Do miasta - segment A lub B do 20 tys.

Do miasta - segment A lub B do 20 tys.

11 Cze 2018, 21:04

Cześć, szukam samochodu dla żony do 20 tys. Będzie to drugi samochód w rodzinie, typowo do jazdy po mieście - żona ma do pracy 6 km w jedną stronę. Prawdopodobnie jednym z większych dystansów, jakie będzie pokonywał ten wóz będzie przejażdżka do rodziców - 25 km. Z tego powodu stawiam na segment A lub B i benzynę. To co się dla mnie liczy to niezawodność, nieduże koszta utrzymania oraz bezpieczeństwo. Nie chciałbym kupować nic starszego niż 10 lat. W opcji - zakładając, że samochód zostanie w rodzinie na dłużej i instalacja zdąży się zwrócić - dobre znoszenie LPG przez silnik. To, co się liczy dla żony to w miarę możliwości nowoczesny wygląd z zewnątrz, oraz ładny wygląd wnętrza i wyposażenie. Narzeka też na aktualne 60KM w Renault Clio II - chciałaby trochę więcej mocy. Oczywiście minimum wyposażenia to wspomaganie, klima manual i elektryczne szyby, mile widziane wbudowane radio i zestaw głośnomówiący.

Na początku postawiliśmy na Fiata 500, o którym słyszałem niezłe opinie. Na pewno jest on urokliwy i ma naprawdę super wnętrze i wyposażenie, ale niestety - obejrzeliśmy dwa egzemplarze i oba były lepione - solidna warstwa szpachli na progu. Po przejażdżkach pięćsetkami mam taki problem, że każdy inny samochód pasujący do wymagań wygląda dla mnie w środku jak z kartonu.

Macie jakieś propozycje? A może sprawdzone egzemplarze Fiata 500? Notabene - czy w tym modelu silnik 1.2 (70KM) nadaje się do jazdy, czy to męczarnia nawet po mieście?
rysiek1234
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 05 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Clio 2
Silnik: 1.2 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Te samochody są najbardziej trwałe Te samochody są najbardziej trwałe
    Trwałość samochodu ma znaczenie zarówno dla tych kierowców, którzy kupują samochód raz na wiele lat, jak i dla tych, którzy rozglądają się za dobrym autem używanym. Amerykański portal zajmujący ...
    Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...

•