Dylemat Prosze o Dobre Rady

Dylemat Prosze o Dobre Rady

07 Kwi 2009, 17:35

Witam
Mam dylemat miedzy 2 autami :( ^^

1. Audi A3 1.9 Tdi
2. BMW 523i automat i przerobic go na Gaz

Miedzy tymi autami sie zastanawiam i nie wiem czy wziasc :(
Robie na miesiac 1500 km

Mial ktos moze juz Auto na Gaz jak to jest i czy silnik to glugo wyczyma jak kupie auto do 125 tys km oplaca sie gaz tam jeszcze wlozyc ?? bedzie on Wiecej palic gazu ?? i bedzie jakis ubytek Mocy ???

Dziekuje z Gory za Odp
LsK^mp3
Nowicjusz

Re: Dylemat Prosze o Dobre Rady

07 Kwi 2009, 18:55

Zależy gdzie i ile będziesz jeździć bo jak mało to diesla nie opłaci ci się kupować.
Poza tym ja i tak mimo iż mniejsze wziąłbym A3 TDI ponieważ nie stać mnie na utrzymanie takiego BMW.
Mówcie co chcecie ale ona mało palić nie będzie i to jeszcze z automatem...
Silnik mocniejszy ale co z tego jak w Polsce nie ma dróg żeby to wykorzystywać.
stasiowski121

07 Kwi 2009, 19:01

na 1500 km rocznie opłaca się brać diesla , nie lubię zakładać gazu , jeszcze do takich wielkich "luksusowych" fur , w dodatku w automacie .. to trochę bezsensu , nie stać cie na utrzymanie takiego wozu - nie kupuj , możesz sobie tylko problemów narobić

lepiej weź to audi i będziesz zadowolony :wink:
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika

07 Kwi 2009, 20:15

tez tak wlasnie myslalem ze z Instalacja moga byc tylko problemy ale koledzy mowia ze nigdy nie mieli problemow a BMW to Ladna Limuzyna :)
Dziekuje za Rade
LsK^mp3
Nowicjusz

07 Kwi 2009, 20:59

marcinx26 napisał(a):na 1500 km rocznie opłaca się brać diesla , nie lubię zakładać gazu , jeszcze do takich wielkich "luksusowych" fur , w dodatku w automacie .. to trochę bezsensu , nie stać cie na utrzymanie takiego wozu - nie kupuj , możesz sobie tylko problemów narobić

lepiej weź to audi i będziesz zadowolony :wink:

Owszem, głupio by wyglądała nowa A8 w benzynie na LPG, ale stare BMW 523i? Co to szkodzi? Właśnie do dużych silników opłaca się wsadzać LPG, bo spali owszem więcej, ale dużo tańszego paliwa. U mnie obecnie LPG po 1.75 zł, a benzyna po 3,82 zł. Spalanie ze 2 litry większe na LPG.
Duże auto to i z butlą nie ma problemu.

Do jakiego auta wsadzisz LPG? Do Seicento?

Ja nie mam marzeń, żeby koniecznie jeździć wypasioną furą, bo głupio bym się czuł podjeżdżając takim autem do roboty i wybrałbym A3, ale niektórzy lubują się w takich brykach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

07 Kwi 2009, 21:21

autor tematu nie napisał jaki rocznik tego BMW , napisał tylko przebieg do 125 tysięcy , więc nie jest to tanie stare auto :)
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...
    Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...

• Re: Dylemat Prosze o Dobre Rady

08 Kwi 2009, 07:30

marcinx26 napisał(a):autor tematu nie napisał jaki rocznik tego BMW , napisał tylko przebieg do 125 tysięcy , więc nie jest to tanie stare auto :)

Albo jest stare i tanie a przebieg ma 125tyś x 4 ;)
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

08 Kwi 2009, 11:07

523i to e39 bo starszych 523i nie ma po prostu - autor musi sobie odpowiedzieć na pytanie na czym tak naprawdę mu zależy w takim samochodzie, wnoszę że sam do końca nie wie czego od auta oczekuje bo Audi a3 tdi i e39 523i to strasznie duży rozstrzał - z jednej strony wielka limuzyna z dużą benzyna a z drugiej kompakt z dieselkiem ;) troszkę się sprecyzuj
    Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

08 Kwi 2009, 18:15

Panowie z tych 2 aut wybral bym chetnie E39 od 2000 rok ale boje sie ze nie bedzie mnie stac na uczymanie tego samochodu :(
    Wiec pomyslalem o Gazie :)
    Ale wiele czytalem o gazie juz i jeden pisze ze bez probelmu jazda a drugi ze tylko same klopoty :(
    I wiec zdecydowalem sie na audi A3 TDi od 2000 rok powut taki ze malo pali jest ekonomiczna a jak zaloze gaz to bede musial chyba od 4000 zl raczej liczyc za instalacje.
    Wiec nie wiem co mam teraz robic :(
    LsK^mp3
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005