Brak dźwięku w głośnikach

18 Kwi 2019, 09:27

Witam, od kilku dni posiadam nowy samochód Seat Leon 1. Auto zakupione na dojazd do pracy nic więcej. W samochodzie jest radio JVC Exad KD-AV7010 oraz 2 ekrany w zaglowkach i bardzo dużo kabli w bagażniku, nie posiada tapicerki tylko najwidoczniej ktoś chciał zrobić tego jeżdżącą dyskotekę. Radio ogólnie działa wysuwa się panel z ekranem itp ale nie słychać dźwięku ani żadnego szumu w głosnikach. Do radia wszystkie kostki się podpięte, ale dźwięku brak. Ekrany w zaglowkach też się nie włączają. I dużo kabli w bagażniku prawdopodobnie był tam kiedyś albo miał być jakiś wzmacniacz i subofer.

Chciałbym prosić o jakąś wskazówkę jak to uruchomić żeby coś grało.

Nie chodzi mi o wiejski tuning z audio że cały samochód skacze.
Fajnie by było uruchomić te ekrany w zaglowkach skoro już są włożone.
Michal33B
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Kwi 2019, 09:51

Na początek sprawdź kable głośnikowe które idą z drzwi gdzie one wychodzą czy idą bezpośrednio do radia czy idą do bagażnika tam gdzie był kiedyś wzmacniacz i teraz są nie podłączone musisz to zlokalizować, następnie trzeba sprawdzić kable które wychodzą z radia czy idą również do bagażnika i tam się kończą? Być może wymagają one połączenia w bagażniku tak jak wspomniałeś. Z ekranami w zagłówkach będzie podobnie trzeba iść po kablach od nich i zobaczyć gdzie one się kończą być może nie są w ogóle nigdzie podłączone dlatego nie działają.

Jak już wszystko zlokalizujesz gdzie co jest to daj znać będziemy myśleć dalej :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Kwi 2019, 10:21

Generalnie kilka kabli idzie właśnie bezpośrednio w drzwi uszczelkami więc raczej są to kable od głośników kilka grubszych to jakies chyba napięcie. I 2 czarne tak jakby od ekranów.

Czy da się to wszystko razem podłączyć bez kupowania wzmacniacza i innych rzeczy.

Ewentualnie najbardziej tanim kosztem
Michal33B
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Kwi 2019, 10:49

Da się tylko musisz zlokalizować odpowiednie kable i dobrze je połączyć.

Musisz sprawdzić tylko czy kable głośnikowe z radia te które idą do bagażnika nie są ze złącz RCA w radiu bo to złącza nisko napięciowe typowo pod wzmacniacz i nie można do nich bezpośrednio podłączać głośników. W takim przypadku trzeba by było zmienić ich podłączenie w radiu.

Czyli najtaniej wyjdzie wykorzystać okablowanie które masz, ale jak jest to fajnie przygotowane wszystko pod wpięcie tylko wzmacniacza to może warto poszukać nawet jakiegoś używanego który będzie pasował i wszystko pospinać w całość? Decyzja należy oczywiście do Ciebie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Kwi 2019, 11:01

Jeśli nawet bym szukał wzmacniacza żeby nie rozbierać pół samochodu, bo ktoś się juz widac natrudzil zeby je tam pociagnac. To jaki wzmacniacz musi być ile Watow? I musi być 4 kanałowy? Jeden kanał jedne drzwi ?

Spróbuje się tym zająć jak będę miał więcej czasu
Michal33B
Nowicjusz
 
Posty: 4

19 Kwi 2019, 21:08

Cichy77 napisał(a):Musisz sprawdzić tylko czy kable głośnikowe z radia te które idą do bagażnika nie są ze złącz RCA w radiu

Dokładnie - jeżeli kiedyś był w bagażniku wzmacniacz, to z radia nie pójdą kable do głośników, tylko pójdą kable sygnałowe z RCA, które podpina się pod wzmacniacz. Kabli z głośników szukałbym raczej właśnie w bagażniku, bo do głośników kable muszą iść ze wzmacniacza.
Najprościej w tej plątaninie kabli byłoby rozebrać tapicerkę drzwi i sprawdzić jakie kable idą do tych głośników i takich szukać w bagażniku.
Warto też zajrzeć za radio, czy nie ma tam kabli właśnie z głośników, a do wzmacniacza zostały pociągnięte osobne.
Możliwości jest dużo.
Jednak jak wspominałem najprościej dostać się do głośników i popatrzeć jakie kable są do nich wpięte.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Kwi 2019, 10:12

Potrzebuje porady, aktualnie dostałem więcej zdjęć tego nagłośnienia i zwariowalem. Nie wiem już sam co z tym zrobić wiem tyle że wszystko jest ładnie pociągnięty do bagażnika że wystarczy podłączyć i działa. Jednak potrzebuje pomocy co kupić żeby to działało jaki wzmacniacz i czy musi być ta skrzynia basowa? Prześle kilka zdjęć dodatkowych

Ilu kanałowy musi być wzmacniacz ? Mam 8 dużych głośników jak na zdj.

Co mam zrobić z tym kablem pod maską jak to podłączyć?

Potrzebuje jakiegoś modelu do wzmacniacza i skrzyni żeby to sensownie wszystko grało.

Pozdrawiam
Michal33B
Nowicjusz
 
Posty: 4