Dodge Journey 2008 check P0302 i P2098

12 Cze 2020, 16:50

Posiadam Dodga Journey z 2008 i podczas jazdy na benzynie wychodzi mi check P0302 wypadanie zapłonu na drugim cylindrze. Natomiast na gazie wychodzi mi P0300 - losowo wiele, przerwanie cylindra i P2098 - paliwo po katalizatorze, system przycinania TOOLeon Bank 2 ( ten mi wyszedł po wymianie sondy). Zostały wymienione świece, sonda. Cewki były sprawdzone i ciśnienia na zaworach i jest ok. Nie raz check mi wychodzi po przejechaniu 300 km, a nie raz po przejechaniu 5 km. Czy ktoś może mi pomóc?
Natii121
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 16 Cze 2020, 10:49

    Silnik to 2,4 16V?

    Natii121 napisał(a):Cewki były sprawdzone i ciśnienia na zaworach i jest ok
    Zmamień cewkę z drugiego cylindra na którym pojawia się błąd na benzynie z inną. Zobaczysz czy błąd będzie ci się pojawiał dalej na tym samym cylindrze czy tam gdzie założysz tą cewkę.

    Gaz jest bardziej wrażliwy na wypadanie zapłonów stąd może problem i z innymi cylindrami ale w przypadku tego błędu powinien być też inny związany bezpośrednio z wypadaniem zapłonu na cylindrze np. P0301, P0303, P0304.

    Sprawdź dokładnie wtyczki od cewek i okablowanie.

    Problem z błędem sondy może być wynikiem problemów ze spalaniem mieszanki w cylindrach czyli jest następstwem błędów wypadania zapłonu.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    16 Cze 2020, 18:22

    Silnik 2.7 185 km
    Natii121
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    16 Cze 2020, 18:27

    Cewki były zamienione i cały czas pokazywał się ten sam błąd. Ostatnio tylko mi się pojawiło P2098 i szarpało samochodem jak jechałam na benzynie. Ale skasowałam i na gazie też mi się pojawił ten błąd P2098.
    Natii121
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    30 Cze 2020, 11:41

    Natii121 napisał(a):Cewki były zamienione i cały czas pokazywał się ten sam błąd
    Czyli to nie wina cewki może być jeszcze świeca lub podłączenie do samej cewki.
    Natii121 napisał(a):Ostatnio tylko mi się pojawiło P2098 i szarpało samochodem jak jechałam na benzynie. Ale skasowałam i na gazie też mi się pojawił ten błąd P2098.
    Czyli wygląda to na to że nie problemem jest zasilanie paliwem bo tu masz dwa układy tylko jakiś inny problem. Warto by było poobserwować wykres sond i zobaczyć kiedy pojawia się ten błąd przy jakich wartościach bo może problemem jest sama sonda.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
      Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...