Dzieciowóz do 10 tyś zł

Dzieciowóz do 10 tyś zł

12 Lut 2017, 11:58

Witam
Poszukuję dzieciowozu do 10 tyś zł czyt. van, minivan. Wiem, że ta kwota jest śmieszna ale na chwilę musi wystarczyć. Nasza rodzina to 2+2. Jesteśmy wysocy (ja mam190cm). Obecnie posiadamy Opla Astre G kombi. Niestety jest za mały. Żona za mną siedzi bokiem. Nie jestem wybredny. Ma być przestronny w środku i posiadać klimę oraz w miarę możliwości dobra blacha czyli żeby nie gnił, aha tylko benzyna ew. gaz. Wyszukałem parę modeli. Proszę o uwagi i wasze typy oraz opinie.
VW Sharan FL 2000-2001 1.8T ew 2.0 - raczej ciężko będzie w tej cenie
Opel Zafira 1999-2003 1.8
Xsara picasso - kompletnie nie jestem przekonany do tych wynalazków
Mazda Premacy 1.8
Renault Scenic 1 1.6 - bez przekonania jak w xsarze
Jeżeli macie inne typy albo uwagi to proszę odpisywać
Pozdrawiam
stingeros
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: brak :-(

Re: Dzieciowóz do 10 tyś zł

12 Lut 2017, 12:17

Sharan ok, jeśli będzie za drogi to masz alhambrę i forda galaxy
zafira ok, technicznie to samo co astra, którą już masz więc koszty utrzymania śmieszne
scenic i xsara też ok, nie masz się czego obawiać a kupisz młodsze i lepiej wyposażone auto
mazda również ok

Porozglądaj się za multiplą
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: .

Re: Dzieciowóz do 10 tyś zł

12 Lut 2017, 12:22

Alternatywą dla Sharana jest jeszcze Seat Alhambra i Ford Galaxy.

Trudno oceniać ze względu na Twoje preferencje. Rzadziłbym nie kierunkować się na dany model, a na to, co będzie dostępne na rynku w Twojej okolicy, jechać i sprawdzić stan oraz historię.

Jeśli wachlarz jest taki szeroki, to przed zakupem wsiądź do każdego z aut i przejedź się. Nie zawsze pewne kwestie pasują, np. Citroen ma podobno bardzo twarde sprzędło (istotne w szczególności, jeśli autem ma jeździć również kobieta), Sharan/Alhambra ma ciut bardziej sztywną tylną oś, a Scenic specyficzne wnętrze. Takie rzeczy warto już ocenić samemu, kierując się własnymi przekonaniami.

Co do silników, czy rozwiązań technicznych, to silniki w wymienionych autach nie mają jakiś większych problemów. Francuskie auta mają tylną oś. na tzw. "belce skrętnej". Trzeba zwrócić uwagę, czy koła nie stoją "okrakiem", bo to oznacza jej regenerację, a to ciut więcej roboty = koszty.
Profesjonalne sprawdzenie samochodu przed zakupem - www.autotesto.pl
Dla forumowiczów zniżka na usługi Autotesto - Zapytaj o szczegóły.
Autotesto
Rekomendowany Doradca
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...
    Land Cruiser 3.0 D-4D Powerboost Land Cruiser 3.0 D-4D Powerboost
    Land Cruiser 3.0 D-4D Powerboost rozwija moc 225 KM (o 35 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 500 Nm (w zakresie 1700-2800 obr./min., o 80 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...

•  
    • 54
      Felgi sportowe z oponami
      renault
      Men's Day 2009