Faluje syczy opel vectra 1.8

Faluje syczy opel vectra 1.8

09 Lis 2010, 17:05

Witam,
mam problem z swoim oplem. Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Mianowicie posiadam opla vectra b 1,8 16v 97r. jakiś czas temu miałem sciąganą głowice i po poskładaniu wszystkiego (nie przezemnie) coś jest nie tak. Objawy:
syczy z kolektora dolotowego okolice 4 cylindra
falują obroty

wszystkie wężyki od podcisnienia sś dobrze powpinane i wszystkie całe.
dodatkowo na zimnym jest w miarę ok. Gdy się rozgrzeje zaczyna falować, pofaluje po czym zaświeci się check engine i wtedy przestaje falować i pracuje idealnie równo. Gdy wtedy dodaje gazu musze ostrożnie wciskać pedał bo inaczej go zadusi i zgaśnie. Gdy check się nie świeci a obroty falują nie ma zadnego przyduszania. Błędy są dwa:
0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza
0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

przepływka była podmieniana i nic to nie zmieniło.

wie ktoś co posprawdzać żeby było dobrze? podejrzewam że jakaś nieszczelność na dolocie (między głowicą a kolektorem dolotowym) bo z tego miejsca slychac syk.
pozdrawiam.
ble
Nowicjusz

Miejscowość: sc

Re: Faluje syczy opel vectra 1.8

10 Lis 2010, 10:19

Sprawdź szczelność dokręcenia kolektora dolotowego, może łapie lewe powietrze. Wez np. plaka lub samostart albo jakikolwiek spray który się pali i psikaj w koiło mocowania kolwktora .Zmiana obrotów lub gaśnięcie oznacza nieszczelność, Sprawdź też osadzenie wtrysków paliwa, często ich uszczelniacze po ponownym montażu pękają.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

11 Lis 2010, 17:34

Wczoraj sprawdzałem dokręcenie tego kolektora i od góry wszystkie śruby dobrze trzymają od dolu niestety nie sprawdzałem, bo nie miałem dostępu do kanału. Jutro sprawdze od dołu jak tam dokręcenie i psikne tym plakiem zobaczymy co sie stanie. a te obroty jak powinny skoczyć?
ble
Nowicjusz

12 Lis 2010, 09:21

Najprędzej silnik będzie dławiło tak jakby go zalewało lub go po prostu zgasi. Zamiast powietrza będzie dostawał przecież dodatkowe paliwo jakim jest gaz do napędu aerozoli a za dużo paliwa i za mało powietrza spowoduje utrudnione spalanie.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

12 Lis 2010, 09:44

Między kolektorem ssącym a głowicą jest łącznik gumowy przy czwartym cylindrze.
Oryginalnie są założone sprężyste opaski zaciskowe, jedną zmień na zwykłą skręcaną.
Teraz musisz ściągnąć kolektor, żeby to poprawić.
andrzej_124
Stały forumowicz

12 Lis 2010, 13:05

andrzej_124- możesz mi napisać o co dokładnie chodzi z tym łącznikiem? Wiem że między kolektorem ssącym a głowicą jest uszczelka. Chce kupić nową i od razu wymienić

arciasty- ok dzięki dziś zrobię tą próbę
ble
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...
    Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

• Re: Faluje syczy opel vectra 1.8

12 Lis 2010, 18:46

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

na tym zdjęciu pod czarną strzałką, ten duży otwór.
    andrzej_124
    Stały forumowicz

14 Lis 2010, 16:58

u mnie nic podobnego niestety nie ma.
    ble
    Nowicjusz

14 Lis 2010, 18:01

może świece są poluzowane lekko
    ochroniarz02
    Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

15 Lis 2010, 11:03

nie nie świece sa dokrecone. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pod zaworami to sprawdzałem i są ok.
    a jak by miedzy głowice a dolot nawalic (w to miejsce gdzie syczy) silikonu zeby sie uszczelnilo?
    ble
    Nowicjusz

16 Lis 2010, 20:14

silikonu się nie daje na takie rzeczy nie jest to profesjonalnie zronione musisz założyć uszczelke drugą porządnie wyczyść
    ochroniarz02
    Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

17 Lis 2010, 15:53

ok. uszczelkę jutro kupuję może w piątek albo w sobotę wymienię i zobaczymy co będzie z nową uszczelką

[ Dodano: 20 Listopad 2010, 16:39 ]
    nowa uszczelka. i jest super! działa równa nie zassysa lewego powietrza poezja, check też nie pali się. Dzięki za pomoc. Jakiś d...l zamontował uszczelkę z kawałkiem urwanym i tamtędy zasysało lewizne. teraz spoko 4h roboty bez demontaży listwy wtryskowej i przewodów paliwowych.
    ble
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009