Dynamiczny automat do 25 tys

11 Sie 2016, 11:33

Cześć, witam!

Poszukuję auta z mocniejszym silnikiem z automatem do 25 tys. Są to kryteria podstawowe. Następnie najlepiej gdyby to było kombi lub hatchback <na inne też się nie zamykam>. Kolejne kryterium to rodzaj paliwa. Skłaniałbym się tutaj ku benzynie która dobrze poradzi sobie z gazem. Do tej pory jeździłem dieslem ale przerażają mnie ceny napraw nowszych diesli więc chyba zostanę zdecyduję się na benzyne+lpg. Często poruszam się autostradami i ogólnie raczej mam dynamiczny styl jazdy więc zależy mi żeby dość komfortowo i w miare możliwości oszczędnie podróżować z prędkościami 180-200 km/h. Ważne też zeby to był automat co najmniej 5 biegowy bo wiadomo że jak będą 4 biegi to przy tych prędkościach będzie mało komfortowo i mało oszczędnie. Ważne żeby auto też było tanie w utrzymaniu.
Auta nad którymi się zastanawiałem:
1. Opel Astra H GTC - tylko że z informacji do których doszedłem automaty są tylko 4 biegowe.
2. saab 9-3 - nie wiem jak one z gazem działają i jak automaty ich
3. Honda Accord VII 2.0 156 km - też czytałem kiepskie recenzje na temat ich skrzyni i dynamiki.

Zapraszam do dyskusji
LukaszR
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.7 isuzu
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

11 Sie 2016, 12:12

Lexus IS/GS300 (nie, nie są drogie w eksploatacji)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Sie 2016, 14:48

a w nich przypadkiem nie siedzą 4 biegowe skrzynie ?
LukaszR
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.7 isuzu
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

11 Sie 2016, 20:46

Piątki
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy tempomat w samochodzie oszczędza paliwo?
    Używanie tempomatu może przyczynić się do oszczędności paliwa w pewnych okolicznościach, ale nie zawsze i o tym trzeba pamiętać. Jazda z wykorzystaniem tempomatu umożliwia utrzymanie stałej prędkości pojazdu, co pozwala na ...
    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...