Duże kombi do 8tyś

18 Gru 2013, 14:20

Coś wielkości Octavi jest odpowiednie. Silnik nie musi być mocny.
Omega jest super pomysłem tylko ta blacha.
qasu123
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 01 01 2001

18 Gru 2013, 15:33

To nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo duże kombi to absolutnie minimum klasa średnia.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Gru 2013, 20:27

jiGsaw napisał(a):To nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo duże kombi to absolutnie minimum klasa średnia.


Duże to pojęcie względne. Dla mnie taka Octavia kombi jest większa od mojej obecnej E46 Touring, a na pewno pojemniejsza. A niby E46 to klasa średnia.
Dla mnie małe kombi do np. Fabia. Natomiast Omega to już ogromne.
qasu123
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 01 01 2001

18 Gru 2013, 21:30

poszukaj TOYOTY AVENSIS model T22 pewnie kupisz jakiś rok 98/99 kombi jest duże wygodne no i mało awaryjny samochód - poszukaj na avensis.info są tam autka z udokumentowaną historią przez forumowiczów oni także bardzo pomagają w wyborze samochodu i wiedzą na co zwrócić uwagę

miałem taką AVENSIS byłem bardzo zadowolony rewelacyjne auto

ważne by nie kupić wersji typu przystanek lub samolot
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Gru 2013, 21:36

tu przed liftem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

tu po lifcie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

przykładowe oferty

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Gru 2013, 23:47

quasu123 - w którym miejscu jest wieksza? Siedzialem w Octavii z tylu i jest kichowato, gorzej jak w golfie chyba, a w E46 da się normalnie wysiedzieć. Bagaznik tez watpie by był większy niż w BMW, w ogole przesiadka z E46 na Octavie to jakas abstrakcja jak dla mnie. Dopiero Octavia II ma przyzwoita ilość miejsca. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

19 Gru 2013, 00:03

qasu123 napisał(a):Duże to pojęcie względne. Dla mnie taka Octavia kombi jest większa od mojej obecnej E46 Touring, a na pewno pojemniejsza. A niby E46 to klasa średnia.
Dla mnie małe kombi do np. Fabia. Natomiast Omega to już ogromne.

Jeśli E46 Touring jest dla Ciebie za małe poszukaj czegoś większego od Octavii. Co prawda jest większa jednakże różnice te są niezauważalne.
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2013, 00:33

jiGsaw napisał(a):quasu123 - w którym miejscu jest wieksza? Siedzialem w Octavii z tylu i jest kichowato, gorzej jak w golfie chyba, a w E46 da się normalnie wysiedzieć. Bagaznik tez watpie by był większy niż w BMW, w ogole przesiadka z E46 na Octavie to jakas abstrakcja jak dla mnie. Dopiero Octavia II ma przyzwoita ilość miejsca. :)


Jeśli chodzi o miejsce w środku to w BMW jest dużo wygodniej. Ale co do bagażnika to nie był bym taki pewny, W TEJ KONKURENCJI OCTAVIA TO MOCNY PRZECIWNIK. Chodzi rzecz jasna TYLKO I WYŁĄCZNIE O POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA. Resztą Octavia się nawet do BMW nie zbliża... Ale to jest raczej oczywiste :wink:.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

19 Gru 2013, 00:41

Octavia to kompakt a BMW to klasa średnia, więc w BMW musi być więcej miejsca w środku. Co do bagażnika to BMW nigdy nie brylowało jeśli chodzi o pojemność, a że octavia jest przedłużona nieco ma ten bagażnik spory, więc tu może być podobnie. Z dugiej strony czy 10-20 litrów zrobi aż taką różnicę?
mike1
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Ford Focus

19 Gru 2013, 00:42

Vermin napisał(a):Jeśli chodzi o miejsce w środku to w BMW jest dużo wygodniej. Ale co do bagażnika to nie był bym taki pewny, W TEJ KONKURENCJI OCTAVIA TO MOCNY PRZECIWNIK. Chodzi rzecz jasna TYLKO I WYŁĄCZNIE O POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA. Resztą Octavia się nawet do BMW nie zbliża... Ale to jest raczej oczywiste .

Bez przesady to tylko 13l więcej na korzyść Octavii. :ok:
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2013, 01:15

KonradMB napisał(a):Bez przesady to tylko 13l więcej na korzyść Octavii. :ok:


Nie mówiłem że bagażnik Octavii jest na bank większy. Pisałem że W TEJ KWESTII Octavia to mocny przeciwnik i mogą być +/- bardzo zbliżone.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

19 Gru 2013, 06:56

Nie ma mowy, nie przesiadam sie z E46 na Octavię. Na inne też nie.

jiGsaw -> Miałem na myśli bagażnik. Wydaje mi sie, może błędnie, że octavia ma większy, a przynajmniej mniej "zabudowany".

Ogólnie to bardziej zależy na ładowności. Najlepiej jakby "próg" bagażnika był na równo z podłogą.
qasu123
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Gru 2013, 08:19

Kup już sobie lepiej tą Omegę albo Passata. Naprawdę nie odczujesz specjalnej różnicy w bagażniku między E46, a Octavią, mimo że w Octavii sam bagażnik może być ciut większy. A może lepiej jakiś mały dostawczak typu berlingo/partner, VW Caddy itp.?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW