Dobry 1 samochod do 8tys

Dobry 1 samochod do 8tys

08 Lis 2009, 20:12

Witam
Chciał bym kupic swój pierwszy samochód tak do 8 tys zł. Chodzi mi głównie o to zeby :
1. Bezawaryjny
2. Niskie spalanie (mały mocny silnik)
3. Możliwie dobrze wyposażony (el.szyby itp)
4. Tani w użytkowaniu (cześci itp)
5. Mały przebieg.
6. No i nie za duży jak na 1 autko.

Szukam troszke po aukcjach internetowych i narazie nic mi nie moze wpasc w oko. Myślałem o Astrze ale podobno Ople mają słabą karoserie. Możecie mi coś doradzic, byc moze uda mi sie sprowadzic jakies autko z zagranicy bo znajomy po nie jezdzi.
Bartek111
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa / Poraj

Re: Dobry 1 samochod do 8tys

09 Lis 2009, 08:21

Dobrze myślałeś ale dlaczego przestałeś..?
Astra lub Corsa z 1,4 16v-90KM albo z 1,4 na wielopunkcie - 82KM to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Auto ma zaj... zaletę- jest przewidywalne w kosztach,naprawach,częściach i ogólnie jest tanie w utrzymaniu...Do tego jak do wielopunktu dołożysz gazik,to śmigasz bezawaryjnie za grosze...
Jest jeszcze inna alternatywa (rozsądna) Lanos z gazem. Również ma te same zalety co ople...
:wink: :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lis 2009, 21:30

a powiedz mi jak jest z tą karoserią czy faktycznie te ople gniją, rdzewieją. Jeszcze teraz mam od znajomego mozliwosc kupienia audi a3 z 99r z silnikiem 1.6 16v. wydaje mi sie ze bylo by to najlepszym rozwiazaniem bo to wkoncu niemiec ...
Bartek111
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa / Poraj

09 Lis 2009, 21:41

Znajomy chce Ci sprzedać a3 z 8 tysięcy? Albo bardzo Cię lubi albo wręcz przeciwnie. Takie audi kosztuje przynajmniej 2 razy tyle. Za 8 tysięcy ciężko kupić renault czy fiata z 99 roku a co dopiero audi. Dowiedz się o co chodzi, bo możesz wpakować się w niezłe bagno. Jeśli masz pewność, że wszystko z tym samochodem jest ok i znajomy tak bardzo obniża cenę po znajomości to bierz i nawet się nie zastanawiaj. Ja jednak sprawdziłbym wszystko 3 razy bo taka niska cena nie jest normalna. Coś tu śmierdzi.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

09 Lis 2009, 23:10

Z silnikami 1.4 w Corsie B trzeba uważać, bo na rynku jest bardzo dużo wersji 60KM. A to gigantyczna różnica.

Co do audi A3 za 8 tys. zł. Bajki.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

10 Lis 2009, 07:17

A może to B3...
Nie demonizowałbym gnicia karoserii w Oplu.W sumie np Golf III czy Skoda tak samo gnije. Nasza Astra 95 (bezwypadkowa) nie ma nawet cętki rdzy a nic przy niej nie było blacharsko naprawiane więc to raczej zależy od danego egzemplarza.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...
    Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50