko B4, to modele z klimą znikały natychmiast jeśli były w dobrym stanie. Bardzo dużo czasu zajmuje powrót do domu i warto by posiedzieć w chłodnym po pracy :)
jaroslaw76
Początkujący
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 15 05 2005
Auto: Nie mam

29 Gru 2015, 21:22

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myślicie o tym aucie? Nie za tanio sobie liczy?
Rois
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 02 2012
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Astra H

29 Gru 2015, 21:49

Maska odstaje. Walony.
Brak znaczków z tyłu. :D
Tyle widzę po zdjęciach.
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2015, 10:20

Brak znaczków z tyłu w E46 to norma i nie powiedziałbym że przez to było bite.
Jak masz niedaleko to podjedż obejrzyj bo ciekawie się prezentuje i jeszcze R6 na wypasie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012