Dobra nawigacja GPS

18 Paź 2008, 17:46

Chce kupić nawigację bardzo dokładną i bardzo szczegółową jak najlepszą cenowo nie zadrugą myślałem o tej

http://www.komputronik.pl/Nawigacje_i_P ... ,id,54858/

ale i tak zwracam o pomoc abyście mi doradzili .
vonumic
Nowicjusz
 
Posty: 7

18 Paź 2008, 18:13

To zależy,czy będziesz korzystał z pozostałych funkcji tego urządzonka.Jeżeli nie masz radia z mp3...No a filmów podczas jazdy to raczej oglądałnie będziesz.A DVD z funkcją oglądania filmów w formacie AVI(DIVIX),oraz zdjęć,pewnie masz w domu...A jeżeli masz laptopa,to juz z pewnością coś takiego nie jest ci potrzebne.Więc nie wiem po co ci w samochodzie taki bajer.No i do tego ekraz 7 cali.Ja mam ekran 3,5 cala i nawet w trybie nocnym podczas jazdy w nocy ciemną,nieoświetloną ulicą,jednak ten ekran przeszkadza - jak przysłonię go ręką,to od razu lepiej się patrzy na droge.A taki 7 cali...
No i oprócz tego odtwarzacza mp3,AVI oraz możliwości podłączenia zewnętrznego źródła obrazu,wszystkie opisane funkcje,mają zwykłe nawigacje za 300 zł.
Tak więc musisz się zastanowić,czy bedziesz korzystał z tych funkcji i czy warto wydać tyle kasy.Ale moim zdaniem,nawet jak na takie urządzenie,to jest to dość drogo za nawigację.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Paź 2008, 19:04

tzn. tak... żadnych filmów oglądać nie zamierzam. muzyka z radia raczej bedzie. chodzi mi tylko i wyłącznie o drogę np jak jadę z Krakowa do gdańska i np jest korek to chciałbym żeby GPS pokazał mi jakiś objazd, inną droga lub jak np. zle skręcę to żeby mnie naprowadził mimo to do celu jakąś inną drogą. chodzi mi o jak najbardziej szczegółową mapę, ze wszelkimi możliwymi dróżkami, ścieżkami, numerami domów itp. jeśli chodzi o wygląd mapy to nie wiem czy lepsza z dołu, z góry czy z 3d. wiem, że w GPS jest taka funkcja że gość mówi ze np za 200m skręć w prawo mam nadzieje ze ta funkcja jest dość wyraźnie słyszalna i dosyć głośna. Jaką bys mi proponował nawigacje?? A może tą http://www.komputronik.pl/Nawigacje_i_P ... ,id,55877/
vonumic
Nowicjusz
 
Posty: 7

18 Paź 2008, 19:39

wszystko zalezy jaki mawsz wgrany program z mapami i jak dokladny jest twoj odbiornik mialem kilka nawigacji i osobiscie polecam firme MIO MAP najmniej oszukuje z polozeniem jest bardzo dokladna odchylka jakies 30 metrow jak jedziesz szybko tak ok100km/h a wgralem sobie program z mapami AUTO MAPA
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

18 Paź 2008, 20:28

to inaczej np 5 najlepszych modeli proszę aby ktoś mi polecił
vonumic
Nowicjusz
 
Posty: 7

19 Paź 2008, 07:41

Co lepsze szczegółowa mapa polski GP Mapa czy Automapa Polska . Zastanawiam się nad zakupem tego GPS-a

http://www.komputronik.pl/Nawigacje_i_P ... ,id,58582/
vonumic
Nowicjusz
 
Posty: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi powraca do Big Game
    Audi kontynuuje swą kilkunastoletnią obecność na najważniejszej nocy w rozgrywkach futbolu amerykańskiego, czyli na Big Game. Przedstawi podczas niej 60-sekundową reklamę pt. „Let It Go” z udziałem aktorki Maisie ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

19 Paź 2008, 10:59

Powiem ci tak,ja mam nawigację MIO MOOV 330, 4,3 cala wyświetlacz w zupełności wystarcza,ma funkcje dzień/noc,czyli w nocy wyświetlacz nie rozprasza swoją jasnością. Kupiłem ją mową w sklepie dałem 759 zł. Można wrzucić ją na kompa na neta i masz przez rok darmowe aktualizacje map,oczywiście musisz posiadać oryginalną mapę mio która w moim przypadku była już wgrana w tej cenie. Co do prowadzenia w miastach to jestem super,zadowolony,naprawdę,wioski też super znajduje,co do tras takich głównych np:z centrum polski nad morze,to już nie jestem tak zadowolony. Powiem że mi chodziło o miasta,i o wioski to oki. Polecam.
gregori_28_
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19

19 Paź 2008, 11:40

Ja kupiłem za 400 zł Smatr GPS SG310.Ma ekran 4,3 cala i jest wystarczający,a nawet za duży.Mapa jest dość dokładna,bo ma 98% pokrycia.Ma wszystkie funcje jakie chciałeś - możesz sam planować trasę,możesz tylko zaznaczyć cel podróży i trasa sama zostanie obliczona,podczas jazdy są komunikaty głosowe(głos męski,żeński i Chołowczyc),który mówi np. za 500 metrów trzymaj się prawej,za 300 metrów skręć w prawo,za 200 metrów skręć w prawo,skręć w prawo.Jak są jakieś wygibasy,to mi mówi za 50 metrów skręć w prawo,a następnie przygotuj się do skrętu w lewo i później znowu w prawo.W nowej mapie(kosztuje 100 zł i można ją ściągnąć zestrony producenta mapy)mówi tez,że za 500 metrów czarny punkt,zwolnij;za 500 metrów pomiar prędkości,jedz ostrożnie itd.Mapa posiada automatyczną regulację jasności - im ciemniej na zewnątrz,tym bardziej przyciemnia się ekran.W prawym dolnym rogu dodatkowo jest strzałka(na wprost,w lewo lub w prawo),a pod nią odległość do pierwszego manewru,czyli np.jak droga jest prosta i za 4 km trzeba skręcić w prawo,to pod tą strzałką są właśnie te kilometry,które się zmniejszają.Miejsce twojego położenia pokazuje cały czas zielona strzałeczka.Dodatkowo na dole ekranu jest wyświetlana twoja prędkość,odległość do celu,która się oczywiście zmniejsza podczas jazdy.Na mapie pokazywane są fotoradary i miejsca pomiaru prędkości,czyli takie,w których może stać policja z radarem.Można zaznaczyć w menu całe mnóstwo rzeczy,które mają być pokazywane na ekraniep. stacje benzynowe,hotele,supermarkety,cmentarze,parki,banki,bankomaty i mnóstwo innych.Są to tzw miejsca POI.Możesz też oczywiście zaplanować sobie trasę do nich lub sprawdzić jak daleko masz do danego miejsca - np. jadąc w trasie kończy ci się paliwo,to możesz sprawdzić jak daleko od ciebie jest stacja np. Orlen.Możesz też wyznaczyć sobie trasę na tą stację.Albo jesteś w jakimś mieście i szukasz bankomatu z danego banku.Żaden problem -mapa pokazę ci dokładnie gdzie on jest(nazwa ulicy i numer).Możesz tez wpisać konkretny adres - miasto,ulica,numer domu i tam cię ta mapa zaprowadzi.Dodatkowo możesz w menu wybierać jaką trasą chcesz jechać - najszybszą,najkrótszą,po drogach krajowych,po wszystkich drogach,utwardzonych itd.Jest też funkcja mapy Real 3D,czyli jak wjedziesz w jakieś miasto(jest ich chyba 17),to na ekranie widzisz budynki i między nimi ulice,a strzałka pokazuje ci twoje położenie.Możesz tez dotknąć na ekranie literkę "I" a następnie jakieś miejsce na mapie(np. jezioro) i wyskoczy ci info o tym miejscu np. jezioro śniardwy,albo park Kościuszki,albo urząd miejski itd.Ekran jest oczywiście dotykowu,czyli jest wygodniejszy,bo wszystkie funkcje wybierasz dotykająć palcem ekranMapy można bezpłatnie uaktualniać 4 razy w roku,podłączając się pod komuter i je wgrywając.Niestety w tej nawigacji jest jeden feler - jest tylko mapa Polski.Ale mnie to wystarcza.Można oczywiście wgrać więcej map,ale to wiąże się z utratą gwarancji(zasada taka jak np. zdięcie simlocka w telefonie).Mapa w tej nawigacji jest z MapaMap.
Ale się rozpisałem...No ale masz przynjmnej obraz funkcji w nawigacjach.Są jescze AutoMapy,tóre też są bardzo dobre.Tak więc za góra 600,700 zł kupisz bardzo dobrą nawigację.A to koło 100 to już tzw profesjonalki,które mają różne dodatkowe,a najczęściej niepotrzebne funkcje,których zazwyczaj podczas podróży się nie używa - tak jak np. ten odtwarzacz mp3 zgłośnikami 1W(co to za muzyka z takiego głośniczka) czy odtwarzacz filmów(ale co to oglądanie filmu na ekranie 7 cali...).Niektóre mają też kalkulator(a ten jest w każdej komórce) itd,itd.
Osobiście prponuję ci pijechać do jakiegoś sklepu)np. MediaMarkt,Saturn) i tam możesz sobie taką nawigację wziąść w ręce i pooglądać jaka jest grafika,jakie są funkcje,możesz teżzrobić symulacę trasy,czyli k=rótko pisząć sprawdzić zczym się to je.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Paź 2008, 18:22

kilka dobrych nawigacji od najtanszej...
GOCLEVER 3570A PL
PENTAGRAM P5210 AMPL
MIO MOOV 330
ASUS R700
clipper
Nowicjusz
 
Posty: 2

22 Paź 2008, 14:58

Witam ja uzywam Mio http://alejka.pl/mio-moov-360u-wersja-z ... uropy.html i jestem naprawdę zadowolony a i cena przystepna
xxx1984
Nowicjusz
 
Posty: 1

22 Paź 2008, 23:04

Prawie każdą nawigację można przerobić na palmtopa.Ja właśnie dzisiaj przerobiłem sobie mojego Smarta GPS320.Przeróbka jest bardzo prosta i można na takiej nawigacji oglądać filmy różnego rodzaju,teledyski,mp3,mp4,zdjęcia,można wgrać gry itd,itd.Dodatkowo można wgrać np. zamiast MapaMap,AutoMapę i korzystać albo z jednej albo z drugiej.Pulpit wygląda tak jak ekran monitora PC.Wiem,że można przerobić bardzo prosto też Akirę,Mio i inne z tych najtańszych.A jak to zrobić można znaleść w necie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Paź 2008, 13:25

ja jestem zachwycony wrecz z tego Garmin Nuvi 255 Wide GP
Ostatnio edytowany przez JOHNYY, 01 Wrz 2009, 00:42, edytowano w sumie 1 raz
urodzeni z cegłą w prawej nodze i benzyną we krwi...
JOHNYY
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: poznań

31 Sie 2009, 21:07

Super nawigacją jest Mio P560 to urządzenie odznaczające się stylową i nowoczesną obudową, wewnątrz zainstalowano najowszą wersję systemu Windows Mobile 6.0 ze spolszczeniem. Palmtop posiada wbudowany 20 kanałowy odbiornik GPS (SiRFstar III), moduł Bluetooth 2.0, który zapewnia współpracę z dowolnym urządzeniem zewnętrznym wyposażonym w moduł BT oraz bezprzewodową kartę Wi-Fi 802.11b+g, która umożliwia połączenie z Internetem oraz darmowe rozmowy telefoniczne poprzez wcześniej zainstalowany program Skype.

W palmtopie Mio P560, pamięć może osiągać pojemność 4GB dzięki kartom SD i MMC oraz najnowszym kartom w standarcie SDHC. Wewnętrzną pamięć urządzenia powiekszono do sporej pojemności 2 GB co umozliwia instalację map GPS całej Europy bez dokupywania dodatkowych kart pamięci.

Najważniejsze cechy:

* system Windows Mobile 6 Classic w polskiej lokalizacji
* procesor Samsung S3C2440A 400 Mhz
* pamięć wewnętrzna 2 GB
* obsługa kart SD/MMC oraz SDHC
* dotykowy ekran 3,5" o rozdzielczości 240 x 320 pikseli
* karta WiFi, Bluetooth oraz odbiornik GPS SiRFstar III

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 19:10 ]
Ale jeszcze możesz zaglądnąć na Mio Moov 500

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:02 ]
albo ta bo jest ciut tańsza Mio Moov M300pl 3.5"
Ostatnio edytowany przez kurczakos, 01 Wrz 2009, 00:41, edytowano w sumie 1 raz
kurczakos
Nowicjusz
 
Posty: 4

20 Maj 2011, 23:30

Witam, mam nawigację 4,3 cali z mapą Polski od tego allegrowicza: Link był niezgodny z regulaminem forum i został usunięty i jestem z niej bardzo zadowolony.
Standardowo wgrana mapa Polski jest dobra, nie ma większych problemów z wyszukiwaniem trasy, ani z skokami nawigacji (w niektórych bywają spore różnice), głośniki mówią głośno i wyraźnie, ekran też nie przyprawia mi problemów z odczytaniem tego co chcę wiedzieć.
Do tego nawigacja jest odblokowana, więc jak nie spodoba ci się standardowa mapa to możesz łatwo zainstalować inną.
W sumie polecam zainteresować się tym produktem, nie miałem żadnych problemów z wysyłką.
Ostatnio edytowany przez arekk10, 22 Maj 2011, 10:16, edytowano w sumie 1 raz
arekk10
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: Przemyśl