Paliwo w oleju silnikowym

08 Lip 2018, 07:46

Witam, mam problem ze swoją Fiestą. Kilka dni temu, tuż po wymianie oleju i filtrów w oleju zaczęła pojawiać się benzyna (zwiększa się stan oleju i pachnie on benzyną). Czym może to być spowodowane i co robić?
Dodam, że zauważyłem też większe spalanie tj. około kilkunastu litrów /100 km.
Ford Fiesta Mk4, 1.3/58KM
madam
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Lip 2018, 11:23

madam napisał(a):Kilka dni temu, tuż po wymianie oleju i filtrów w oleju zaczęła pojawiać się benzyna (zwiększa się stan oleju i pachnie on benzyną)
Wygląda na to że masz lejące wtryskiwacze przez które nie spalone paliwo dostaje się do oleju.

Czy wcześniej przed wymiana oleju nie miałeś tego problemu?

Musisz koniecznie sprawdzić jak najszybciej listwę wtryskową i wszystkie wtryskiwacze na niej bo jazda z benzyna w oleju (olej wtedy znacznie traci właściwości smarne) jest niebezpieczna dla silnika i możesz szybko zakończyć jego żywot w ten sposób.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Lip 2018, 11:49

Dzięki za odpowiedź. :ok:
Wcześniej, przed wymianą oleju nie było żadnych problemów. Na razie oddałem auto do mechanika żeby sprawdził co się stało.
madam
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Lip 2018, 12:36

madam napisał(a):Na razie oddałem auto do mechanika żeby sprawdził co się stało.
Niech sprawdzi te wtryskiwacze, a Ty daj znać czego tam się doszuka :) jak już będziesz wiedział.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Lip 2018, 13:58

Auto wróciło od mechanika, rzekomo że są pierścienie tłokowe w złym stanie. Problem w tym, że to się stało od razu po wymianie oleju, wszystko było wcześniej ok.
Zastosował uszczelniacz, efekt taki, że oleju jest ponad stan (nawet jak się upuści olej to i tak po pewnym czasie jest ponad stan), ale tylko do pewnego momentu, ok. 0,5 mm powyżej max i dalej już nie przybywa, tylko że dalej pali kilkanaście litrów paliwa.
Będę musiał na dniach podjechać do innego mechanika.
madam
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Lip 2018, 16:25

madam napisał(a):Będę musiał na dniach podjechać do innego mechanika.
Myślę że nie ma wyjścia...

madam napisał(a):Zastosował uszczelniacz, efekt taki, że oleju jest ponad stan (nawet jak się upuści olej to i tak po pewnym czasie jest ponad stan)
Dlaczego przybywa oleju w silniku bo przedostaje się do niego paliwo innej metody nie ma a dlaczego przedostaje się tam paliwo? Bo wtryskiwacz lub wtryskiwacze są nie sprawne i leją wtedy ścieka do oleju przez pierścienie.

madam napisał(a):Zastosował uszczelniacz
Jaki uszczelniacz? Jak wlał jakiegoś motodoktora to czeka cię kolejna wymian oleju bo to nie jest w tym przypadku rozwiązanie problemu :(
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Retro Motor Show 2022 - najpiękniejsza edycja
    Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono ...
    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...

12 Lip 2018, 20:55

napisz jaką masz pompe paliw elektr czy mechaniczną jeżeli mechaniczną to jest w niej uszkodzona membrana i paliwo idzie do oleju nap ktury rok produkcji auta
krzysiek2231
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 11 1935
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: seat cordoba
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lip 2018, 21:48

Sprawdz wszystkie wtryskiwacze wyciągnij wszystkie na którymś może być uszkodzony uszczelniacz w środku albo na zapal silniku odpinaj na chwile pojedynczo wtyczkę i obserwuj czy na wszystkich cylindrach silnik zachowuje sie jednakowo jeżeli na którymś będzie inaczej to będzie z nim coś nie tak
krzysiek2231
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 11 1935
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: seat cordoba
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna