Diesel i dodatki do paliwa

26 Lip 2017, 19:39

Witam

Używał ktoś może dodatków do paliwa że np pomagają lekko przeczyscic wtryski itp? Działa to trochę czy pić na wodę?
izusek1
Nowicjusz
 
Posty: 21
Zdjęcia: 8
Auto: Peugeot 307
  • 27 Lip 2017, 08:33

    Nie podałeś jaki to konkretnie silnik diesla do którego chcesz zastosować takie dodatki.

    izusek1 napisał(a):Działa to trochę czy pić na wodę?
    Jak używasz dobrych dodatków sprawdzonych firm to na pewno dodatkowo chronisz taki układ wtryskowy. Ja używam dodatków Liqui Moly i jestem zadowolony.
    W twoim przypadku jak chcesz przeczyścić układ wtryskowy możesz dodać do paliwa np. Liqui Moly Diesel Spulung który usuwa osad z końcówek wtryskiwaczy oraz komory spalania. Podwyższa liczbę cetanową. Chroni cały układ paliwowy przed korozją. Zapewnia łatwy rozruch i niezawodność układu paliwowego.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    28 Lip 2017, 07:27

    Jeżeli chodzi Ci o wszelkiego rodzaju dodatki typu Ceramizator itp, to jak najbardziej możesz ich używać, oczywiście mowa o tych dobrych i sprawdzonych firmach, nie zaszkodzą a mogą tylko pomóc czy przeczyścić układ.
    Salko
    Aktywny
     
    Posty: 278
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2001

    08 Sty 2018, 21:24

    Podobno działa, ale ciężko to udowodnić - nie widziałem żadnej dobre analizy. Ja osobiście stosuję i mogę przyznać, że awarii nie mam zbytnio, wtrysk również dobry. Nie wiem czy to zasługa auta czy dodatku (używam od K2), ale używam.
    bask
    Początkujący
     
    Posty: 116
    Auto: Opel
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
      Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...