Dylemat: który wybrać?? Co radzicie?

09 Kwi 2008, 22:52

Tu się zgodzić nie mogę, że lepsze jest zawieszenie twarde na nasze drogi. Nie mówię, że idealne jest też przesadnie miękkie. Najlepiej coś pośrodku. Poza tym co do Volvo to jeżeli chodzi o model po 2004r to faktycznie wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek model wcześniejszy nie jest już tak ładny. Tak czy inaczej polecam Mazdę. Polecam również tą lekturę:
http://infobot.pl/r/pYC
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

10 Kwi 2008, 14:31

Witam;]

MOże coś większego??

Peugeot 607
[link do oferty na Allegro wygasł]

OPEL VECTRA
[link do oferty na Allegro wygasł]

JAGUAR S-Type [link do oferty na Allegro wygasł]

FIAT CROMA
[link do oferty na Allegro wygasł]

V50
[link do oferty na Allegro wygasł]

TOYOTA AVENSIS
[link do oferty na Allegro wygasł]

Audi i Mazdy ci nieproponuje bo widzie, że zrobili to koledzy
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

10 Kwi 2008, 20:40

Powiem tak: Peugeot odpada ze względu chyba jedynie na złą opinie wsród ludzi. Jakoś te francuskie samochody nie zostały zaaklimatyzowane w Polsce. Mercedes...szczerze.... nie podoba mi się:) poza tym nie chcę kombi. Rozważam jedynie kupno samochodu w sedanie. Honda Accord... chętnie ale sedan:) Volvo owszem ale w nowej pace, że pozwole sobie tak to wyrazić. Opel yyy... oglądałem w jednym z programów (nazwy nie będę wymieniać), że jedynie co Opel posiada to szybkość reszta daje wiele do życzenia. Teraz zastanawiam się właśnie nad tą Mazdą, którą wielokrotny komentator tego postu proponuje. Chociaz nie ukrywam, że nadal chodzi mi po głowie Vovlo (ale to w nowej pace) jak i Ford Mondeo ( chociaż boję się właśnie tego zawieszenia, podobno wadliwe). Co do Hondy ... ciężko znaleźć taka do 50 tys. A Mazda... dobra i wydaje mi się, że problemu ze znalezieniem nie będzie.

Pozdrawiam.

PS. Jak to jest z zawieszeniem? Któro lepiej reaguje na nasze drogi? Aha i czy gdybym kupował Mazde to czy każda jest wyposażona w Comon Ril?
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

10 Kwi 2008, 21:02

Czyli co zostaje Mazda, Accord, V40 i Mondeo??

No to I będzie Mazda:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Teraz Accord;] Da się znaleźć za tą cenę

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


V40

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

i to nieszczęsne Mondeo

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

11 Kwi 2008, 06:42

Nieszczęsne? Zawieszenie, prawda? Powinienem zrezygnować z kupna Forda? A z tych wszystkich samochdów Mazda będzie najcichsza? Bo ma to CR, cz tak? Czy to tylko w wybranych modelach lub rocznikach?

Pozdrawiam.
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

11 Kwi 2008, 09:29

Z tym Accordem to bym tak nie szalał. To co było podane to silniki benzynowe, dwulitrówki 155 KM swoje spalą.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

11 Kwi 2008, 09:36

Myślę, że ten artykuł powinien rozwiać większość Twoich wątpliwości:
http://www.motonews.pl/mazda/news-461-m ... liska.html
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

11 Kwi 2008, 12:06

MAzda jest najmniej awaryjna Accord ma dynamiczne silniki a Volvo jest super bezpieczne więc wybież co uważasz
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 07:39

Raczej jestem już przekonany co do Mazdy:) Z tego co patrzyłem na allegro np. myślę, że nie będę miał problemu by znaleźć Mazde do 50 tys. Rocznik 2005 kosztuje ponad 40 tys. więc jest nawet nieźle. Szkoda, że Hondy są takie drogie:( bo samochód nie powiem, imponuje wyglądem i swoimi możliwościami. A jak to jest z przyszpieszeniem Mazdy? Ile wyciąga najwięcej? Taki Clio ( z salonu) mu nie podskoczy, nie?:):D:P


Pozdrawiam
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 08:02

Osiągi Mazdy:

Silnik 2.0 141koni do setki w 9,7 V-MAx 206km/h;]

Napewno Clio jest wolniejsze;] No chyba, że taki silnik jaki ja mam;P to wtedy są równe
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 08:05

Przeważnie można natrafić na slinik 2,0? czym większy tym lepsze przyśpieszenie, prawda?

Mój chrześniak ma Clio, dał za nie 50 tys. więc wątpie by miał taki silnik niż Ty:)
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 09:49

Mam jeszcze pytanie, które z tych aut, o które pytałem jest najszybsze i najcichsze? I jeszcze ... macie może jakies inne propozycje do co kupna samochodu do 50 tys. ale nie starsze niż 2003 rok.

Pozdrawiam serdecznie.
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33

12 Kwi 2008, 11:28

Wiesz za 50 tys. zł wybór samochodu jest łatwy i trudny zarazem. Łatwy bo możesz sobie przebierać w ofertach - trudny, bo to już duże pieniądze i chciałoby się coś już naprawdę solidnego i nie można się zdecydować.

Ty sam w pierwszym poście określiłeś się jakiego typu auta szukasz. Diesel, podchodzący pod limuzynę, klasa średnia. Np. w przypadku Accorda ta cena to kompletne minimum. Można takie auto kupić, ale w benzynie i będzie to jedno z tańszych egzemplarzy.

Możesz też popatrzeć na auta klasy C lub średniej niższej które za te pieniądze powinny być w dobrym stanie.

Np. Ford Focus II 1.8 | 35 tys. km | 2006 rok (rejestracja końcówka 2007)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ford Focus II 1.6 TDCi (110 KM) | 26 tys. km | 2006 rok
[link do oferty na Allegro wygasł]

Opel Astra III 1.9 CDTI (120 KM) | 29 tys. km | 2005 rok
[link do oferty na Allegro wygasł]
Opel Astra III 1.9 CDTI (120 KM) | 28 tys. km | 2006 rok
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Opel Vectra C 1.9 CDTI (150 KM) | 55 tys. km | 2005 rok
[link do oferty na Allegro wygasł]
Opel Vectra C 2.2 DTI (125 KM) | 93 tys. km | 2004 rok
[link do oferty na Allegro wygasł]
Opel Signum 3.0 DCI (180 KM) | 112 tys. km | 2004 rok
[link do oferty na Allegro wygasł]
Opel Signum 1.9 CDTI (pewnie 150 KM) | 48 tys. km | 2005 rok
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Do tego dochodzi jeszcze Seat Leon II, Skoda Octavia (z przodu wyglądająca jak kiedyś Superb), czy Toyota Corolla IX.

Ale to już zależy czego Ty oczekujesz od auta.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

12 Kwi 2008, 11:36

Najszybszy jest Accord a Mazda najcichsza;]

Do 50tys to jeszcze z tej klasy

Volvo V50
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

BMW 3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Vectra
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jaguar X-Type
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Honda Accord
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Avensis
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

co ty na te samochody?
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2008, 12:51

Czego oczekuje od samochodu? Chciałby by był w miare nowy nie starszy niż rocznik 2003. Jego wygląd również jest dla mnie ważny dlatego np: pytałem o Volvo. No i szybkość, cichość pracy to jest to na co najbardziej swaracam uwagę. Z tego co mi tutaj radziliście moim wymaganiom i funduszom odpowiada Mazda. Honda oczywiście też by sie pewnie znalazła ale w benzynie bądź w kombi co nie wchodzi w grę. Dlatego chyba zdecyduję się na tą Mazdę, raczej już jestem zdecydowany. A powiedźcie mi na co zwracać najbardziej uwagę przy kupnie?

Aha i ... to już tak poza tym tematem. Co powiecie o Hyundai Getz rocznik 2003 benzyna ( będzie przerabiany na gaz ).

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za waszą aktywność na tym forum. Co fachowcy to fachowcy:)
n4
Nowicjusz
 
Posty: 33