Drugi samochód do 30k

04 Maj 2016, 11:29

Witam serdecznie.

Po zmianie pracy udało się odłożyć sumkę 30 - 35 tyś. zł i tyle właśnie postanowiłem przeznaczyć na zakup nowego auta.

Jeśli chodzi o wymagania to wydaje mi się, że tylko diesel ma sen, ponieważ moje obecne przebiegi to >20tyś km. a planuję jeździć więcej. Szukam auta wygodnego, który nie zmęczy mnie w trasie, a przy okazji takie które nie będzie nie wiadomo jak wielkie. Zdecydowanie żadnych nadwozi typu kombi czy tam avant, po prostu nie podobają mi się takie samochody (pomijając RS4, ale na nie mnie nie stać ;) ) Auto będzie sporo poruszało się po niemieckich autostradach więc gdyby miało delikatnego kopa, wcale bym się nie pogniewał (ale tutaj znowu z umiarem żeby koszty ropy mnie nie zjadły ;) ) Dużym plusem byłaby dla mnie automatyczna skrzynia biegów, tymbardziej gdybym miał auto pożyczyć dziewczynie od czasu do czasu ;) Jestem właściwie zdecydowany TYLKO na auto z automatem. Lubię auta "bezobsługowe", czyli takie w których trzeba na bieżąco wymieniać jedynie części eksploatacyjne, mówiąc krótko - możliwie jak najbardziej bezawaryjne. I zapomniałem dodać, ale liczę na w miarę dobrze spasowane elementy wnętrza. W moim Lacetti mam ochote wszystkie te plastiki ro...ten tego.

Własnych propozycji mam w sumie mało bo zastanawiałem się wyłącznie nad Audi A4/A6 (gdzieś tam obiło się o uszy, że wadliwy jest silnik 2.0 tdi, w takim razie jakie jednostki napędowe są godne polecenia ?)

Na każdą propozycję jestem otwarty :)

Jestem z okolic Kalisza, Ostrowa Wlkp. , Jarocina i najlepiej aby auto było nie za daleko od powyższych lokalizacji, najlepiej <100km z uwagi na mało ciekawe godziny pracy (również w weekendy)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc
Ultri
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 18:21

Wg mnie lepiej poszukać BMW z 3,0d zamiast się zastanawiać czy już poprawili tego 2,0TDi CR czy nie. 2,0TDI to lipa. A jak kupisz z Multilotkiem to 2x więcej obaw o wydatki. Mercedes C też dobra opcja i ma trwałe automaty.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010