Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

14 Kwi 2011, 14:37

Witam. Otóż mam problem z moim Fiatem 126p el. Pewnego razu chciałem go odpalić i pojawił się problem. Włożyłem kluczyk w stacyjkę, ale nie mogłem go przekręcić. Miejscowi mechanicy poradzili mi, żebym zdjął kierownicę, wykręcił stacyjkę i wymienił na nową. Więc zdjąłem kierownicę, ale nie wiem co dalej. Czy wie ktoś jak zdjąć przełączniki świateł, kierunkowskazy i dalej dostać się do stacyjki? Każda pomoc się przyda.
adriaano95
Nowicjusz

Miejscowość: Kalisz

Re: Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

17 Cze 2011, 17:52

Witam. Prawdopodobnie pękł bębenek w stacyjce.Odkręć osłonę stacyjki i odkręć ją. Jest przykręcona na dwie zrywalne śruby. Jak nie są zerwane to spoko. Ale jak są zerwane to tylko młotek i przecinak ci pozostaje (lub bosch jak podejdziesz). Przełączników nie potrzeba zdejmować.
DAWID-89RW
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chełmza
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Citroen BX 16 RS
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Insignia z instalacją gazową LPG Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...
    Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC
    11 lutego 2012 roku nastąpiła nowelizacja w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przepisy te obowiązują już wszystkich posiadaczy ...

•  
    • Volkswagen up! - World Car of the Year 2012, 4
      Off Road 4X4 Truck Whoops Ford Bronco
      Drift duet, Przygoński i Skomorucha
      Opel Insignia, Navi 900