Brak dźwięku w głośnikach

Brak dźwięku w głośnikach

18 Kwi 2019, 10:27

Witam, od kilku dni posiadam nowy samochód Seat Leon 1. Auto zakupione na dojazd do pracy nic więcej. W samochodzie jest radio JVC Exad KD-AV7010 oraz 2 ekrany w zaglowkach i bardzo dużo kabli w bagażniku, nie posiada tapicerki tylko najwidoczniej ktoś chciał zrobić tego jeżdżącą dyskotekę. Radio ogólnie działa wysuwa się panel z ekranem itp ale nie słychać dźwięku ani żadnego szumu w głosnikach. Do radia wszystkie kostki się podpięte, ale dźwięku brak. Ekrany w zaglowkach też się nie włączają. I dużo kabli w bagażniku prawdopodobnie był tam kiedyś albo miał być jakiś wzmacniacz i subofer.

Chciałbym prosić o jakąś wskazówkę jak to uruchomić żeby coś grało.

Nie chodzi mi o wiejski tuning z audio że cały samochód skacze.
Fajnie by było uruchomić te ekrany w zaglowkach skoro już są włożone.
Michal33B
Nowicjusz

Re: Brak dźwięku w głośnikach

18 Kwi 2019, 10:51

Na początek sprawdź kable głośnikowe które idą z drzwi gdzie one wychodzą czy idą bezpośrednio do radia czy idą do bagażnika tam gdzie był kiedyś wzmacniacz i teraz są nie podłączone musisz to zlokalizować, następnie trzeba sprawdzić kable które wychodzą z radia czy idą również do bagażnika i tam się kończą? Być może wymagają one połączenia w bagażniku tak jak wspomniałeś. Z ekranami w zagłówkach będzie podobnie trzeba iść po kablach od nich i zobaczyć gdzie one się kończą być może nie są w ogóle nigdzie podłączone dlatego nie działają.

Jak już wszystko zlokalizujesz gdzie co jest to daj znać będziemy myśleć dalej :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

18 Kwi 2019, 11:21

Generalnie kilka kabli idzie właśnie bezpośrednio w drzwi uszczelkami więc raczej są to kable od głośników kilka grubszych to jakies chyba napięcie. I 2 czarne tak jakby od ekranów.

Czy da się to wszystko razem podłączyć bez kupowania wzmacniacza i innych rzeczy.

Ewentualnie najbardziej tanim kosztem
Michal33B
Nowicjusz

18 Kwi 2019, 11:49

Da się tylko musisz zlokalizować odpowiednie kable i dobrze je połączyć.

Musisz sprawdzić tylko czy kable głośnikowe z radia te które idą do bagażnika nie są ze złącz RCA w radiu bo to złącza nisko napięciowe typowo pod wzmacniacz i nie można do nich bezpośrednio podłączać głośników. W takim przypadku trzeba by było zmienić ich podłączenie w radiu.

Czyli najtaniej wyjdzie wykorzystać okablowanie które masz, ale jak jest to fajnie przygotowane wszystko pod wpięcie tylko wzmacniacza to może warto poszukać nawet jakiegoś używanego który będzie pasował i wszystko pospinać w całość? Decyzja należy oczywiście do Ciebie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

18 Kwi 2019, 12:01

Jeśli nawet bym szukał wzmacniacza żeby nie rozbierać pół samochodu, bo ktoś się juz widac natrudzil zeby je tam pociagnac. To jaki wzmacniacz musi być ile Watow? I musi być 4 kanałowy? Jeden kanał jedne drzwi ?

Spróbuje się tym zająć jak będę miał więcej czasu
Michal33B
Nowicjusz

19 Kwi 2019, 22:08

Cichy77 napisał(a):Musisz sprawdzić tylko czy kable głośnikowe z radia te które idą do bagażnika nie są ze złącz RCA w radiu

Dokładnie - jeżeli kiedyś był w bagażniku wzmacniacz, to z radia nie pójdą kable do głośników, tylko pójdą kable sygnałowe z RCA, które podpina się pod wzmacniacz. Kabli z głośników szukałbym raczej właśnie w bagażniku, bo do głośników kable muszą iść ze wzmacniacza.
Najprościej w tej plątaninie kabli byłoby rozebrać tapicerkę drzwi i sprawdzić jakie kable idą do tych głośników i takich szukać w bagażniku.
Warto też zajrzeć za radio, czy nie ma tam kabli właśnie z głośników, a do wzmacniacza zostały pociągnięte osobne.
Możliwości jest dużo.
Jednak jak wspominałem najprościej dostać się do głośników i popatrzeć jakie kable są do nich wpięte.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...
    Elektryfikacja według Toyoty Elektryfikacja według Toyoty
    Toyota pracuje nad zelektryfikowanymi samochodami od 25 lat. Pierwszym efektem tych prac była hybrydowa Toyota Prius, która trafiła do seryjnej produkcji 22 lata temu. Japończycy zajmowali się samochodami elektrycznymi, ...

• Re: Brak dźwięku w głośnikach

22 Kwi 2019, 11:12

Potrzebuje porady, aktualnie dostałem więcej zdjęć tego nagłośnienia i zwariowalem. Nie wiem już sam co z tym zrobić wiem tyle że wszystko jest ładnie pociągnięty do bagażnika że wystarczy podłączyć i działa. Jednak potrzebuje pomocy co kupić żeby to działało jaki wzmacniacz i czy musi być ta skrzynia basowa? Prześle kilka zdjęć dodatkowych

Ilu kanałowy musi być wzmacniacz ? Mam 8 dużych głośników jak na zdj.

Co mam zrobić z tym kablem pod maską jak to podłączyć?

Potrzebuje jakiegoś modelu do wzmacniacza i skrzyni żeby to sensownie wszystko grało.

Pozdrawiam
    Michal33B
    Nowicjusz