Liquid chrome na emblematach w samochodzie - szybka renowacja

10 Cze 2020, 09:30

Postanowiłem przetestować marker Liquid chrome o grubości 1mm na emblematach (znaczkach) w samochodzie które wcześniej były pokryte warstwą chromu.

Emblematy oryginalnie na tylnej klapie pokryte były warstwą chromu i z tego co się dopatrzyłem była na nich jeszcze taka folia zabezpieczająca. Jak ona się uszkodziła to zaczął schodzić chrom. Została gładka powierzchnia na której wykonałem test.
Liquid chrome na emblematach w samochodzie - szybka renowacja Powierzchnię należy odtłuścić przed nałożeniem chromu z markera. Sam marker należy dobrze wymieszać przed aplikacją i następnie możemy nakładać go na elementy które chcemy pokryć warstwą chromu. Aplikacja jest dosyć prosta ale staramy stopniowo pokrywać całą powierzchnię i nie wracać w miejsca gdzie już go nałożyliśmy bo ją łatwo popsujemy.
Liquid chrome na emblematach w samochodzie - szybka renowacja Taki znaczek jak na załączonych zdjęciach wygląda znacznie lepiej na samochodzie a z odległości około 1,5 - 2 metry praktycznie nie widać różnicy czy jest nowy czy malowany w taki sposób. Wadą tego rozwiązania jest nie trwała powłoka która narażona na warunki atmosferyczne potrafi nam szybko się zmyć. Szczególnie jak korzystamy z myjni automatycznych lub ręcznych i emblemat traktujemy wysokim ciśnieniem.

Na tym zdjęciu chyba najmniej widać różnice bo jest pokazany cały emblemat ale tu też nie wszystkie literki były malowane (na niektórych jak "G" malowana była tylko połowa od góry) i jak się dobrze przyjrzycie to to widać.
Liquid chrome na emblematach w samochodzie - szybka renowacja Do takiego rozwiązania skłonił mnie brak dostępnych nowych takich emblematów, a używane są w takim samym stanie jak moje lub gorszym. Zdjęcia starałem się zrobić w taki sposób żeby było jak najlepiej widać efekt po pomalowaniu.

Czas wykonania z przygotowaniem to około 15 min. Malowałem napis "Chrysler Grand Voyager". Warto zostawić później na kilka godzin żeby dobrze wyschło, a samą aplikację proponuję robić w cieniu na chłodną powierzchnię. Najlepszy efekt lustrzany wychodzi na powierzchniach gładkich, niechłonnych. Aplikacja wykonana Markerem Molotow Liquid Chrome.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4826
Zdjęcia: 11311
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Cze 2020, 11:57

ArteK napisał(a):Wadą tego rozwiązania jest nie trwała powłoka która narażona na warunki atmosferyczne potrafi nam szybko się zmyć. Szczególnie jak korzystamy z myjni automatycznych lub ręcznych i emblemat traktujemy wysokim ciśnieniem.
Ciekawe jak by się trzymała ta powłoka po nałożeniu lakieru bezbarwnego klaru? W sumie po nałożeniu tego chromu nie można już nic z nim zrobić bo powłoka jest tak cienka, że pewnie bardzo łatwo ją zetrzeć. Jak masz taki lakier to zrób test na podobnej powłoce i zobacz jak to się będzie trzymało.
Rokiko
Zaawansowany
 
Posty: 640
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus IS z mocną V-ósemką lub V-szóstką?
  Wygląda na to, że Lexus po raz kolejny szykuje coś specjalnie dla fanów szybkich sedanów. Wniosek, który japońska marka złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym, sugeruje, że w przyszłości na drogi ...
  Niebezpieczny wschód słońca
  Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

 •  
  • Warto przeczytać