Dylemat: który wybrać?? Co radzicie?

12 Kwi 2008, 13:10

Tu masz info na co zwrócić uwage

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080219/ZAKIEROWNICA/776458491

A Getz to bardzo udane autko , można go polecać innym , oczywiście mając na uwadze - segment - w którym występuje . Największym mankamentem dla mnie jest wentylacja , latem , bez atermicznych szyb , aby się nie "ugotować" muszę uchylać przednią szybę.
Swietne autko, Hyundai zrobil duzy postep. Jeden z wiekszych samochodow w klasie (2500 mm rozstaw osi), dynamiczny silnik, nienajgorsze zawieszenie, bardzo dobre osiagi, zwl. przy wyprzedzaniu
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 13:15

Jest sens zakładanie gazu do tego auta? Mój znajomy kupił niedawno ten samochód (chociaż mówił o aucie rodzinnym, no ale.) i chce koniecznie zakładac gaz gdyż twierdzi, że taniej go wyniesie to. Dla mnie osoboscie jest to dziwne ale ludzie potrafią na wszystkim oszczędzać.
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 13:20

Ja bym niezakładał a wogóle to teraz jest gorzej bo samochody z instalacją LPG niemają wstepu do dużych miast w Europie i w POlsce są zakazy w podziemnych garażach, że niemożna takimi samochodami wjeźdżać
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 13:21

Tak samo twierdzę ale on uważa, że robi słusznie i że oszczędzi na tym. Poza tym przy instalacji gazowej samochód traci swoją moc, prawda?
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 13:24

TAk traci gdzieś 15% mocy
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 13:26

A jak to jest w przypadku benzyny i diesla? Benzynowe lepsze od dieslowych silników?
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 16:59

Benzyniaki są tańsze zarówno w kupnie, jak i w przyszłych naprawach. Poważne naprawy w dieslach są naprawdę bardzo kosztowne.

Dieslem zrobisz więcej kilometrów, bo jest bardziej wytrzymały, chociaż z tymi nowoczesnymi dieslami to nie jest taka oczywista sprawa. Kiedyś diesle były mułowate, ale za można nimi było robić milion kilometrów. Obecnie silniki wysokoprężne nie mogą się poszczycić takimi parametrami. Są za bardzo wysilone.

No i jazda w benzynie i dieslu jednak się różni.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

12 Kwi 2008, 17:11

Benzyna wyciągnie ci do więcej obrotów a diselek nie. I teraz podobno cena benzyny ma zostać w miejscu, a pujść cena oleju napędowego, bo w Europie jest teraz zapotrzebowanie na olej napędowy, a bezyny jest nadprodukcja dlatego coraz mniej opłaca się kupowac diesla;]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 17:14

Mimo, że coraz mniej to i tak ludzie nadal zastanawiają się nad kupowaniem samochodów w dieslu. Waszym zdaniem lepiej kupowac jednak w benzynie? No i oczywiście potem ładować w niego 98 niż 95 ?
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 17:14

Mimo, że coraz mniej to i tak ludzie nadal zastanawiają się nad kupowaniem samochodów w dieslu. Waszym zdaniem lepiej kupowac jednak w benzynie? No i oczywiście potem ładować w niego 98 niż 95 ?
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 18:14

tak

jak dla mnie lepiej jest kupowac benzyne niż diesla i wlewać 98
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań