Czy ktoś słyszało George Bennet Anglia

29 Gru 2011, 00:50

Witam,
Parę słów o firmie:
CARSAVE LTD.
Registered No SC296632
9 GLASGOW ROAD, PAISLEY
PA1 3QS, UNITED KINGDOM
Fax Number:+44 141 846 0210
Phone Number: +44 795 816 4628

Otrzymałem kilka maili, oto pierwszy o następującej treści:
"Dear Client ,

I am Mr.Simon Charston and I will answer at your inquires in behalf of CARSAVE LTD. , United Kingdom.

The autovehicle that you are interested in, it was under a leasing contract at CARSAVE LTD. , but the owner was unable to pay his monthly installments to our company, so we have take back the possession of this vehicle.

Now we are selling it at the price listed, to recover the remaining debit of the leasing contract and this is the final price of this vehicle with no other liabilities (debts) or hidden taxes to our company.

The vehicle has been verified by one of our authorized mechanics and it has no accidents, no mechanical problems and all necessary documents are available . Steering wheel is on the left side of the factory .You can find some photos attached at this email, so you can see that it is in very good technical and optical condition.

We offer 6 MONTHS WARRANTY without any extra costs!

We have our own Logistics Divison and we offer you very attractive delivery services at reasonable rates (only fuel and highway fees). In order to minimalize the costs of this transaction , we are billing only fuel and highway fees.Please tell us your exact location in order to give you the exact amount you must pay for delivery.

If you have any questions , feel free to contact us at the phone number below or just reply to this e-mail.
Thank you for your interest !

Kind Regards,
Simon Charston"
biakar
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1980
Auto: Ford Galaxy

29 Gru 2011, 00:55

Dodam, że wg. informacji z internetu firma istnieje już 6 lat (!)

W następnym mailu treść znana już z tego wątku forum:
"The vehicle is European version that is why the steering wheel is on the left side.

Our interest is to sell the vehicles as soon as possible so we are able to transport the car directly at your home address with one of our trucks at a very low price (only fuel and highway fees).

The delivery fees with one of our own trucks are 1,500.00 PLN, so the total price that you have to pay to enter in the possession of 2010 Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD Aut. is 33,500.00 PLN . Delivery will take up to 4 days and of course the vehicle will be insured during transport.

If you are decided regarding our offer, we will be needing the following details to proceed with the paperwork and delivery:

Full Name:
Full address:
City:
Zip Code:
Country:
Phone number:
Scanned passport copy OR driving license ( to confirm your details ).

As soon as we receive your data, our Financial Department will issue the Proforma Invoice on your name . The payment must be completed through bank transfer in our account. After the payment will be done, we will begin the paperwork processing and delivery arrangements.

*Note: I.All the prices include VAT and insurance for the whole delivery period.
II.If you will provide us a valid EU VAT Number, we can invoice you without the UK VAT Tax of 17,5%, and you will benefit by the
NET Price.
III.Our company offers 15 days money back guarantee if the vehicle will not arrive in the condition described.

If you have any questions , feel free to contact us at the phone number below or just reply to this e-mail.
Thank you for your interest !

Kind Regards,
Simon Charston"
biakar
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1980
Auto: Ford Galaxy

29 Gru 2011, 00:59

Gdy poprosiłem o dokumenty samochodu, który na zdjęciach nie ma tablic rejestracyjnych , przysłano mi skan niemieckiego dowodu rejestracyjnego, a w kolejnym mailu informację:

"The vehicle is owned by the bank because the acquisition was not completed, we are making this sale because we are intermediaries. The vehicle is not registered in Germany anymore because the leasing plates have been removed. We have attached a copy of the contract that we will sign if you decide to purchase the vehicle.


Kind Regards,
Simon Charston"
biakar
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1980
Auto: Ford Galaxy

29 Gru 2011, 04:28

firma moze dla mnie instniec na prywatnych stronach w UK nawet i 50 lat dopuki nie ma w nazwie strony GOV.UK to nawet nie bede zainteresowany ogladaniem galerii zdjec a juz napewno wyslaniem maila z zapytaniem.
po raz kolejny powtarzam ze jest jedna strona w UK na ktorej MUSZA BYC zarejestrowane wszystkie firmy dzialajace na terenie UK
enigma78
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001

29 Gru 2011, 11:57

nie roztrząsajmy co oni piszą w mailach, bo wiadomo, że to jest wałek. Skupmy się bardziej na tym, co możemy zrobić, aby odzyskać kasę za samochód lub przynajmniej złapać tego śmiecia lub całą grupę, która to organizuję, tylko do tego potrzeba kogoś, kto mieszka w GB i byłby w stanie się z nimi tam próbować ustawić...
przemysuaw
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Gru 2011, 18:39

mieszkam w UK ale z zasady nie ustawiam sie ze zlodziejami w zaden sposob.
mam wlasne sposoby by sprawdzic taka firme czy sprzedawce i to wlasnie zrobie.
narazie jednak jesli moge to doradzilbym tylko wstrzemiezliwosc przy zakupie i pozwolenie mi sprawdzenie kilku zeczy.

kasy to chyba nikt nie odzyska a juz na pewno jesli zaplacone bylo pay pallem.
wysoce prawdopodobne jest rowniez ze jesli nie bedzie zbiorowego wniosku na Policje to Angielska policja tez sie tym nie zajmie a nawet jesli sie zajmie to bedzie bardzo opieszala.ale to ostatnie to moje zdanie.
enigma78
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001

30 Gru 2011, 21:25

mocieauto.otomoto Prawdopodobnie jest to kolejny oszust bo ceny ma mega okazyjne.
wiesiek74
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 25 01 1992

02 Sty 2012, 06:47

Tak jak przypuszczałem mocieauto.otomoto to ten sam człowiek lub grupa, ten sam sposób działania, właśnie dostałem od niego odpowiedz:
Mam nadzieję, że rozumie po angielsku, ponieważ nie wiem, również polskich, nawet gdybym żył i pracy w Polska.
Jest to polski samochód i mam używać i prowadzenia samochodu w Polska.
Samochód jest w idealnym stanie, z pierwszej ręki, dokumentów polskich, nigdy nie involde w wypadku, silnik pracuje idealnie.
Samochód ma książki serwisowej i samochód prawdziwy km.
I sprzedawać tanie, bo jestem w Dublin, Irlandia i nikt nie chce kupować go,
bo samochód jest polski samochód z polską dokumenty i samochód z kierownicą z lewej i w irlandii wszystkie
samochody są z kierownicy koła po prawej stronie.
Samochód jest już w depozycie przedsiębiorstwa żeglugowego Firma SPS Relocate International Shipping .
I mogą statku samochód w każdym miejscu w Europie w 3-4 dni, a i płacić podatki wysyłki.
Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o odpowiedź mnie tak, że mogę dać ci więcej informacji na temat sposobu dokonania transakcji w sposób bezpieczny i łatwy.
jego meil: [email widoczny po zalogowaniu]
wiesiek74
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 25 01 1992

03 Sty 2012, 19:14

Witam
Uważajcie bo ja otrzymywałem te same maile.
gwizdek5
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: mercedes

07 Sty 2012, 03:41

Witam
Poniżej kolejne wcielenie oszusta:

Kolt Watson
Tarandoun Ltd.
152 East Clyde Street,
Helensburgh,G84 7AX,
United Kingdom
Phone: +44 784 261 5075
Fax: +44 143 635 0002

Po wygooglaniu danych znalazłem firmę „Tarandoun Limited” ale na pewno nie zajmującą się sprzedażą samochodów. Korespondencji przedstawiał nie będę bo to ten sam schemat co powyżej tylko po kolejnej zmianie danych (chyba że ktoś chce na priv).
Oczywiście, że nie istnieje coś takiego jak super-hiper-mega okazja i każdy kupujący powinien 100 razy rozważyć coś takiego jak zaliczki i przedpłaty dla osoby której nie zna a tym bardziej za towar wart kilka-kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i którego nigdy na oczy nie widział. Nawet sam serwis otoMoto przed tym przestrzega i jak sami o sobie piszą cytuję: „Pragniemy przypomnieć, iż nasz serwis ma charakter ogłoszeniowy, czyli służy do zamieszczania ogłoszeń motoryzacyjnych. otoMoto funkcjonuje na takich samych zasadach jak serwisy prasowe, a różni nas jedynie to, że działamy w Internecie. Podobnie jak redakcje gazet, nie jesteśmy stroną transakcji zawieranych na podstawie emitowanych u nas ogłoszeń, a także nie mamy żadnego wpływu na ich treść. Za ich prawdziwość odpowiedzialni są wyłącznie ogłoszeniodawcy.”
Jeśli chodzi o szukanie oszusta lub jakiejkolwiek firmy za taki proceder odpowiedzialnej to radziłbym nie skupiać się akurat na Wielkiej Brytanii. Już wyjaśniam na swoim przypadku dlaczego i jak teoretycznie może wyglądać przygotowanie takiej super-hiper-mega oferty.
1. Szukamy przez google istniejącej firmy na rynku zagranicznym i znajdujemy np. taką podupadłą Tarandoun Ltd
2. Zakładamy konto email (w moim przypadku pokusili się nawet o domenę [email widoczny po zalogowaniu])
3. Szukamy w necie ofert ze zdjęciami fajnych autek najlepiej z kraju w którym „założyliśmy firmę” (chociaż na zdjęciach które osobiście oglądałem nie było tablic, a samochodów kilkanaście od 10 tyś PLN za Mazdę 3 do 44 tyś PLN za…. uwaga totalny hicior Porsche Panamera!!!)
4. Zmyślamy opis auta (wiadomo auto musi kusić rocznikiem, przebiegiem i wyposażeniem no i ceną rzecz jasna (mnie „zainteresował” 2009 Ford Fiesta 1.4 TDCi za 11,200 PLN, choć dostałem też ofertę 2009 Škoda Fabia 1.4l TDI 59 kW Ambiente Limousin - mniam)
5. Teraz pozostaje tylko założyć kolejne konto w portalu otoMoto i wkleić naszą super-hiper-mega ofertę i chwilkę poczekać aż skrzynka rozgrzeje się od ofert kupna
6. Ach i jeszcze nie można się łatwo poddawać jak nam portal usunie oferty (4 stycznia oglądałem oferty na stronie "automaxm.otomoto" ale następnego dnia już były na "abbauto.otomoto")
7. Po dwóch dniach mamy tyle ofert, że nawet jak portal zamknie konto (co tłumaczymy, że oferty są niewidoczne bo były tak gorące, że już są nieaktualne) to wystarczy dalej korespondować i naciągać naszych dotychczasowych korespondentów a na pewno ktoś się skusi i wpłaci zaliczkę 

No cóż ja już pewnie nie otrzymam faktury pro forma jeśli Kolt Watson przeczyta mojego posta i taka super-hiper-mega okazja przejdzie mi koło nosa….
Współczuję dającym się tak łatwo robić w balona.
BroncoZ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 08 2006

08 Sty 2012, 23:56

Jak się skontaktować z wydziałem do walki z przestepczością internetową?
nemo1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

09 Sty 2012, 10:05

ktoś pytal:

nazwisko na fakturze na koga nalezy przelać pieniądze to :
account Financial Managaer: Roxana Zarnescu nr konta 93800547 Barclays Bank
swift:BARCGB22

z adnotacja: the payment must be done through bank transfer only under the name and adress of our financial manager above!
AGNIESZKA3
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 08 07 1989

09 Sty 2012, 12:33

Chyba nikt z tych oszustów tutaj nie zagląda bo dostałem dzisiaj ciekawego maila z opisem "bezpiecznej" płatności przez taki dziwny twór jak otomoto-transakcje.pl. Ciekawe, że nie dostałem żadnej umowy jak było wcześniej obiecane ale się upomnę to może jeszcze coś wyciągnę. Podaję dane na które chcą abym zrobił przelew.
Dane do przelewu:
Odbiorca: otoMoto
Nazwa banku: HSBC Bank
Numer rachunku: GB95 MIDL 4004 3771 4934 93
BIC/SWIFT: MIDLGB2141K
Numer konta: 71493493
Numer rozliczeniowy: 40-04-37
adres email z którego otrzymałem wiadomość to [email widoczny po zalogowaniu] a wcześniejszą korespondencję otrzymywałem z adresu [email widoczny po zalogowaniu]
Może te dane przydadzą się komuś kto dał się naciąć.
BroncoZ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 08 2006

18 Sty 2012, 23:18

Dawno tu nie zagladałem bo niestety praca pochłania, ale dziś wszedłem sobie na allegro i znalazłem samochód wcześniej oferowany przez firme z Glasgow. Teraz jest to firma Autoplatz Ltd.
18 Killuney Road Armagh, BT61 9HR, United Kingdom
Oczywiście Ci sami oszuści...
pawcin86
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 06 2004
Auto: Nissan Almera

20 Sty 2012, 13:33

Witam,
Mam pytanie odnośnie tej sprawy do wszystkich poszkodowanych lub tych, którzy mogli zostać poszkodowani przez tych oszusta -ów, którzy działają pod wieloma firmami.
Czy ktokolwiek zgłaszał tę sprawę na policję? Jeśli zgłaszał to bardzo proszę o podanie miasta oraz komisariatu gdzie to zgłaszał, tutaj na forum lub na maila: [email widoczny po zalogowaniu]
Nie interesują mnie dane zgłaszającego tylko:
- Komisariat
- miasto
- na jaką firmę zgłosił - było ich trochę
Pomoże to na pewno w ujęciu oszusta - ów.
gosc2012
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes