Czy warto kupić Mercedesa Vaneo z silnikiem M116 E19 w automacie?

15 Maj 2022, 19:43

franccc napisał(a):Czyli tak jak myślałem, niewiele masz do powiedzenia.

Dobrze się czujesz ? Ja nie mam nic do powiedzenia ?! Miałeś zadane pytanie więc odpowiedz na nie.
franccc napisał(a):Czekamy jeszcze na wysryw, że v8 lexusa

Tak czekamy :D Jaka młodzieżowa polszczyzna :ok:
franccc napisał(a):że "francuzy się psują"

No psują się... sam teraz szykuje się do zakupu francuza albo Włocha ale nie martwię się tym :ok:

Czekamy na odpowiedż :!:

galakty napisał(a):Oczywiście wolałbym V8 w benzynie, ale nie wmówisz mi że wyjdzie taniej w zakupie i serwisie od mojego diesla

Od Twojego na 100% nie wyjdzie taniej :D
Ale śmiech śmiechem sprowadziłem kilka sztuka pod taxi i złotówy są super zadowoleni. Teraz jeden zmienił na hybrydę z lpg. Ale wiem to nie jest uzasadnione a przy L. pewnie wydawali milony monet na serwis żeby klient się cieszył :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Maj 2022, 19:51

To się nie doczekasz odpowiedzi. Nie mam zamiaru odpowiadać na coś co nie wnosi nic do tematu.
Możesz się podniecać starymi v8 jakie to nie są super tylko nie porównujesz ich z innymi silnikami z epoki. Może cię to zdziwić, ale rzekoma bezawaryjnosc starego gruza na lpg,
dla wielu ludzi nie jest najistotniejszym parametrem przy wyborze auta. Niektórzy zwracają uwagę na takie "głupoty" jak np. pojemność bagażnika czy multimedia

Powtórzę jeszcze raz. Jeśli chcesz mieć auto na lpg i parametry silnika jak przy dieslach to nie wyjdzie to taniej. Wyższy lista zakupu benzyniaka, dodatkowy koszt instalacji, koszty serwisów lpg a do tego sam silnik tańszy w obsłudze nie będzie.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Maj 2022, 22:31

franccc napisał(a):się nie doczekasz odpowiedzi. Nie mam zamiaru odpowiadać na coś co nie wnosi nic do tematu.

Tak myślałem :D
franccc napisał(a):Możesz się podniecać starymi v8 jakie to nie są super tylko nie porównujesz ich z innymi silnikami z epoki. Może cię to zdziwić, ale rzekoma bezawaryjnosc starego gruza na lpg,
dla wielu ludzi nie jest najistotniejszym parametrem przy wyborze auta. Niektórzy zwracają uwagę na takie "głupoty" jak np. pojemność bagażnika czy multimedia

Płyta Ci się zacięła ? Nie mówimy o v8 zresztą widziałeś je na obrazku więc wszystko jedno o czym mówimy.
franccc napisał(a):Powtórzę jeszcze raz. Jeśli chcesz mieć auto na lpg i parametry silnika jak przy dieslach to nie wyjdzie to taniej. Wyższy lista zakupu benzyniaka, dodatkowy koszt instalacji, koszty serwisów lpg a do tego sam silnik tańszy w obsłudze nie będzie.


Typowy farmazon taki sam jak Janusza TDI zawsze palący 4,5l na 100km.

Problem polega na tym że ja mówię iż są różne sytuacje różne auta i różne potrzeby gdzieś lepiej kupić diesla a gdzieś lepiej kupić benę. Chociaż przy tej cenie ropy temat ostro się zawęża. A Ty niestety walisz ogólnikami, sloganami jak typowy internetowy teoretyk.


Więc przyjęliśmy do wiadomości jesteś wielki :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Maj 2022, 06:16

Ehhh, widzę, że czytanie ze zrozumieniem nadal nie zostało opanowane.
Masz tutaj trochę "ogólników" o których jest mowa, rozumiem, że mogłeś tego nie zauważyć/zrozumieć. Możesz się teraz do nich odnieść.

MotoAlbercik napisał(a):Prawda jest taka, czy się to komuś podoba czy nie, że LPG to paliwo, które wychodzi najtaniej. Jeżdżąc na LPG zawsze jeździ się taniej niż na Pb czy ON. Wliczając spaloną PB oczywiście. Jakby nie liczył to mając taki sam silnik benzynowy z LPG i Diesla, to ten z LPG wyjdzie zawsze najtaniej. A nawet gdyby kiedyś zdarzyło się tak, że koszt paliwa wyjdzie taki sam LPG jak i Diesla, to użytkowanie LPG zawsze bezie się bardziej opłacało, bo z kolei naprawa Diesla jest dużo droższa niż benzyny. A zaoszczędzone pieniądze na ON nie zrównoważą ewentualnych naprawa eksploatacyjnych. Jakby nie patrzył. Np. świeca żarowa vs świeca iskrowa, wtryskiwacz Diesla vs wtryskiwacz benzynowy, pompa paliwa benzynowa vs pompa do Diesla, sprzęgło z dwumasą do Diesla vs sprzegło do benzyny. Itd itd itd. Panowie - samo paliwo to jeszcze nic. Ważne są tez koszty eksploatacji, które też trzeba brać pod uwagę.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Maj 2022, 12:05

Panowie - odchodzimy od tematu i robi się bałagan.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000