Autko do 10 tys. proszę o rady.

25 Gru 2011, 19:03

Witam, nosze się z zamiarem sprzedania mojej Meganki i chęcią kupienia czegoś innego. Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na autko to 10 tys zł. Szukam samochodu ekonomicznego a zarazem zrywnego, myślę, że silniczek min. 1.5 :). Trasa 70% miasto 30%. Proszę o pomoc, rozważę każdą pomocną uwagę i propozycję :D.
=]
Ramiro
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Września

26 Gru 2011, 11:59

A wpadło Ci jakieś w oko ? podaj więcej kryteriów
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Gru 2011, 12:47

Hmm z francuzów tylko 307. Oprócz tego dużo dużo autek: Civic VI, Focus, Astra II, Ibiza II FL. Rozmyślam też poważnie nad samochodem z LPG :)
=]
Ramiro
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Września

26 Gru 2011, 13:37

najlepiej Fiat np Brawo
prapis
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Gru 2011, 19:33

Może skoda octavia ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

27 Gru 2011, 12:04

Skoncentrowałbym uwagę właśnie na Hondzie Civic VI. Bardzo zwrotne, zrywne i eleganckie auto ze sportowym zacięciem. Mowa tutaj oczywiście o wersji Hatchback, silniki 1.6 są praktycznie niezawodne, pomimo dużej mocy, spalanie takiego silnika jest w granicach dopuszczalnej normy. Części łatwo dostępne, w niskich przedziałach cenowych. Wyposażenie samochodu mówi samo za siebie. Stylowe nadwozie, które na przestrzeni lat nadal utrzymuje poziom. Znajomi posiadający właśnie Civic'a bardzo sobie chwalą możliwości tego samochodu, oraz wyżej wymienioną niezawodność. Problem może być tylko w kwestii blacharki i lakieru, częste występowanie ognisk rdzy przy nadkolach, progach itd.

Odnośnie pozostałych wymienionych przez Ciebie aut, uwagę przykuwa jeszcze Focus. Obawiam się że za kwotę 10tyś nie kupisz Peugeota 307 w dobrym stanie, jak już to rozbitego.

Czy w cenę samochodu wliczasz opłaty związane z jego zakupem?
- Na skrzyżowaniu niespodziewanie dostałem ataku daltonizmu.
Siwy600
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Miejscowość: Bielsko-Biała
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

28 Gru 2011, 14:40

Jeżeli samochód krajowy to 10 tys na sam samochód, a jeśli sprowadzony to w 10 tys chciałbym się zmieścić ze wszystkimi opłatami :).

Co do blacharki to właśnie jest problem w tym, że potrzebne jest autko, które przetrwa uroki pogody ponieważ czeka je postój pod chmurką...
=]
Ramiro
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Września

29 Gru 2011, 21:33

Sorki, że tak sie wcinam w temat, ale chciałbym sie dowiedzieć jak Civiki znoszą gaz? Bo słyszałem, że jak sie cos zepsuje to sie bd cały czas psuło.
dudus12345
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 59
Miejscowość: Małopolska

29 Gru 2011, 23:04

Mój brat jeździ Civic z 2000r., kupił go jakieś 5-6 lat temu i od razu założył gaz. Samochód do dnia dzisiejszego nie miał żadnej awarii dotyczącej gazu, ogólnie nie wiele w nim trzeba było robić, plus, że był dobrze eksploatowany i utrzymywany. Silnik 1.4 i gaz sekwencja (nie jakieś holenderskie badziewie;p)
Vattras
Początkujący
 
Posty: 103
Prawo jazdy: 19 03 2009

30 Gru 2011, 00:04

A może Astra II?
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

30 Gru 2011, 11:10

Tak jeszcze mi do głowy wpadł merc w202 fajne auto a do tego komfortowe ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)