Wstęp do kupna auta - max 15tys

23 Sie 2015, 20:24

Witam,
jeśli chodzi o kwestie motoryzacjne to jestem niestety kompletnym amatorem. Szukam swojego pierwszego auta do 15 tys, tyle maksymalnie jestem w stanie wyłozyć. Podstawowym dylematem jest połączenie marka-klasa-rocznik auta - bardziej 15 letnie BMW czy 10 letni Peugeot ? Co do zakupu auta to się nie podpalam, moge szukac długo :)

Rocznie robie ok 15tys KM, auto do codziennego dojazdu do pracy. Typ nadwozia - sedan lub hatchback. Do tej pory miałem okazje jeździc kilkoma autami (domwoników Nissan primera p11, polo 3, golf 5, corolla e15 ) - każde w dieslu.

Podobają mi sie auta typu : C klasa
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

E46
[link do oferty na Olx wygasł]
Saab 9-3
[link do oferty na Olx wygasł]
Civic
[link do oferty na Olx wygasł]
czy tez Peugeot [link do oferty na Olx wygasł]

Bardziej niż o ocenę konkretnych aut chciałbym poprosić o waszą opinię dotyczaca strategii zakupu. Czy jest sens szukać aut które mi się podobają ( seksowne sedany, nei wiem jak to określić:D ) czy lepiej od razu pozbyć się złudzeń, i szukać czegoś w stylu astra, 307...

Sory za chaotyczny post i z góry dzięki za odpowiedź.
Eredin
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 05 2010
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Corolla
Silnik: 2.0

23 Sie 2015, 20:30

Diesla raczej odpuść, robisz takie sobie przebiegi.
Zobacz Lexa IS 200,Mazdę Xedos,ROVER czy MG.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

23 Sie 2015, 20:33

Jak domownicy jeżdżą tyle co Ty to widać, że też nie mają pojęcia o motoryzacji posiadając diesle przy takich przebiegach :D
Za to Ty widać ruszyłeś głową i przynajmniej oglądasz benzyniaki ewentualnie LPG, bo takie paliwo u Ciebie się sprawdzi :ok:

C-klasy w tej cenie lepiej odpuścić - ciężko o ładną sztukę
e46 ok ale trzeba wywalić tylne lampy, bo leci za nie dowód rejestracyjny. Silnik za mały do tego auta i szybko zechcesz mocniejszy. Jak BMW to rzędowa szóstka.

Diesel 2,2 w Saabie jest do niczego. Jak już to szukaj 1,8T benzyna

Civica szukaj z 1,6 i uwaga na padające łożyska w skrzyni biegów (koszt 650zł z robocizną)

407 cierpi na kapryśną elektronikę i nietrwałe zawieszenie wielowahaczowe. Jak szukać to 2,0 benzyna i 2,0 diesel ale ten pierwszy lepszy dla Ciebie.

Szukaj co Ci się podoba, bo szkoda tracić życie na nudne auto, które nie cieszy! :ok: Oczywiście musisz to zderzyć z rzeczywistością i czy będzie stać Cie na naprawy, paliwo itp ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Sie 2015, 08:10

dzida napisał(a):Civica szukaj z 1,6 i uwaga na padające łożyska w skrzyni biegów (koszt 650zł z robocizną)


dzida, można wiedzieć skąd wziąłeś tą cenę? Po raz kolejny wklejasz ją w którymś tam z rzędu temacie, a mam wrażenie, że nieco zamazuje prawdziwy obraz sytuacji.
Znajomy ostatnio robił w swoim VII gen. komplet łożysk w skrzyni +uszczelniacze + olej do skrzyni + jeszcze łożysko oporowe i w nieautoryzowanym (ale jednym z najlepszych we Wrocławiu) serwisie zapłacił za całą zabawę 2100 zł :) Wydaje mi się więc, że niemożliwym jest zejście poniżej 1000 zł, chyba, że u Mirka w szopie, ale ile to pojeździ po takiej naprawie :/
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Sie 2015, 09:09

Szukałem różnych opinii na ten temat przy okazji swojej skrzyni i natrafiłem na to, że orientacyjny koszt podany to 650zł za kilka najczęściej padających łożysk (2 i 3 bieg) razem z robocizną. Kiedyś kosztowało to 1100zł ale ceny spadły
Ostatnio edytowany przez dzida, 24 Sie 2015, 19:58, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Sie 2015, 19:57

podepnę się, bo mam identyczny budżet

Szukam benzyniaka do miasta (codziennie 8km w jedną stronę do pracy), ale z racji zawodu 2-3 razy w miesiącu trasy po 150-200 km.

mój wzrok kieruje się w stronę Grande Punto i Astry III i teraz pytanie: nie za mały budżet na Astrę?
kaczykacz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: fiat Punto I
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Sports 800 - 1965 rok
    W 1962 roku Toyota zaprezentowała prototypowy model Toyota Publica Sports z dwucylindrowym silnikiem 697cc o mocy 28 KM. Dopiero w 1965 samochód trafił do produkcji, już jako Toyota Sports 800 z silnikiem typu bokser ...

24 Sie 2015, 20:01

O Astrze III zapomnij sam też szukam z troche mniejszym budżetem i ceny zaczynają się praktycznie od 15 tys...
Grande w zasięgu tylko sam nie wiem jakie wersje mało awaryjne i jaki silnik w takim budżecie :bored:
KrisAngel
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Vctra

24 Sie 2015, 20:06

tzn powiem tak: mogę zapłacić za auto 15, bo to odłożona kasa, za rejestrację, naprawy itp. osobno z bieżących pieniędzy, to nie problem. ew. mogę dorzucić te 2 tysiące na asteroidę
kaczykacz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: fiat Punto I

25 Sie 2015, 10:40

Astre za 15k już kupisz :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 13:43

kolega 2 lata temu kupił Astrę H 1,7CDTi 80KM za 16 500, więc teraz spokojnie się da
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010