Dźwięk tylko w głośnikach z tyłu w trybie AUX

27 Lis 2017, 00:15

Witam, zakupiłem ostatnimi czasy radio od znajomego marki Pioneer. Dokładny model to DEH-P2530R. Mam następujący problem: w trybie CD i Tuner wszystko działa prawidłowo, tj. głośniki grają zarówno z tyłu jak i z przodu, natomiast gdy używam trybu AUX by słuchać muzyki z telefonu dźwięk mam jedynie w głośnikach z tyłu.

Do przesyłu dźwięku używam kabla 2x cinch - jack 3.5

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Kabel natomiast podłączony jest do białego i czerwonego wyjścia z tyłu radia (te po lewej stronie na obrazku poniżej)
Zdjęcie

Ustawienie "FAD" w funkcjach audio jest na "0", jakiekolwiek zmiany nie dają żadnego efektu
Zasipiai
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 19 02 2017
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Punto SX
Silnik: 1.2 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Lis 2017, 22:06

możliwości są 3
Uszkodzony kabel
Uszkodzone któreś gniazdo
Niefabryczne źle podłączone głośniki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Lis 2017, 22:19

Dziękuję za odpowiedź. Kabel jest na pewno dobry, ponieważ sprawdzałem go u znajomego i wszystko jest w porządku. Jeśli głośniki miałyby być źle podłączone to dlaczego wszystko działa w trybie Tuner i CD jak powinno? (tj. wszystkie 4 głośniki - przód i tył). Pozostaje uszkodzenie gniazda, niestety nie wiem jak to sprawdzić :|
Wyczytałem w manualu, że wyjście czerwone i białe cinch to tzw. "Rear Output" używany niby do wzmacniaczy (?)
Ponadto, znalazłem także informacje o kablu typu Pioneer IP-BUS AUX, który z jednej strony ma kostkę, a z drugiej jacka 3.5 (mam wejście na taką kostkę, z tyłu radia) - pytanie tylko czy zakup takiego przewodu rozwiąże mój problem?
Zdjęcie
Zasipiai
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 19 02 2017
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Punto SX
Silnik: 1.2 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

28 Lis 2017, 08:53

Zasipiai napisał(a):Do przesyłu dźwięku używam kabla 2x cinch - jack 3.5
No i jak go podłączasz do Rear output to jest źle bo jest to wyjście przedwzmacniacza tędy wysyłasz dźwięk z radia. W drugą stronę to nie działa lub źle działa tak jak w twoim przypadku.

Zasipiai napisał(a):Ponadto, znalazłem także informacje o kablu typu Pioneer IP-BUS AUX, który z jednej strony ma kostkę, a z drugiej jacka 3.5 (mam wejście na taką kostkę, z tyłu radia) - pytanie tylko czy zakup takiego przewodu rozwiąże mój problem?
Myślę że tak po to jedyne miejsce gdzie można podłączyć w tym radiu zewnętrzne źródło przesyłające dźwięk do radia.

Reszta z tego co piszesz jest sprawna więc myślę że radio jestem sprawne w 100% :ok:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Lis 2017, 10:25

Ok, rozumiem. W takim razie tak jak przypuszczałem, tylko za pomocą tego kabla można rozwiązać problem z przesyłem. Dziękuję za pomoc, temat można zamknąć :)
Zasipiai
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 19 02 2017
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Punto SX
Silnik: 1.2 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

28 Lis 2017, 10:46

Kup kabel podłącz i daj znać czy wszystko ok wtedy zgłosimy temat do zamknięcia :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999