30/50tys, budżet a wymagania

17 Sie 2023, 15:45

Witam,
Chcę zmienić obecne auto, mam budżet 30-50tys. Podaję taką rozbieżność, bo jeśli przy moich wymaganiach znajdę coś w tym dolnym pułapie to przy tym zostanę.
Typ auta: hatchback/liftback/sedan
Typ silnika: benzyna (docelowo będę zakładał lpg), może być również coś z v6, turbo, moc powyżej 180KM.
Typ skrzyni: automatyczna (ze względu na problemy z kolanem, jestem w stanie odpuścić ten wariant, jeśli jakoś mocno będzie ograniczał wybór)
Tryb jazdy: dziennie pokonuję 40-50km po mieście, raz w miesiącu trasa. Rocznie około 12 000km.
Zależy mi na przestrzeni w aucie, z sedanów jakim jest Laguna III miałem trochę za ciasno. A najlepiej, aby to był liftback. Nie mam swojego typu auta, obecnie jeżdżę Vectrą C 2.0T zrobioną na 200KM.
mortuna
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Sie 2023, 17:27

mortuna napisał(a):jestem w stanie odpuścić ten wariant, jeśli jakoś mocno będzie ograniczał wybór


Tutaj każde z twoich wymagań mocno ogranicza wybór.....chcąc mieć liftbacka, większą moc, dobry automat i możliwość montażu lpg.....na rynku zostaje jedno auto - właśnie laguna a jeśli odpada przez wielkość to będziesz musiał się godzić na kompromisy. Jeśli rezygnujesz z automatu to jest mondeo 2.5T
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sie 2023, 11:00

Spróbuję w tym tyg udać się na oględziny Mondeo, widzę jeden egzemplarz (akurat najdroższy z aktualnych ofert 2.5T) niedaleko mnie.
Z czego mogę zrezygnować, abyśmy mogli rozmawiać o automacie i silniku pod lpg?
mortuna
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Sie 2023, 13:00

jeżeli ford i skrzynia typu powershift to od razu lepiej szukać innego samochodu albo mieć na uwadze naprawę takiej skrzyni, czyli mieć w zanadrzu dodatkowe 10 000 zł w razie W i nie narzekać później jakbyś kupił i sie zepsuło, czyli NIe jak oddać auto sprzedawcy bo się zepsuło, tylko wiedzeć że skrzynia jest awaryjna i może ulec uszkodzeniu.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Sie 2023, 19:23

mondeo 2.5t było tylko w manualu

mortuna napisał(a):Z czego mogę zrezygnować, abyśmy mogli rozmawiać o automacie i silniku pod lpg?


Z rozsądnych kosztów utrzymania auta jako całości, szczególnie związanych z możliwymi awariami skrzyni :mrgreen:
Bo patrząc na temat realnie to na rynku masz
a6c6 2.4
bmw e60
mercedesa e
accorda
insignię
volvo s80
starego lexusa gs
no i lagunę
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Sie 2023, 08:08

Przy tych typach po zmianie auta autor tematu nie odczuje jakiejś kolosalnej różnicy między tym czy m jeździ....no może poza vlovo czy mercem.
no chyba że tą vetre C ma kompletnie zajechaną.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

21 Sie 2023, 17:06

Nie wspominałem o 2.5T Mondeo w automacie.
Z tych wszystkich zainteresowałem się Mercedesem E klasą, S80, 'starym lexusem gs'
Na jakie silniki i generacje przy tym budżecie zwrócić uwagę?
mortuna
Nowicjusz
 
Posty: 3