Radio nie odbiera stacji - syczy, szumi

26 Wrz 2018, 02:13

Witam.

Mam problem z radiem w samochodzie. Radio odbiera poprawnie tylko dwie stacje: jakąś kościelną i inną. Gdy ustawię jakąkolwiek inną częstotliwość, to jedyne co słychać to charakterystyczny szum. Gdy zmieniam częstotliwość, to 'intensywność' tego szumu wzrasta/zmniejsza, ale nie ma sytuacji żeby na jakiejś częstotliwości było słychać jakiekolwiek przebłyski muzyki itp.

Po prostu jedyne co słychać to szum - mniejszy lub większy.

Niestety nie wiem jakie to radio (nie jest fabryczne, samochód Volkswagen Golf IV) - jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie to się dowiem.

Co może powodować ten problem? Czyżby to antena? Jeśli tak: z jakim kosztem powinienem się liczyć (nowa antena + wymiana)?

Dziękuję.
Ranolmz
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 19 11 2017
Auto: Nie mam

27 Wrz 2018, 09:17

Coś tu nie pasuje - w temacie piszesz o problemach z radiem w aucie, a w profilu masz zaznaczone, że auta nie masz....
Co do problemu - prawdopodobnie problem lezy w antenie albo jej zasilaniu, jeżeli takowe jest. Inna przyczyna to samo radio. Generalnie powinno wystarczyć, jak do gniazda antenowego włożysz kawałek drutu. I wtedy przy sprawnym radiu takie stacje jak rmf fm powinny grać. Chyba, że mieszkasz w jakiejś dziurze, gdzie nie ma zasięgu. Ale jak inne radia grają to u ciebie też powinno.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpiecznie dla pieszych od września
    Co roku od września rośnie liczba wypadków z udziałem pieszych. Ten niebezpieczny dla niechronionych użytkowników ruchu okres trwa w Polsce aż do stycznia. W 2022 roku najwięcej osób odniosło obrażenia ...