Czy ktoś słyszało George Bennet Anglia

21 Sty 2012, 17:02

Uwaga!!!!

Dziwne ogłoszenia może Ci sami
Autoplatz Ltd.
18 Killuney Road
Armagh, BT61 9HR, United Kingdom


http:// ben-mobile. otomoto. pl

Zwróć uwagę jak będziesz wpłacał pieniądze !!!!
grzesiula
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Sty 2012, 20:10

ja teraz znalazlam cos takiego..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wypowiedzdcie sie na ten temat
Pacia89
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 03 12 2007
Auto: MG zr

21 Sty 2012, 23:53

Witaj
Jest prosty i szybki sposób na sprawdzenie czy to jest przekręt. Pod jakimkolwiek pretekstem napisz do nich, że chcesz obejrzeć auto przed zakupem (no bo kto w końcu płaci za coś czego nie widział i to komuś kogo nie zna i to ciężkie pieniądze?). Gwarantuję, że kontakt się natychmiast urwie albo będą kręcić, że nie ma takiej możliwości i jak chcesz to wpłać "tylko" zaliczkę (dobre ,hehehe). W podobny sposób zostało już oszukane tysiące osób! Nie daj się naciągnąć bo jak już wpłacisz to możesz zapomnieć o możliwości odzyskania pieniędzy.
Komisariat? Policja? Interpol? No nie rozśmieszajcie mnie. Znalazłem w sieci posty sprzed 5-ciu lat poruszające tematy podobnych przekrętów. Co kilka dni pojawiają się na portalach nowe oferty takich "mega" okazji, więc chyba skuteczność zapobiegania działaniu takich oszustów jest znikoma. Natomiast schemat działania jest zawsze bardzo podobny: 1. auto jest za granicą, 2. auta nie da się osobiście obejrzeć, 3. jedyna możliwość zapłaty to wpłata na konto
Nie dajcie się naciągnąć !!!
Pozdrawiam
BroncoZ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 08 2006

22 Sty 2012, 18:23

Witam wczoraj szukałem auta znalazłem auto Land Rovera Defendera w ciekawej cenie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i napisałem meila do faceta

ear Customer,

The delivery fees with one of our own trucks are 1,500.00 PLN (including transport insurance). So the total price will be 25 000 PLN ( 23 500 PLN = vehicle + 1500 PLN = transport fees )VAT included.

As we have mentioned in our first email we prefer to use Allegro transactions which is to everyone benefit.

If you're not familiar with the Allegro transactions neutral third-party, it works like this:

After the transaction is started, you are invited to deposit the vehicle price - 25 000 PLN - in a neutral Allegro account. (our company does not have access to this account).

After the amount is deposited, our company must deliver you the vehicle for a 7 days inspection period during which you need to decide whether to accept the vehicle or not ( the vehicle will be delivered at the requested address ).

If you reject it, your deposit is returned in full by Allegro and we have to arrange shipping back for the vehicle on our expense.

If you choose to accept the vehicle, you have to give your consent to Allegro so the money will be transferred into our company account.

Vehicle will be provided with all documents necessary for registration (all vehicle documents, purchase-sale agreement, invoice) and also 6 months warranty.

Delivery will take up to 4 days and of course the vehicle will be insured during transport.

This works for us because we see the money exists and is held by Allegro transactions in a secured account.

It works for you too because the deposit is also guaranteed by Allegro transactions.

If you want to buy the vehicle we need the following details to start the transaction:

Full Name:
Full address:
City:
Zip Code:
Country:
Phone number:
Scanned passport copy, ID card OR driving license ( to confirm your details ).

*Note: In order to avoid waste of time and money please answer back only if you are really interested in our offer because at this price the vehicle is not going to be on the market for long.

Whichever is your decision, we thank you for your time!
--
Sincerely yours,

Mark Henning
Autoplatz Ltd.
18 Killuney Road
Armagh BT61 9HR
United Kingdom
Fax +44 2837180003
Tel +44 7968718077

I zastanawiam się czy to nie jest oszust prosiłbym o pomoc w tej sprawie
Damiano105
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: PASSAT B5

22 Sty 2012, 19:58

Witam,
W odpowiedzi na idiotyczne porady BroncoZ. Otóż oszustów jest cała masa, co nie oznacza, że nie należy powiadomić organów ścigania o złodziejstwie. Ponawiam i rozszerzam pytanie.
Czy na tym portalu są w ogóle jakieś osoby poszkodowane finansowo przez omawiane firmy?
Czy ktokolwiek zgłaszał tę sprawę na policję? Jeśli zgłaszał to bardzo proszę o podanie miasta oraz komisariatu gdzie to zgłaszał, tutaj na forum lub na maila: [email widoczny po zalogowaniu]
Nie interesują mnie dane zgłaszającego tylko:
- Komisariat
- miasto
- na jaką firmę zgłosił - było ich trochę
Pomoże to na pewno w ujęciu oszusta - ów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosc2012
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes

25 Sty 2012, 10:06

do broncoZ

to nie jest tak ze sprawdzeniem, pokusilam się i napisalam do Pana Bennet nmaila,że znajomy jutro podjedzie zobaczyc samochod podal mi nawet adres Montgomert Street "The vehicle is at our address below in Edinburgh,UK and your friend is welcome. Our opening hours between 9:00 AM - 18:00 PM." chociaz w Googlah czarno na białym,że tam nie ma żadnego parkingu ani biura ani nic.. ba nawet dopominal sie godziny przyjazdu znajomego i nawet usiłował się do mnie dodzwonić , no nic z oferty nie wyszlo - bo mu napislam ,że juz nie jestem zainteresowana - oszust jak sie masz
AGNIESZKA3
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 08 07 1989

03 Lut 2012, 13:19

Witam wszystkich!
ja niestety też padłam ofiarą tych oszustów, w tej chwili działają lub działali pod nazwą firmy:

Maison Barny

Automotive Europe Ltd.
Registered No NI043538
378 Belmont Road
Belfast,BT4 2NG
United Kingdom
Phone: +44 792 817 6064
Fax: +44 289 568 0083

nr konta jest ten sam co w waszych przypadkach. Czy w Waszych sprawach coś się ruszyło poprzez działania policji ?ja nie dostałam żadnych złudzeń
jolant
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

09 Lut 2012, 19:53

Witam!!
i ja w grudniu kupilem auto od goscia- ANTHONY COX z zza granicy ktory polecil firme spedycyjna Transportal Ltd. jak wiadomo auto nigdy nie dojechało..

DANE FIRMY
* Account holder's name: TRANSPORTAL LTD
* Bank Name : Barclays
* Bank Address: 55/57 High Street
Wanstead ,London E11 2AD

* Account Number : 13566854
* Sort Code : 20-53-04
* IBAN : GB71BARC20530413566854
* SWIFT BIC : BARCGB22

- by e-mail, scanned receipt to: [email widoczny po zalogowaniu]
- by fax: +44-(208)-338-0456


Chcialem tylko prosic kogos z poszkodowanych o przeslanie- czy na forum czy w formie wiadomosci prywatnej, informacji na temat miejsca zgloszenia tych wyludzen. na wiele nie licze ale mysle ze im wiecej osob to zglosi tym wieksza szansa ze coś zaczna z tym robic.
pozdrawiam!!
krzychol90
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2008

13 Lut 2012, 23:42

Witajcie!
ja oprócz tego, że zgłosiłam sprawę w swoim mieście to dodatkowo wg wskazań poszkodowanego kolegi z forum(oszuści z Anglii) zgłosiłam również do Komendy w Lublinie nr tel . 81 5354428 i koniecznie poproscie o przełączenie do Wydziału Przestępczości Komputerowej. Proszę zgłaszajcie! Rozmawiałam z bardzo przyjemnym Komisarzem, któremu nie jest obojętny los oszustów no i nasz.
Pozdrawiam wszystkich
jolant
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Mar 2012, 19:30

UWAGA!!

dostalem dzis dziwnego maila:
Drodzy uzytkownika,
Ze wzgledu na niedawna aktywnosc, on your account, bedziemy wymagac drugiego potwierdzenie tozsamosci z nami w celu umozliwienia dalszego zbadania tej sprawy. Twoje konto nie jest zawieszone, ale jesli w 48 godzin po otrzymaniu tej wiadomosci Twoje konto nie jest potwierdzone Zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia Twojego allegro rejestracji.
Aby potwierdzic swoja tozsamosc, kliknij tutaj !

Przepraszamy z góry za wszelkie niedogodnosci moze to spowodowac ty i chcielibysmy podziekowac za wspólprace.

Dziekujemy za korzystanie z Allegro
[link do oferty na Allegro wygasł]

na 100% nie jest to wiadomosc z allegro a po sposobie pisania jestem przekonany ze to gosc od auta!! radze uwazac i nie podawac zadnych danych bo sadze ze nie tylko ja jeden moglem dostac te wiadomosc
krzychol90
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 2008

10 Kwi 2012, 09:25

OK, ku przestrodze. Na szczęście wiem o takich akcjach od dawna, dlatego informuję.

Mam kontakt ze "sprzedawcą" mailowy właśnie. Mail jego i nick:
Daniel Rising [email widoczny po zalogowaniu] />Gość "sprzedaje" Lancera na otomoto i sobie zaliczke każe wpłacić :) Także jeśli ktoś ma z nim kontakt - zgłaszajcie na policję
rem8
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra I

17 Kwi 2012, 21:08

Tak jak kolega o nicku rem8 pisze; należy uważać i nic nie płacić. Sam wtopiłem i aż wstyd się przyznać, ale to wiara w drugiego człowieka, pośpiech, wiele spraw naraz i brak wiedzy, że tak można podle okradać drugiego człowieka były tego przyczyną. Teraz poświęcam swój czas żeby zlokalizować złodziej. Chciałem powiedzieć wam kilka ważnych spostrzeżeń oraz przekazać wiadomości, które mogą się przydać w zbiorowej współpracy mającej na celu schwytanie ich. Notoryczne zgłoszenia do Prokuratury są bardzo dobrym krokiem!!!
1.Jeśli w ogóle płacicie za cokolwiek z góry to róbcie tylko przelewy przez Bank, w którym macie konto. (Allegro, paypal, etc. odpada nie płaćcie im)
2. Zanim wyślesz przelew sprawdź w umowie ze swoim bankiem ile masz czasu na tzw. reklamacje przelewu (z reguły 14 dni), czyli możesz złożyć reklamacje w celu cofnięcia przelewu z powodu nie dostarczenia towaru (skuteczność mała, będziesz się nieźle gimnastykował/a z bankiem)
3. Jeśli podejrzewasz, że z ofertą, którą otrzymałeś/aś jest coś nie tak, to nie kończ korespondencji ze sprzedawcą tylko zgłoś sprawę na Policję i dalej kontynuuj korespondencję z oszustem.
4. Jeśli Policja ignoruje twoje zgłoszenie to pomiń Policję i zgłoś sprawę bezpośrednio do Prokuratury, oni muszą się tym zająć (nie mogą odrzucić twojego zgłoszenia) więc nakażą Policji zająć się tym.
5. Nie publikujcie z kim rozmawiacie czy mailujecie (nazwiska i maile), ponieważ złodzieje na 1000% czytają te forum (sprytnie sprawdziłem to, wierzcie mi) i ten adres jest już spalony - emocje odpadają!!!!!
6. Publikujcie nazwy i dane firm, które aktualnie okradają ludzi na otomoto.pl
Tak na przykład obecnie okrada firma:
Uwaga oszuści!
SALESGAP LIMITED
160 DUNDEE STREET
EH11 1DQ, UNITED KINGDOM
tel.: +48 131 608 0331 - ściema !!

oraz firma
Uwaga oszuści!!
Sales Plus Limited
21 Corbiehill Avenue
EH4 5DT, United Kingdom
tel.: +48 13 16080114 - ściema!!!
niekradnij
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1990
Auto: Mercedes SL450 4Motion

17 Kwi 2012, 21:32

Kolejna ważna uwaga.
1. Niestety złodzieje to Polacy lub są wśród nich na 1000% Polacy, nie dawajcie się nabierać na Rumunki, nawet jeśli namierzycie ich to bądźcie pewni, że używają proxy widmo (kto nie wie o co chodzi niech zapyta jakiegoś speca od IT), mogą się logować dla zmylenia przez tysiące niezabezpieczonych serwerów na całym świecie !!!!! Mogą was prowadzić do Rumunii, a siedzieć w Londynie.
2. Możecie pominąć Prokuraturę, Policję (pół roku, ignorancja, brak środków do zwalczania przestępczości zorganizowanej o czym wiedzą doskonale złodzieje, tak jakby świetnie znali możliwości polskiej Policji)
Każdą firmę, która podawała adres z UK, możecie zgłosić tutaj:
http://www.actionfraud.police.uk/contact-us

Wywołanie za granicą

Jeśli dzwonisz z zagranicy prosimy o kontakt +44 0161 234 9230

Dzwonisz i nawet jeśli totalnie nie znasz języka angielskiego to napisz sobie lub niech napisze to ktoś kto zna język angielski;
Dzień dobry jestem polką lub polakiem, zostałem okradziony proszę o tłumacza. W ciągu 5 minut podejdzie do telefonu osoba biegle znająca język polski i angielski, następnie złożycie raport o oszustwie, w którym podacie firmę oraz dane, które podczas korespondencji z nią pozyskaliście.
Na maila otrzymacie potwierdzenie wraz z kodowanym pdf. z waszym zgłoszeniem. Oni natomiast w waszym imieniu złożą raport do odpowiedniej komórki Policji w UK.
Polecam to wszystkim, którzy zostali oszukani i pogodzili się z losem.

Zapytania ogólne

W przypadku ogólnych pytań, prosimy o email: action.fraud znak @ nfa.gsi.gov.uk
Należy pamiętać, że jest to nowy adres e-mail z dnia 5 kwietnia 2011.


UWAGA !!!! Proszę nie zgłaszać oszustwa na ten adres e-mail:. Informacje te nie będą rejestrowane !!!!!
niekradnij
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1990
Auto: Mercedes SL450 4Motion

17 Kwi 2012, 21:42

Na koniec Polecam; kto cokolwiek wie o firmach lub komisach w Polsce, których właściciele są podejrzani o nieuczciwe praktyki lub w jakiś sposób trafiliście na ich ślad i podejrzewacie, że oni mogą okradać ludzi na otomoto ale sami nie chcecie lub nie czujecie się na siłach żeby ich zdemaskować. Podajcie dane tych firm do Prokuratury, a jeśli nie przyniesie to skutku to na forum.
Policja, Policji nierówna naprawdę.
Powodzenia!
niekradnij
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1990
Auto: Mercedes SL450 4Motion

28 Kwi 2012, 02:16

Uwaga oszuści i złodzieje na otomoto !!!
S.P.L
21 Corbiehill Avenue
EH4 5DT, United Kingdom
tel.:
+48 13 16080114
niekradnij
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1990
Auto: Mercedes SL450 4Motion