Czy warto kupić takie auto jak VW Polo 1.2?

29 Maj 2023, 10:46

Czy warto kupic takie auto? Proszę o podpowiedzi. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FxNRm.html
aiiia
Obserwowany
 
Posty: 2

29 Maj 2023, 11:01

Wszystko zależy od wymagań które masz w stosunku do samochodu. Silnik raczej nie powinien sprawiać problemów ale na pewno dynamiki w jeździe nie zapewni. Do takiego spokojnego przemieszczania się po mieście powinien wystarczyć. Ewentualne naprawy również nie powinny być drogie.

Ogólnie w takim budżecie trzeba szukać samochodu który jest w miarę zadbany i w dobrym stanie technicznym. Tu masz jeszcze drugi komplet kół więc to na pewno na plus.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Maj 2023, 11:05

Ok, raczej nie mam oczekiwań szybkiej jazdy. A mam na oku jeszcze ten: [link do oferty na Olx wygasł]
aiiia
Obserwowany
 
Posty: 2

29 Maj 2023, 11:14

Golf będzie większy w środku silnik jak najbardziej ok. Ja bym chyba wolał Golfa jak bym miał wybierać między tymi dwoma Polo vs Golf. Spalanie będzie podobne bo wbrew pozorom silnik w polówce choć mniejszy to nie należy do tych oszczędnych :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Maj 2023, 17:11

9000zł za Golfa IV z 1.4 pod maską? Sorry ale jak jesteś głupi to kupuj,później jak będziesz chciał odsprzedać to jak ktoś da Ci za niego 5000zł to się ciesz do tego nie jedzie a pali jak smok..
Za 9k znajdziesz już V nawet z 1.4...
I ten przebieg.. magiczna granica 200tys nie przekroczona bo jak Polaczek zobaczy 2 z przodu to już jest bee..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Maj 2023, 19:02

Golf V 1,4 za 9 tys to raczej z tych najtańszych - wątpie w sensowny stan.
Tutaj raczej chodzi o to że to końcówka produkcji, najmłodszy rocznik tej generacji.
A co do jeżdzenia to racja lepiej chociaż 1,6
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

29 Maj 2023, 19:54

W pracy mam Polo z takim silnikiem , zdarza się nim jeździć jak duże auto się popsuje. Nic się w nim specjalnego nie psuje .Minusem jest mało miejsca w środku oraz że jest bardzo wolne , gdy przyjdzie nim jechać w trasę to jest lipa ale w mieście daje radę.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001