Czy te filtry do instalacji LPG którą mam będą dobre?

13 Paź 2021, 13:03

Cześć czy do tej instalacji lgp (zdj załąacznik) te filtry będą dobre ?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Ile kosztuje wymiana 2 filtrów (jeżeli dam mechanikowi swoje) czyli sama robocizna ? Rok temu wymieniałem 1 filtr to przyciął mnie na 100. Chyba sporo jak na 10 min roboty ?
Instalacja stag

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

13 Paź 2021, 13:21

No raczej nie bo filtrów szukasz pierwszego fazy ciekłej pod reduktor, a drugiego pod taki jak masz fazy lotnej w instalacji. Tu na zdjęciu nie ma o nim informacji.

Reduktor to KME TUR? Dobrze widzę?

Zrób jeszcze zdjęcie filtra z pod maski fazy lotnej to zobaczymy co tam siedzi.

Arek54 napisał(a):Ile kosztuje wymiana 2 filtrów (jeżeli dam mechanikowi swoje) czyli sama robocizna ?
Tu rozpiętości są duże w zależności od regionu i stacji, gaziarza itd. generalnie od 50zł do nawet 150zł + filtry.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Paź 2021, 11:14

Tak się prezentuje :

Filtr fazy lotnej - ultra 360 gf1212
Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

20 Paź 2021, 12:47

Arek54 napisał(a):Filtr fazy lotnej - ultra 360 gf1212
Tu moim zdaniem będzie pasował taki filtr [link do oferty na Allegro wygasł] ultra 360 ale dopytaj jeszcze sprzedawcę podając to oznaczenie z filtra. Warto kupić z oringami.

Filtr fazy ciekłej patrząc na zdjęcie reduktora powinien być taki [link do oferty na Allegro wygasł] również z oringami.

Oba masz od tego samego sprzedawcy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Paź 2021, 12:37

@Rokiko
Dzięki
Wymieniasz tylko wkłady?
Raz gaziarz mi mówił ze lepiej od razu z obudową. Bo są plastikowe zaraz się coś urwie i gaz może przelatywać itp. Lepiej chyba z obudową kupować ?
Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

22 Paź 2021, 12:55

Możesz sobie kupić obudowę i dwa wkłady (będziesz miał zapas i asekurację). Jak połamiesz tą która jest to od razu wymienisz, a jak nie to będziesz miał w zapasie. Nie po to robią wymienne wkłady żeby za każdym razem wymieniać z obudową :wink:

Wymiana oczywiście z oringami.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

16 Lis 2021, 15:06

Zaznaczyłem filtr fazy lotnej.
Może mi ktoś wskazać gdzie jest filtr fazy ciekłej? Nie mogę go jakoś namierzyć..

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

17 Lis 2021, 08:52

refffffff
Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

17 Lis 2021, 09:17

Arek54 napisał(a):Może mi ktoś wskazać gdzie jest filtr fazy ciekłej? Nie mogę go jakoś namierzyć..
Jest przed reduktorem widać go dokładnie na zdjęciach bardzo dobrze. Wrzucam ci zdjęcie z zaznaczonymi filtrami w twojej instalacji.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Lis 2021, 09:40

@Rokiko
Dzięki !
Na wyłączonym silniku zawór od gazu jest zamknięty. Czyli nic nie muszę tam w butli zakręcać ?
Arek54
Nowicjusz
 
Posty: 28

17 Lis 2021, 10:49

Arek54 napisał(a):Na wyłączonym silniku zawór od gazu jest zamknięty. Czyli nic nie muszę tam w butli zakręcać ?
Jest zamknięty ale dla bezpieczeństwa zawsze warto zakręcić ręcznie gaz na butli w wielozaworze podczas wymiany filtrów. Warto też mieć taki tester szczelności w postaci takiej piany żeby sprawdzić czy po wymianie połączenia są szczelne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34