Mazda 3 vs Seat Leon vs ? budzet 40/50tys.

23 Kwi 2017, 01:03

Witam, planuje kupic samochod niezbyt duzy, gabarytowo odpowiadaja mi tak jak w tytule mazda 3 czy seat leon. Jezdzilem 2 lata mazda 6 z 2004 roku, samochod prowadzilo mi sie swietnie stad zainteresowalem sie mlodsza mazda 3, tyle ze w gre wchodzi tylko 3 wersja tego modelu, wczesniejsze kompletnie mi sie nie podobaja wizualnie. Podobna sprawa ma sie z Leonem.

Czego oczekuje? Pomijajac oczywistosci typu niezawodnosc czy niskie spalanie to przede wszytskim musi byc to dobry silnik benzynowy. Diesel czy gaz nie wchodza w gre. Samochodem bede jezdzil za granice, ale to w sumie nie ma znaczenia.
Ja osobiscie blizej jestem mazdy, ze wzgledu ze znam te marke, z wielkim zalem zegnalem sie z poprzednia, poza tym, z tego co wyczytalem to mazdowskie benzynowe silniki sa swietne. Jesli chodzi o leona to w moim budzecie moglbym pozwolic sobie na silnik 1.2 tsi, ewentualnie 1.4tsi, a opinie o tych silnikach sa bardzo rozne. Szczerze mowiac boje sie troche awaryjnosci tych malych silnikow.

Licze na jakies porady, moze zainteresowac sie czyms innym? Na pewno musi byc te przynajmniej 110/120 KM. Moja wczesniejsza madzia to byl 2,0 diesel 121KM i przynajmniej podobna moc chcialbym w nowym samochodzie. Preferuje manualna skrzynie biegów.
Aha, ople i samochody francuskie odpadaja :)
Pozdrawiam
katalonczyk
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 27 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: była mazda6

23 Kwi 2017, 02:27

Od siebie Leona polecam. Szczególnie w wersji FR :). Z awaryjnością jest już chyba lepiej, sam znam auto z silnikiem 1.4 TSI, które pomimo iż ma kilku kierowców całkowicie bezawaryjnie pokonało 77k km. Jak Leon to poleciłbym w ramach programu DasWeltAuto. Co do Mazdy nie wypowiem się, bo nie znam auta. Jak kupowałem Leona to nawet nie zachodziłem do ich salonu z uwagi na wysokie ceny i brak rabatów.
Od siebie jeszcze dorzuciłbym Forda Focusa z silnikiem 1.0 lub 1.6 EcoBoost oraz Hondę Civic 1.8 V-TEC. Chociaż w przypadku Hondy będziesz dość mocno rozczarowany dynamiką w porównaniu do Leona 1.4 TSI 125 KM.
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

23 Kwi 2017, 09:12

katalonczyk napisał(a):Czego oczekuje? Pomijajac oczywistosci typu niezawodnosc czy niskie spalanie to przede wszytskim musi byc to dobry silnik benzynowy.


katalonczyk napisał(a):opinie o tych silnikach sa bardzo rozne. Szczerze mowiac boje sie troche awaryjnosci tych malych silnikow.
BARDZO RÓŻNE? Chyba kpisz? Przecież cały internet jest zawalony szambem TSI i pytaniami co robić z takim a siakim objawem.

Niezawodność i stwierdzenie "dobry silnik benzynowy". Oba te terminy nie idą w parze z TSI. Chyba że godzisz się z możliwością remontu lub wymiany silnika za 7-12tys w ciągu 3-5 lat.

Po co brać na klatę takie ryzyko?
Bierz mazdę. TSI mówimy stanowcze nie.
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Kwi 2017, 09:50

no niby od 2012 roku te silniki zostaly dopracowane i czesc ludzi chwali, ale tak jak juz pisalem, boje sie troche tych silnikow i zdecydowanie blizej mi do stabilnosci mazdy
katalonczyk
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 27 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: była mazda6

23 Kwi 2017, 10:00

Ponoć??? A kto tak mówi? Grupa VW? Rozumiem że wierzysz im tak samo jak #dieselgate?

Mówią tak bo muszą, bo dostali po kieszeni.

To jest Twoja kasa i decydujesz Ty. Tylko po co szukać sobie problemu? Ja tylko piszę że TSI są z**bane i są na to dowody w postaci dziesiątek tysięcy niezadowolonych klientów i zepsutych silników. Jaką masz gwarancję że są teraz naprawione? Jakie masz na to dowody? Bo reklamy grupy VW tak mówią?
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Kwi 2017, 10:09

spokojnie, bez stresu :) czytam tylko opinie kierowcow. Po to tez zalozylem temat na tym forum zeby wybrac najlepsza opcje zakupu. WYdaje jak dla mnie sporo kasy, a samochod chcialbym na dobrych kilka lat. I jeszcze raz powotorze, moim zdecydowanym faworytem jest Mazda, swietne silniki + znam te marke, 6 swietnie mi sie prowadzilo. Leon wizualnie jest swietny, tylko wlasnie ta niewiadoma z silnikami..
katalonczyk
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 27 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: była mazda6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda i 35 lat prototypu Furgonet
    Początek lat 80. to prawdziwy wysyp niewielkich konstrukcji o charakterze użytkowym, opartych o technikę popularnych modeli aut kompaktowych, a nawet miejskich. Budowa takiej odmiany już nie obniżała prestiżu wersji podstawowej, ...

23 Kwi 2017, 10:17

katalonczyk napisał(a):Leon wizualnie jest swietny, tylko wlasnie ta niewiadoma z silnikami..

też mi się podobał bardzo ale potem do niego wsiałem :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2017, 10:21

dzida napisał(a):
katalonczyk napisał(a):Leon wizualnie jest swietny, tylko wlasnie ta niewiadoma z silnikami..

też mi się podobał bardzo ale potem do niego wsiałem :)
Popieram, niby to Skoda ma być budżetową marką VW, a jak się okazuje, SEAT jest DACIĄ grupy VW.

Tu nie chodzi o stres. Tylko o to jak grupa VW traktuje klientów. Sam kiedyś chciałem kupić od nich pojazd. Niestety TSI mi to uniemożliwiło, bo gó*na nie chce. A samo ich podejście do klientów ws dieselgate, pokazuje jak traktują klienta na gwarancji.

To są twarde fakty. Możesz iść z nimi śmiało do salonu grupy VW i zapytać jak się do tego odniosą to nabiorą wody w usta, ale konkretów zero. Nie ma żadnych faktów/danych, ani nawet obiektywnych przesłanek co do rzeczywistej poprawy silników TSI. Tylko oficjalne zapewnienia "będzie dobrze, a jak nie to gwarancja".

Chciałeś opinii - to masz. Przynajmniej moją (popartą zalewem szamba wylanego na TSI w całym internecie). Oczywiście nie musisz jej brać pod uwagę, w końcu to Ty wydajesz pieniądze i decyzja nalezy do Ciebie

EDIT:
@dzida:
Czy ja wiem czy to hejt, po prostu opinia, w końcu każdy ma własną. No ale niech będzie że wylewam hejt, a robię to bo:
1) Zaistniała taka potrzeba (autor pyta o konkretne pojazdy)
2) To prawda, ona zawsze się broni.
Ostatnio edytowany przez voidcall, 23 Kwi 2017, 10:32, edytowano w sumie 1 raz
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Kwi 2017, 10:25

voidcall w kilku tematach wylałeś pełno hejtu na TSI ale to nam doświadczonym starym użytkownikom się oberwie (że tylko my wylewamy pomyje, nic nie chwalimy i to forum jest zagłębiem hejterów) :(

Mam to w D :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2017, 10:35

to juz mi chyba zupelnie wybiliscie silniki VW z glowy.
No dobra, leon odpada, zostaje mazda 3, moze jeszcze cos innego jest wartego uwagi w tym budzecie?

A, i co mysliscie o mazdzie z silnikiem benzynowym 2,0 120KM? Duzo gorszy od 2,0 165KM?
katalonczyk
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 27 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: była mazda6

23 Kwi 2017, 10:41

To chyba to samo, a różnią się osiągami (kwestia czy Ci wystarczy)

A co powiesz na Alfę Romeo Gulietta?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2017, 10:51

A, i co mysliscie o mazdzie z silnikiem benzynowym 2,0 120KM?


Fajnie jedzie od dołu i spalanie też fajne. We wnętrzu nie za głośno
Mocniejszym nie jeździłem, kiedy kupowałem mazdę nie był dostępny w sedanie a tylko on mnie interesował
Ogólnie to jeździłem tym autem ponad pół roku (nowy) i nie powiem złego słowa. Ciężko było znaleźć coś fajniejszego jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Kwi 2017, 10:59

na szybko sprawdzilem kilka ogloszen z ta alfa i wizualnie nie jest zla ale praktycznie nic o tym samochodzie nie wiem. Swoja droga zaskoczyles mnie ta propozycja, stereotyp mowi, ze Alfy sa mega awaryjne. No i tez w podobnej cenie, chyba jednak madzie mozna dorwac mlodsza, ale to tak na 1 rzut oka

@Invi
a jak z dynamicznoscia?
Ostatnio edytowany przez katalonczyk, 23 Kwi 2017, 11:02, edytowano w sumie 1 raz
katalonczyk
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 27 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: była mazda6

23 Kwi 2017, 11:00

Do AR masz jeszcze lancię deltę i fiata bravo. Technicznie wszystkie są identyczne tylko blacha inaczej wygięta
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Kwi 2017, 11:03

dzida napisał(a):też mi się podobał bardzo ale potem do niego wsiałem :)


Po lifcie pod względem jakości wnętrza to bardzo przyzwoity samochód :ok:
Przedliftowy podczas jazdy testowej wydawał różne dźwięki na nierównościach i z tego powodu go skreśliłem.
No ale budżet za mały na nowego Leona, a w używane TSI się nie pakuj, bo może być różnie.
Mazda 3 to według mnie bardzo kiepsko wykonane i głośne auto z mułowatym silnikiem (jeździłem mocniejszą wersją 2.0), no ale co kto lubi :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna