Farba na siedzieniach

23 Lip 2019, 21:24

Witam, w zakupionym VW polo w maju chce usunąć resztki farby po poprzednim właścicielu budowlańcu. No i moje pytanie, czym to skutecznie usunąć? Czy mogę po zdemontowaniu fotelu(siedziska oparcia) z auta i wymoczyć szmatką to z rozpuszczalnikiem i potem vanisem do prania dywanów wyprać i wysuszyć, czy jakie macie sposoby na to? czy najprościej kupić zakryć fotele pokrowcami i spokój?
gber44
 

23 Lip 2019, 21:29

najlepiej to myjką parową ale jak nie masz to vanish na kilka etapów do uzyskania efektu. Sprobuj użyć firanki ( tak zwykłej najzwyklejszej firanki)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14282
Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Lip 2019, 21:33

Myjki niestety brak, a nie mam od kogo jej zdybać. Spróbuje tym vanisem i z gorącą wodą go zmieszam i w sumie dobry pomysł z firanką, użyję jej i zwykłej szczotki do szorowania. Będę pisał o efektach, albo odzywał się jeśli coś, pozdrawiam.
gber44
 

02 Sie 2019, 10:09

Ja kiedyś miałem plamę w kupionym samochodzie po farbie ale nie wiem dokładnie jaki to był rodzaj farby. Była tak biała plama zaschnięta. Więc najpierw wykruszyłem to co się dało żeby nie uszkodzić materiału, a później octem zmyłem i na koniec jakiś odplamiacz chyba z lidla i sama woda żeby dobrze wypłukać to miejsce. Odessałem odkurzaczem i praktycznie nie było śladu. Jak ktoś nie wiedział że tam była plama to nie był w stanie się tego dopatrzeć :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej niebezpiecznie… na prostej drodze?
    Najwięcej wypadków ma miejsce nie na zakrętach czy skrzyżowaniach, ale na prostej drodze. Co takiego ma w sobie jazda prostymi odcinkami, że kierowcy tracą rozsądek i zaczynają łamać przepisy? Jazda prostą drogą wydaje ...
    Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo
    VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. W jednostkach ...

  •