Zamek bagażnika - Renault Modus

10 Sie 2019, 15:35

Witqm, padl mi zamek klapy bagaznika. Czy jest mozliwosc aby samemu wymienic ten zamek ? Jesli tak to prosze napiszcie krok po kroku jak to zrobic.

Renault modus 2004

Marta
martanowak94
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 2

10 Sie 2019, 20:51

Zamek bagażnika - Renault Modus Udalo mi sie odkrecic jedna pokrywke w klapie bagaznika i natrafiłem na druga przy której byly 2 srubki i natrafilam tez na jakies srebrne dwa wkrety wygladaja na motylkowe chcialam odkrecic niby kreca ale nie odkrecaja sie. Jak mam je cwyciagnac ?? I co dalej robic czy latwo jest wymienic ten zamek

Dodaje zdjecie na zielono te srebrne ktore nie wiem jak oďkrecic natomiast czerwone to zwykle srubki które odkrecilam
martanowak94
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 2

11 Sie 2019, 18:07

Okazalo sie ze sa to nity. Poradzilam sobie z nimi. Nie moge wyciagnac tej plastikowej obudowy . Szukam nawet zstrzaskow na tej obudowie ale nie moge znalezc. Wie jtos jak mam sciagnac ta pokrywe. Gdybym sciagnela to bym dostala sie juz do zamka bagaznika i moglabym wymienic tylko mowie walcze z ta obudowa a nie chce dawac do mechanika tylko sama
martanowak94
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 2

12 Sie 2019, 15:48

Moim zdaniem ta osłona jest na takich mocnych zatrzaskach. Po bokach tej osłony chodzi mi o te miejsca które są poza zdjęciem nie ma jakiś kołków?
Generalnie dobrze jest ją podważać jakimś płaskim elementem (5-6cm szerokości) żeby jej nie połamać. Wtedy po jednym zaczepie powoli podważasz i powinno się udać.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!