Drgania silnika na postoju i przygasanie podczas ruszania

Drgania silnika na postoju i przygasanie podczas ruszania

11 Lip 2018, 19:24

Witam. Kupiłem samochód vw fox 1.2 benzyna w którym dzień po zakupie zauważyłem następujące problemy : silnik trzęsie się na postoju na minimalnych obrotach drgania są odczuwalne a nawet bardzo w środku podczas np. stania na światłach , gdy auto stoi pod górkę drgania sa lżejsze , a gdy dodam gazu drgania silnika ustają całkowicie. A drugi problem to przygasanie podczas ruszania. Gdy ruszam I delikatnie dodaję gazu żeby nie pilowac samochodu to samochód delikatnie zaczyna ruszać i jest spadek obrotów tak że muszę dodać więcej gazu aby samochód nie zgasł. I zastanawiam się co może być tego przyczyną? Czy może to być nie pracujący cylinder? Czy może poduszki silnika? A może coś innego? Pozdrawiam I dziękuję za odpowiedzi
mrowa95ss
Nowicjusz

Re: Drgania silnika na postoju i przygasanie podczas ruszania

12 Lip 2018, 09:31

Trzeba by było sprawdzić podłączając jakiś nawet darmowy interfejs jaki obroty ma silnik wtedy kiedy występują drgania, być może są za niskie i to będzie główna przyczyna tych problemów.

Trzeba również sprawdzić świece i kable zapłonowe w jakim są stanie oraz filtr powietrza. Takie rzeczy po kupnie samochodu powinno się wymienić jak nie wiemy kiedy poprzedni właściciel to robił.

Kolejna sprawa warto zajrzeć do przepustnicy i zobaczyć czy nie jest zbyt mocno brudna. W silniku 1.2 z tego co pamiętam nie ma silniczka krokowego i za obroty na biegu jałowym odpowiada bezpośrednio przepustnica sterowana elektronicznie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Drgania silnika na postoju i przygasanie podczas ruszania

12 Lip 2018, 13:27

Możesz na początku wykręcić świece zapłonowe i zobaczyć jaki mają kolor i czy na wszystkich cylindrach silnik pracuje.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz
    Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy jako powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej ...
    Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami! Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami!
    Wielki piknik motoryzacyjny Automaster Show 2014 który odbył się w Kamieniu Śląskim na terenie lotniska już za Nami. Wszyscy którzy przybyli myślę że wracali zadowoleni ponieważ atrakcji przygotowanych przez ...

•