Duże wymagania - mały budżet? Czyli wszystko i nic do 30 tys pln

14 Lis 2018, 23:31

Witam. Powoli przymierzam się do zmiany swojego golfa 4 na coś innego. Od kilku miesięcy przeglądam auta i nie mogę się zdecydować co wybrać... Budżet jakim dysponuje to 30 tysięcy pln plus minus te 5 tysiecy w rezerwie. Fajnie by bylo dostać coś do 25 tysięcy i nawet włożyć te 5 na start ale do rzeczy...

Ile jeżdżę? Głownie miasto codziennie i raz/max dwa razy w tygodniu trasa 60-70km w jedną stronę. W przeciągu 4 lat golfem zrobiłem 50 tysięcy wiec diesel u mnie raczej nie na miejscu.

Jakiego auta szukam?
Generalnie sedan lub jakieś sportowe coupe jeśli nie będzie ciekawego sedana w tych pieniądzach.

Wymagania? Dosyć duże i obawiam sie, że za duże... Jednak od auta oczekuje:
1. komfortu i dobrego wyciszenia tak, żeby jechaś sobie spokojnie autostradą i nie czuć tej prędkości (jechałem e60 i pod tym względem mega się sprawdza oraz skodą superb 2 i tu już troszkę gorzej ale i tak akceptowalnie)
2. Dużo elektroniki w środku tj. nawigacja, czujniki parkowania, opcjonalnie webasto, podgrzewane fotele, lusterka - wiadomo. Komputerek pokładowy - ogólnie naszpikowanie elektroniki w e60 strasznie na plus dla mnie (wiadomo jak się popsuje to koszta), pompowane fotele jak w e60
3. Mocny silnik do zagazowania - mocny tj. osiągi jak 530i w e60 lub zbliżone
4. Kolor opcjonalnie biała perła lub czerń

Jakie auta przeglądałem?
1. BMW e60 jednak cięzko znaleźć rozsądny, zadbany egzemplarz w tym przedziale cenowym z takim wyposażeniem, ewentualnie silnik 525 i jak na razie to auto jest nr1 dla mnie
2. Alfa Romeo 159/Brera najpiękniejsze auto wewnątrz i zewnątrz, czuc duszę i chęć jazdy tym autem jednak tutaj tylko diesel... Benzyniaki albo za dużo palą ze względu na brak instalacji lgp
3. Audi A6 C6 podobna sytuacja jak z BMW e60 ciężko o cokolwiek nie uśmierconego... + nie przekonuje mnie moc 2.4 z lpg. No i buda gabarytowo trochę za duża
4. Opel Insignia A - autko jak najbardziej na + jednak nie wiem nic o dostępności LPG do tych silników oraz komforcie jazdy bo słyszałem że wyciszenie jednak przy 130-140 już daje się we znaki. Kiedyś dla mnie auto nr 1
5. Mercedes Benz w 211 - odrzucają kosmiczne przebiegi, diesel i środek taki już troszkę wiekowy
6. BMW e90 fajne, mniejsze od e60 autko, wiadome komfort gorszy niz e60 jednak do zaakceptowania. Ciężko znaleźć wersję z komputerem, full fotelami itd.
7. BMW e92 sylwetka obłędna jednak bardzo ciężko z tym budżetem
8. VW Scirocco 2.0t bardzo pozytywne auto jak dla mnie, spalanie aż tak nie zabija, dobre osiągi tylko wnętrze mnie nie przekonuje oraz prosiłbym kogoś żeby się wypowiedział na temat komfortu tego auta. Jednak wydaje mi się, że auto dobre do zabawy przez 2-3 tygodnie a a później więćej nie będzie miało nic do zaoferowania. Podobnie jak z Golfem V GTI zmiana 4 na 5 GTI to raczej pchanie się w to samo wnętrze ale z mocniejszym silnikiem.

Jakie auta w ogóle do mnie nie przemawiają?
1. Volvo s40,60,80 nie podoba mi się wnętrze
2. Laguny i Citroeny sytuacja jak wyżej
3. Audi a4 z wyjątkiem b8 ale to nie ten budżet już + diesel
4. Wszystkie typowe auta typu corsy, vectry, passaty

Na chwilę obecną to by było wszystko. Nie wiem czy w tym budżecie zmieszcze się z moimi wymaganiami oraz czy rozsądnie jest się pchać w BMW/Audi wyższej klasy.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje innych aut to chętnie sprawdzę + proszę o porady co wybrać. Pozdrawiam
Xesty109
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Lis 2018, 10:36

Ogólnie to zejdź na ziemię z wymaganiami. Wejdź sobiena profil złomnika na facebooku i poczytaj najnowszy artykuł o BMW E60.

Możesz kupić E60 w kwocie do 30 tys., bo jest dużo takich ogłoszeń, ale w tym aucie będzie COŚ do zrobienia. Tylko, że w BMW te coś może kosztować 5-10 tys. Samo LPG do 6-cyl.to min.4 tys. zl. Opony w standardowym rozmiarze to 2 tys.zl.

Co możesz REALNIE kupić za 25 tys.?
Polecam starsze generacje BMW - E39 lub E38. Poza tym:
Audi A4B6 3.0
Honda Accord VII 2.4
Ford Mondeo Mk3 ST220
Mercedes W203 C320
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lis 2018, 11:22

No i te propozycje od Ossy to chyba wszystko...

Odrzuciłeś całą gamę Volvo, gdzie mają bardzo dobre silniki (benzyny R5 z turbo) i komfort. Laguna III z 2.0T też by spełniła wymagania poza bajerami zbędnymi w aucie robiącym 10 kkm rocznie (ta elektronika i fotele... po tylu latach i tak połowa nie działa już). C5 na Hydro spełniłby komfort lepiej od E60, ale też jest ble.

Z BMW masz jeszcze E46, komfort mniejszy ale auto jednak młodsze, tylko to znowu kolejne E46 na drogach jakich pełno i wątpię że dorwiesz na wypasie bo to najtańszy model i Sebixy muszą to kupić.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Lis 2018, 11:30

Ossy napisał(a):Wejdź sobiena profil złomnika na facebooku i poczytaj najnowszy artykuł o BMW E60.
ew na autoblog

Z podanych w pierwszym poście propozycji, podpunkty 7 i 8 zdecydowanie poza budżetem (zwłaszcza, jeśli bierzemy pod uwagę 25k + pakiet startowy).

Dorzucam coś bardziej ori, czyli Subaru Legacy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lis 2018, 19:51

A ja zadam inne pytanie, ile jestes w stanie wydac miesiecznie na utrzymanie auta nie liczac paliwa?
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lis 2018, 20:11

Ossy napisał(a):Audi A4B6 3.0


Ale przy tej opcji silnikowej można zwątpić w motoryzację :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lis 2018, 02:59

Xesty109 napisał(a):Jakie auta w ogóle do mnie nie przemawiają?
1. Volvo s40,60,80 nie podoba mi się wnętrze
2. Laguny i Citroeny sytuacja jak wyżej
3. Audi a4 z wyjątkiem b8 ale to nie ten budżet już + diesel
4. Wszystkie typowe auta typu corsy, vectry, passaty

To E90, C6, Insignia są jakieś nietypowe? Pełno tego na ulicach.

Mondeo IV 2.5T powinno spełniać wymagania, ale pewnie zbyt "typowe".
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi