Czy to dobry wybór?

czy to dobry wybór?

25 Sie 2015, 05:40

Witam, jakis czas temu pisalem do was w sprawie mazdy. Dzisiaj trafila mi sie okazja - obok mojego Szwagra dziadek sprzedaje forda fieste - Nieniec i faktycznie jezdzone do Kosciola i raz w tygodnii na zakupy. Rok - 2003, przebieg 68tkm. Jedyna rzecza, ktora mnie troszke martwi to silnik (nie martwi, a raczej totalnie nic o nim mi nie wiadomo) - 1.6 101 KM. Mam dwa pytania?
1) czy to silnik warty uwagi?
2) czy nadaje sie do zagazowania? I ewentualnie ile pali na benzynie/gazie?
Wielkie dzieki za wszelkie informacje! ;)
robotics
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 03 2010
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam.
Silnik: Bez silnika.

Re: czy to dobry wybór?

25 Sie 2015, 08:54

robotics napisał(a):1) czy to silnik warty uwagi?

Tak, jak najbardziej.

robotics napisał(a):2) czy nadaje sie do zagazowania? I ewentualnie ile pali na benzynie/gazie?

Nie jest polecany do LPG, chyba, że znajdziesz bardzo dobrego gazownika i zainwestujesz w dobre podzespoły - ogólnie co widzę zagazowanego Forda (głównie taksówki) to na desce rozdzielczej pali się "check". Na samej benzynce liczyłbym średnio 7 litrów.

Jeśli auto jest zadbane i pewne to warto brać :ok:
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

25 Sie 2015, 10:49

Fiesta 1.6 już będzie się bardzo fajnie odpychać. Na + te auta trzymają wartość na rynku wtórnym. Sam nie wiem dlaczego ale poniżej 8k ciężko kupić taką Fieste, nawet z mniejszym silnikiem. :o
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 16:57

A ile czasu trwa rejestracja auta z Niemiec? Jak to zrobić najsprawniej? Pracuje w innym mieście niż mieszkam i stad moje pytanie :)
robotics
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 03 2010
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam.
Silnik: Bez silnika.
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie? Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light