Duże kombi do 28k

20 Gru 2017, 17:08

Witam, po zakupie Corolli Verso dla żony przyszedł czas na zmianę auta dla mnie. Potrzebuję przestronne kombi i wiele naczytałem się na tym forum o Lagunie III. Podoba mi się to auto ale wyprowadźcie mnie z błędu, bo ja dalej obawiam się awaryjności tego auta jak to było z II a potrzebuję auta na min 5,6 lat. Moje inne typy to:
Mondeo Mk4, myślałem też o S-maxie ale czy znajdę coś pewnego w tej cenie?
Avensis II chociaż tu bardziej rozum niż serce
ew. C5 ale jestem tak samo nieprzekonany jak do Laguny.

Roczny przebieg podobnie jak wcześniej 10-15tys, dużych tras nie robię oprócz wakacji czy wyjazdu gdzieś dalej w Polskę raz na miesiąc dlatego szukam benzyny i najlepiej bez gazu.
Co jeszcze polecilibyście w tej cenie? Chciałbym kupić auto w styczniu, lutym, więc jakbyście wrzucili coś ciekawego i w miarę wg was pewnego byłbym wdzięczny. Rejon płd Polski.
Pozdrawiam.
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Gru 2017, 19:52

janekk napisał(a):Potrzebuję przestronne kombi i wiele naczytałem się na tym forum o Lagunie III. Podoba mi się to auto ale wyprowadźcie mnie z błędu, bo ja dalej obawiam się awaryjności tego auta jak to było z II a potrzebuję auta na min 5,6 lat.


To przeczytaj to wszystko jeszcze raz;P

C5 również spoko, silnik 2.0/140
Mondeo też fajna opcja, najpewniejszym wyborem będzie pewnie 2.0/145 (btw to będzie najbardziej przestronne auto z podanych).
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Gru 2017, 20:20

Dokładnie, mondeo tu będzie największe i jak na moje oko to powinieneś tam właśnie celować. Można też pomyśleć o Accordzie ale jak na mój gust to karawan typu stare Volvo 850 no ale kwestia gustu no i jeszcze Vectre C lub Signum mogę zaproponować, Vectra też ma spory bagażnik.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Gru 2017, 20:29

Invi napisał(a):To przeczytaj to wszystko jeszcze raz;P


W przekonywaniu jesteś kiepski :wink:

Znalazłem takiego handlarza
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Czy ktoś z was może mi coś więcej powiedzieć na jego temat , miał z nim do czynienia? Mają sporo aut i żadne nie ma większego przebiegu niż 200k co budzi moje podejrzenia w przypadku aut 10letnich. No chyba że sprowadza same perełki.
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Gru 2017, 20:35

Kao napisał(a):Można też pomyśleć o Accordzie


Myślałem o Accordzie dopóki nie zobaczyłem go w wersji kombi na żywo :no:
Vectra jak dla mnie trochę już przestarzała, prędzej Insignia ale musiałbym dołożyć.
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Gru 2017, 20:41

janekk napisał(a):No chyba że sprowadza same perełki.
jak wszyscy handlarze heh :naughty:
Jeżeli chodzi o samo auto to przód prawdopodobnie robiony (ciężko dostrzec na tych zdjęciach) i dookoła wymalowany. Najciekawsze jest to w autach z Niemiec że w większości egzemplarzy książka serwisowa zawsze posiada te same pieczątki :happy:
Co do francuskich aut to ja mam do czynienia z nimi na codzień (niestety) i głośno to powiem że francuzy to są dobre do srednio 250 tyś a potem to już żegnaj się przed każdym wyjazdem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Gru 2017, 20:53

Kao napisał(a):książka serwisowa zawsze posiada te same pieczątki


a do tego od kilku lat podpisuje się ten sam serwisant tym samym długopisem

Kao napisał(a):francuzy to są dobre do srednio 250 tyś a potem to już żegnaj się przed każdym wyjazdem.


Właśnie tego obawiam się przy Lagunie, że ogólnie teraz wszyscy chwalą puki w miarę świeża, a później... zonk
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Gru 2017, 20:58

Chwalą chwalą ale szkoda że tylko na tym forum :/ wszystko co ma małe przebiegi i jest jeszcze w miarę zadbane to nie będzie sprawiało problemów ale daj mu 300k na kark i będzie " dryn dryn, halo! Pomoc drogowa? "
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Gru 2017, 21:12

Wracając do tamtego Mondeo mógłbyś zerknąć czy mi się wydaje że tylny zderzak też coś nie pasuje. Masakra, kupić teraz auto od kogoś kto prawdę Ci powie...
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Gru 2017, 21:21

Ewidentnie coś tam z tyłu było, z jednej strony inny kolor z drugiej inny i w dodatku z lewej coś ta klapa odstaje. Daruj sobie auta sprowadzone z Niemiec od handlarzy. Zaproponowałbym Ci coś od siebie z Francji (czasami pomagam) ale tutaj kombi nie jest popularne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Gru 2017, 17:32

Witam, czy moglibyście rzucić okiem na te 3 ogłoszenia?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ewentualnie jeśli znaleźlibyście coś ciekawego w miarę pewnego to byłbym wdzięczny.
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Gru 2017, 20:25

1 i 2 takie sobie nawet mogą być w 1 przód był robiony a 2 wydaje mi się że bok kierowcy lakierowany. O 3 to nawet nie będę nic mówił zwykła perełka od handlarzyny (odpuść takie auta)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Gru 2017, 20:40

Znalazłem jeszcze coś takiego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tylko czy warto pół Polski jechać po auto w tej cenie? Szukam na Płd Polski i nie ma po prostu nic ciekawego, a z tego co widzę to najwięcej ofert od prywatnych właścicieli albo z PL salonu jest właśnie tam..
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Gru 2017, 21:43

1. Handlarz, czy tam przypadkiem nie świeci poduszka ?
2. Bardzo ładny, widać że zadbany, polski salon pierwszy właściciel, warto się zainteresować

Ogólnie to ciężko oceniać auta czarne ze zdjęć.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Sty 2018, 07:03

Jako że wciąż nie kupiłem samochodu, piszę z prośbą czy moglibyście rzucić okiem na te auta i ocenić o tyle o ile się da cokolwiek ocenić z tych zdjęć. Wszyscy handlarze, ale po prostu nie ma nic godnego uwagi od prywatnych właścicieli, a w końcu nie wszyscy handlarze to oszuści.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (trochę daleko ode mnie i pewnie nie warto jechać taki kawał do handlarza ale auto z wyglądu super)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No chyba że radzicie wogóle nie pchać sie w handlarzy i komisy i szukać do skutku. Jeśli ktoś z Was zna jakiś porządne komisy na Płd, małopolska, podkarpackie, Śląsk, opolskie ew lubelskie to proszę o opinie.
janekk
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 07 2006
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005