Czy tak wolno?

Czy tak wolno?

11 Gru 2018, 16:44

Czy tak wolno?
Na końcu tej ulicy, można skręcić w prawo lub lewo co widać na znaku. Ulica jest szeroka i bez problemu zmieszczą się tutaj dwa auta obok siebie, pomimo braku linii. Niestety pan w srebrnym aucie jedzie środkiem. Teraz proszę sobie wyobrazić, że za srebrnym autem stoi 20 aut, czyli mamy korek. Wszyscy kręcą w lewo, a ja chcę w prawo. Czy zatem pomimo braku linii, auta które kręcą w lewo nie powinny się ustawić przy lewej krawędzi? Wówczas ja mógłbym spokojnie jechać obok w prawo? Co mówią przepisy? Czy można tak jechać środkiem? Przez takich cwaniaków człowiek musi odczekać ten korek, mimo że miejsca jest dość na dwa auta obok siebie.
Image
Jacek366
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1
Rejestracja: 11 Gru 2018, 16:25

Re: Czy tak wolno?

12 Gru 2018, 22:37

No niestety - ustawa jasno określa, kiedy można wyprzedzać z prawej strony...Podstawowa wiedza każdego kierowcy....
Oprócz tego zapewne wiesz, że droga, mimo iż wydaje się tam szeroka, to dwa samochody obok siebie ciężko się tam mieszczą. Kiedyś było tam sporo otarć o lusterka, czy zderzaki. I kierowcy już się nauczyli, że muszą jechać środkiem, by uniemożliwić innym wyprzedzanie ich z prawej strony i chcą uniknąć zniszczenia samochodu przez tych, co chcą na siłę wyprzedzać z prawej. Kilka miesięcy temu zrobili tam prawoskręt ( wcześniej nie było ).
W godzinach szczytu zawsze jest tam korek od świateł do świateł.Chcąc jechać w kierunku szpitala można ten korek ominąć jadąc Niepodległości i Fitelberga. Potem skręcasz w prawo na Edukacji i skrzyżowanie przejeżdżasz na wprost z pierwszeństwem. Ewentualnie poprostu przejechać przez parking kościelny i wyjeżdżasz z parkingu bezpośrednio na prawoskręt.
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15189
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Czy tak wolno?

15 Gru 2018, 17:27

Wyprzedzanie z prawej strony? Tylko że ja chcę skręcić w prawo. Przepisy mówią że należy ustawić się jak najbliżej tej krawędzi jezdni, w którą stronę zamierzamy skręcić. Jadąc w prawo staje przy prawej, w lewo przy lewej. Jazda po parkingowej drodze koło kościoła + progi to nie jest rozwiązanie. Jak rozumiem przepisy jedno a ludzie drugie. Cza poprostu tirem załadowanym się rozpędzić i skasować ten korek. Tak jak to w Rosji robią, bo widzę że innego sposobu nie ma. Miasto też się nie śpieszy z modernizacją.
Jacek366
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1
Rejestracja: 11 Gru 2018, 16:25

Re: Czy tak wolno?

16 Gru 2018, 20:07

Jacek366 napisał(a):Wyprzedzanie z prawej strony? Tylko że ja chcę skręcić w prawo.

Jacek366 napisał(a):Wszyscy kręcą w lewo, a ja chcę w prawo. Czy zatem pomimo braku linii, auta które kręcą w lewo nie powinny się ustawić przy lewej krawędzi? Wówczas ja mógłbym spokojnie jechać obok w prawo?

No a jakby wszystkie te samochody ustawiły się tak jak chcesz przy osi jezdni ( bo przy lewej krawędzi nie mogą, bo lewa krawędż jezdni znajduje się na pasie w przeciwnym kierunku ), to co by ci to dało? Pojechałbyś z ich prawej strony? I nie byłoby to wtedy wyprzedzanie z prawej?A czy można wyprzedzać samochodem inne samochody z prawej strony? Biorąc oczywiście pod uwagę ulicę, o której piszemy?
Jacek366 napisał(a): Jazda po parkingowej drodze koło kościoła + progi to nie jest rozwiązanie.

No więc nie pozostaje ci nic innego jak stać w tym korku i to nawet w sytuacji, jakby wszystkie auta ustawiały się przy osi jezdni, bo nie możesz tych samochodów w tym miejscy wyprzedzać z prawej. Musisz stać w tym korku do momentu, aż będziesz miał możliwość zjechać na pas do skrętu w prawo.
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15189
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie pal tyle zimą - dlaczego spalanie w zimie jest wyższe? Nie pal tyle zimą - dlaczego spalanie w zimie jest wyższe?
    Zimą średnie spalanie paliwa potrafi być znacząco wyższe. Dzieje się tak z wielu powodów, między innymi dlatego, że niskie temperatury powodują znaczące wychłodzenie silnika, a co za tym idzie potrzebuje on więcej ...
    Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...

  •