Daewoo Lanos 1,5 16V

04 Maj 2010, 10:45

witam all ! potrzebuję jakieś solidne łożyska na tył do Lanosa 1,5 16V 100KM ! - w ciągu ostatniego roku - i jakiś w sumie przejechanych 15 tysiącach dwa razy wymieniłem łożyska w lanosie (tył) - pierwsza wymiana oryginalnych które przejechały 100 tys. na nowe w interkarsie i po przebiegu ok. 5 tys to samo cholernie huczały - stwierdziłem ok może jakieś kiepskie łożyska kupiłem - więc wróciłem do intercarsu i kupiłem drugi komplet i oddałem auto na warsztat bosha który wymienił mi łożyska - po wymontowaniu nowych które przejechały ok 5 tys zauważyłem że z prawej strony łożysko było JUŻ pęknięte !! więc ucieszyłem się jak kolesie z bosha wymienili mi na nowe i znowu qur... huczą ! a przejechał podobny dystans na nich ok. 5-8 tys. - wymieniłem już podczas ostatniej wymiany piasto bębny z tyłu, cylinderki, szczęki i przewody hamulcowe więc wszystko co się dało a mimo to łożyska huczą!! szczególnie te z prawej strony ...... poradźcie proszę jakie mam założyć łożyska na tył ?????? i jaki smar zastosować ???
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

24 Maj 2010, 23:46

Witam podaj dokladne dane samochodu to cos ci polece za dobre pieniadze i dobrej firmy.Pozdro
azpawel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Miejscowość: Brzeg

31 Lip 2018, 00:03

Ale te części są tandetne,,Takie łożyska winny starczyć na około 50 tys.km.Znane Marki sprzedają części Chińskie bo to tańsze i większy zysk. A na oko to sa dobre i nowe.Ważne tez jest odpowiedni i nie za mocny luz łożyskowy.bo łożysko sie grzeje pod czas jazdy.a w terenie jeszcze szybciej..to są koszty jazdy.
JanMarten49
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 14

14 Lip 2021, 15:34

To nie wina łożysk tylko za mocno ci dokręcili, podaj adres tego warsztatu ku przestrodze dla potomnych.
GEJ OK! Prowadzę najlepszy serwis mercedesa na Białołęce w Warszawie. Zapraszam wszystkich Gejów ale nie tylko.
AutoMero
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Auto: Seat Toledo II
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Coupé – klasyka gatunku
    Kiedy myślimy o samochodzie sportowym, najczęściej do głowy przychodzi nam opływowe coupé. Ale nadwozie tego typu jest tak naprawdę starsze niż motoryzacja. Słowo coupé pochodzi z języka francuskiego, w dosłownym ...