Pierwsze auto do 30tys

Pierwsze auto do 30tys

11 Cze 2018, 10:54

Witam,
rozglądam się za pierwszym własnym autkiem i potrzebuje pomocy.
Autko do użytku raczej nie codziennie, czasami po mieście gdzieś dojechać, zakupy itp. raczej 2-4 razy w tygodniu. Raz na 2 tygodnie trasa około 500km i wyjazdy typu wycieczka, narty itp.
Sedan, ew. nieduże kombi, duży hatchback 5 drzwi.
Zależy mi żeby było wygodne w środku, niedrogie w utrzymaniu i wygodne w jeździe (raczej nie 90km ;p). Skłaniałbym się chyba w stronę diesla, może lpg? Raczej mi to obojętne osobiście.
Jakieś moje rozmysły:
Ford Mondeo mk4
AR159
Mazda 6 II
Citroen C5
Peugeot 508

Wszystkie sugestie mile widziane, modele, silniki. Dzięki
kontrolny
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Pierwsze auto do 30tys

11 Cze 2018, 17:08

kontrolny napisał(a): Skłaniałbym się chyba w stronę diesla

kontrolny napisał(a):niedrogie w utrzymaniu

IMO, biorąc pod uwagę wiek i przebiegi tych aut wzajemnie się to wyklucza. Jeśli bierzesz pod uwagę wymianę/naprawę dwumasy/turbo/wtrysków i liczysz się z kosztami 2-2,5k za każdy element to ok (to są części eksploatacyjne, zużywają się jak klocki hamulcowe).

Mondeo spoko, diesel 2.0 lub benzyna 2.0/145 (na inne raczej budżet za mały)
AR spoko ale tu tylko diesel, na marginesie koszty utrzymania 2.4 będą znacznie wyższe niż 1.9
Jakoś nie widzę zadbanej i względnie bezwypadkowej mazdy do 30k.
C5 spoko, benzyniak 2.0/140 lub diesel 2.0
508 jako model spoko ale na pewno nie za 30k, tutaj diesel 2.0 (1.6 jest zdecydowanie za słaby a dobrego benzyniaka brak)

Od siebie dorzucę S60 z jakim silnikiem chcesz, wszystkie są ok i lagunę 3, 2.0dci lub 2.0T. Zerknij też na accorda 7.

Jeśli zależy Ci na niskich kosztach utrzymania to szedłbym raczej w coś z niższego segmentu. Kupisz takiego focusa 3 czy megane 3, auta, które są w miarę "współczesne" (focus jest nadal produkowany), nieźle wykonane a kosztami nie przerażają.
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Pierwsze auto do 30tys

11 Cze 2018, 22:00

Z tym dieslem to mnie chyba przygrzało w południe :D Chodziło mi oczywiście o benzynkę jako, że raczej mało jeżdżę ;) W sumie myślę teraz na 3 autkami:
Mondeo mk4 2.0 benzyna
Mazda 3 II 2.0 benzyna
Accord VIII 2.0 benzyna
Budżet mogę rozciągnąć do 40-42k ;)
Może coś innego jeszcze w tym zakresie?
kontrolny
Nowicjusz

Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Skoda Superb w wersji kombi Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Wyjazd z błota, Wrangler, Off Road, 2
      Old car
      13
      BMW E36